Українські чиновники протестують проти рішення Зеленського. Вони влаштували масовий протест з вимогою: “Поверніть наші гроші”. Причиною чиновницького бунту стало повторне блокування виплати субвенцій на розвиток міст. Усі чиновники, яких відлучили від фінансових потоків з держбюджету, намагаються підняти українців на свій захист. Але причина, через яку Зеленський перекрив усі вентилі, досі залишається. Подробиці повідомляє Страна. ua.

Стало відомо, що Міністерство фінансів повторно притримало видатки в розмірі 5 млн гривень для місцевих громад. Як повідомляла преса, Зеленський дав вказівку перевірити, куди раніше витрачалися ці кошти. Адже, були факти того, що чиновники, які залишилися від колишньої влади, почали поспіхом виводити державні гроші в офшори.

Нині виявилося, що Державна казначейська служба розсилає місцевим чиновникам листи з проханням призупинити проведення видатків і не вводити платіжні доручення в картотеку неоплачених платіжних документів.

Тому місцеві державні посадовці підняли бунт у соцмережі. Зокрема, голова Львівської обласної ради, Олександр Ганущин, заявив, що також отримав від Державної казначейської служби відповідний лист. 

“Уряд намагається забрати у місцевих бюджетів області 274 млн гривень. Підкреслюю, що мова йде про субвенції на соціально-економічний розвиток у розмірі 5 млрд, які з такою “помпою” передавали до місцевих бюджетів ще кілька днів тому”, — написав він.

Також закликав своїх колег заявити про порушення публічно. А Уряд закликав, щоб дали відповіді, у чому ж таки справа.  

До нього приєдналися численні представники місцевої влади. Вони говорять, що через це вони не можуть добудувати школи, дитячі садки стадіони та розвивати інфраструктуру взагалі. Із 169 малих міст вже 70 — записали відеозвернення з проханням розблокувати гроші.

Про те, що може статися з грошима, які планували віддати на розвиток малих міст, розповів в.о. директора Асоціації міст України, Олександр Слобожан.

“Офіс президента повідомив протестувальникам, що в бюджетному комітеті Ради працює комісія, яка вивчає це питання. Але вже 25 вересня. І якщо депутати виключать якісь проекти, програму треба перезатвердити в уряді знову. Якщо хтось в результаті і отримає ці гроші, то дуже складно буде освоїти їх до кінця року. І є ризик, що гроші малих міст перерозподілять по інших проектах. У проекті бюджету на наступний рік субвенції на соціально економічний розвиток міст не передбачені взагалі”, — повідомив він.

Отож, місцеві чиновники протестують проти рішення Зеленського призупинити виплати субвенцій з державного бюджету. Вони просять — поверніть наші гроші. Інакше маленькі міста просто не зможуть забезпечити розвиток своєї інфраструктури.

Нагадаємо: