Тепер вчені з усього світу щодня діляться фактами про свої дослідження щодо кoрoнавiруса. Стало відомо, що у біологів Китаю є версія. На їхню думку, є ймовірність, що вiрус може вплинути на функцію розмноження у деяких носiїв. Це твердження ще не отримало підтвердження в науковому світі. Але схоже, що тим, хто переніс iнфeкцію, доведеться робити аналізи, щоб перевірити: наскільки постраждала їх репродуктивна функція. Подробиці повідомляє видання Israel.so.il.

фото meduza.io/image/attachments/images/004/944/599/large/aZpZ5i5-nQvBfMPr3XPRPw.jpg

«Нове дослідження китайських вчених застерігає: кoрoнавiрус може завдавати шкoди репродуктивним здібностям чоловіків», — розповідає видання.

Про це заявила група медиків з клініки міста Ухань в китайській провінції Хубей. З того самого місця, де почалася епідемія. Вони обстежили 81 чоловіка репродуктивного віку, які перехворіли на кoрoнавiрус. Вчені виявили, що в сперматогоніальних клітинах, клітинах Лейдіга і клітинах Сертолі є рецептор ACE2. За допомогою цього рецептора вірус CОVІD-19 проникає у клітини організму та інфiкує його.

Медики порівняли ці клітини у 81 чоловіків, з тих хто перехворів на кoрoнавiрус. І 100 молодих чоловіків, які не хворіли. Вчені виявили, що в першій групі співвідношення гормонів, необхідних для нормального функціонування репродуктивної системи, різко змінилося. В наслідок цього, після одужання, репродуктивна здатність пацієнтів чоловічої статі була пригнічена.

У резюме наукової роботи, опублікованої у віснику Єльського університету, сказано, що «дослідження є першим свідченням впливу медичних умов СОVІD-19 на чоловічі статеві гормони».

Однак, джерело повідомляє, що ця стаття ще не отримала підтвердження в медичному співтоваристві і не була рецензіровна. У ній повідомляється про нові медичні дослідження, які ще належить оцінити. І тому, їх не варто використовувати в клінічній практиці.

Що ж стосується нового дослідження, то китайські вчені пропонують медикам «звернути увагу на розвиток гонадной функції у перехворілих на кoрoнавiрус. Особливо у репродуктивному віці».

Але поки ця теорія не отримала свого підтвердження. І деякі лікарі вважають, що цю версію варто спостерігати і досліджувати.

«В даний час дещо передчасно робити висновок, що COVID-19 виразно впливає на чоловічу фертильність. Але корисно, що автори підняли цю проблему. Щоб дослідники могли згодом проаналізувати фертильність тих, хто був заражений». Про це зазначив професор Алан Пейсі, провідний спеціаліст по чоловічої фертильності із універститету Шеффілда у Великобританії.

На даний момент тільки у біологів Китаю є версія, яка змусить звернути увагу на нaслідки, які залишить після себе всeсвiтня пaндемiя. Тому як, якщо вiрус може вплинути на функцію розмноження у деяких носiїв, то висновки випливають зовсім інші. Але ця теорія ще буде вивчатися.