Останнім часом, інтернет регулярно наповнюється чутками на тему вірусної пандемії COVID-19. Чарівний часник, таємні ліки, некоррекна статистика… І чаша терпіння медиків переповнилася. Всесвітня організація охорони здоров’я ВООЗ оприлюднила небезпечні міфи про коронавірус.

В добірку включені переважно міфи, поширені серед жителів планети. Вони пов’язані багато у чому з звичними уявленнями. Фахівці ВООЗ перераховують такі неправильні уявлення. А також пояснюють, чому вони не тільки вводять в оману, а й заважають в боротьбі з вірусом. І навіть становлять небезпеку.

фото mirnov.ru/images/photos/large/article543749.jpg

Міф № 1: ймовірність зараження залежить від погоди

ВООЗ пояснює, що передача вірусного збудника COVID-19 може відбуватися в будь-яких регіонах. Включаючи місця з жарким вологим і холодним кліматом. Ніяких наукових даних про те, що в холоді вірус передається швидше, а тепла погода його «вбиває», — немає.

Міф № 2: електросушарки для рук і гаряча ванна вбивають коронавірус

Це омана. Сушарки для рук, фени або інші подібні прилади не вбивають коронавірус. Для профілактики необхідно регулярно обробляти руки спиртовмісним антисептиком, або мити їх водою з милом. Це дозволить знищити віруси, які можуть перебувати на шкірі. Та уникнути зараження у разі дотику до очей, рота або носа.

Поширена думка, що гаряча ванна «рятує» від коронавіруса, також не має нічого спільного з реальністю. Те ж саме відноситься і до використання ультрафіолетової лампи для дезінфекції. Використовувати її для стерилізації рук або інших ділянок шкірного покрову не можна. Оскільки ультрафіолетове випромінювання може викликати еритему (роздратування) шкіри.

Міф № 3: часник рятує від зараження

Часник — корисний для здоров’я продукт, що володіє певними антибактеріальними властивостями. Проте, як пояснюють в ВООЗ, в ході поточного спалаху не було отримано жодних підтверджень ефективності вживання часнику як засобу профілактики зараження новим коронавірусом.

Міф № 4: коронавірус передається навіть через їжу, яка лежала в холодильнику

На даний момент немає свідчень того, що коронавірус передається через їжу. Свіжу, або ту, що перебувала у холодильнику. Немає також свідчень того, що коронавірус передається через продукти, завезені з охоплених епідемією країн.

Міф № 5: молоді люди не заражаються коронавірусом

У ВООЗ вважають, що заразитися коронавірусом можуть представники всіх вікових категорій. Але, згідно зі статистикою, люди похилого віку та люди з хронічними захворюваннями схильні до підвищеного ризику розвитку важких форм коронавирусної інфекції.

Міф № 6: антибіотики рятують від коронавіруса

Антибіотики проти вірусів не діють. Вони дозволяють лікувати тільки бактеріальні інфекції. COVID-19 — це вірус. Отже, антибіотики не слід використовувати для профілактики і лікування коронавірусної інфекції.

Проте пацієнтам, госпіталізованим з коронавірусною інфекцією, можуть призначатися антибіотики для лікування супутніх бактеріальних інфекцій.

Міф № 7: регулярне промивання носа сольовим розчином захищає від зараження

Наукових даних про те, що регулярне промивання носа сольовим розчином дозволяє захистити від коронавіруса, немає.

За деякими даними, регулярне промивання носа сольовим розчином може прискорити одужання при звичайній застуді. Однак докази його ефективності як засобу профілактики респіраторних інфекцій відсутні.

Міф № 8: обробка тіла етанолом або хлорним вапном дозволяє знищити вірус

Ще одна помилка. Обробка всього тіла спиртом або хлорним вапном не знищить віруси, які вже проникли в організм. Розпилення таких речовин може завдати шкоду сльозовим оболонкам (очей, ротової порожнини). Слід пам’ятати. Спирт і хлорне вапно, можуть бути ефективними засобами дезінфекції поверхонь. Але використовувати їх необхідно у відповідних випадках і з дотриманням правил.

Міф № 9: коронавірус передається через укуси комарів

На даний момент ніхто не почув жодного підтвердження, що передача вірусу здійснювалася через укуси комарів або інших комах.

Міф № 10: вже існують ліки для профілактики і лікування коронавіруса, але їх приховують

Рекомендованих лікарських засобів, призначених для профілактики або лікування інфекції, викликаної коронавірусом, поки немає. В даний час в декількох країнах вчені працюють над створенням специфічних лікарських засобів проти коронавіруса. Але попереду ще клінічні випробування. Можливо, ліки з’являться до осені 2020 року.

Таким чином, стає ясно, що чарівний часник можна використовувати тільки для зміцнення імунітету. А таємні ліки проти коронавіруса створюються хворою уявою ЗМІ. І швидше за все тільки для того, щоб тримати в напрузі свою аудиторію. Саме тому ВООЗ оприлюднила небезпечні міфи про коронавірус. Вчені наполягають, що в цій непростій ситуації, дуже важливо перевіряти джерела інформації. І вірити тільки тим, хто має безпосереднє відношення до цієї проблеми.