Голова Кабінету міністрів України, Олексій Гончарук, попросив не вірити в чутки, які щохвилини “народжуються” навколо бюджету на 2020 рік. Адже, вже названі реальні цифри цього проекту бюджету, підтвердження яким українці отримають вже за кілька днів, коли його винесуть на голосування у Парламенті. Подробиці повідомляє Вголос.

Під час презентації проекту держбюджету на 2020 рік, Олексій Гончарук закликав українців не вірити всім чуткам, які вирують навколо цього документу. Зокрема, показав це на прикладі чуток про припинення співпраці України з Міжнародним валютним фондом до стягнення коштів із колишніх акціонерів “ПриватБанку”.

“Прем’єр наголосив, що чутки, які поширюють ЗМІ, щодо замороження програми МВФ не відповідають дійсності. За його словами, робочий процес наразі триває”, — повідомляє Вголос.

Це ж стосується і самого проекту бюджету, який різні ЗМІ вже розтрактували, кому і, як вигідно. 

Тому подаємо реальні цифри бюджету на 2020 рік, які у соцмережі опублікував депутат від партії “Слуга народу”, Михайло Федоров.

“Сьогодні презентували державний бюджет на 2020. Коротко в цифрах: + 470 карет екстреної медицини; + 25 відділень швидкої допомоги (в кожну область). Доступні ліки: бюджет збільшений з 1 млрд до 3,2 млрд. Закупівля ліків: збільшення з 6,4 млрд до 9,7 млрд. Збільшення пенсії самотнім пенсіонерам старше 80 років на 40% (+670 грн). Соціальна адаптація ветеранів АТО: з 116,5 млн до 246 млн. Освіта: збільшення з 128,7 млрд до 145,1 млрд. Креативні індустрії і культура: 15,1 млрд. Інфраструктура: збільшення з 19,7 млрд до 73,7 млрд”, — написав він.

Також депутат написав, звідки отримаємо доходи до державної казни. 

“Драйвери інвестицій: велика і мала приватизація: +12 млрд. Легалізація азартних ігор: +3 млрд. Державний фонд регіонального розвитку: + 7,5 млрд. Соціально-економічний розвиток:+ 2 млрд. Національні інвестиційні проекти: + 1,8 млрд”, — повідомляє Федоров.

Він зазначив, що у пріоритеті освіта, медицина, оборона, а в центрі уваги — людина. І серед важливого: скорочується кількість боргів, немає підвищення податків, скорочуються витрати на чиновницький апарат на 10%.

Федоров повідомив, що в бюджеті на наступний рік не заклали грошей на “державу в смартфоні (додаток, портал, оцифровку пріоритетних послуг, навчання цифрових навичок та ін.)”. І додав, що «є 30,8 млн на підтримку поточних систем (сайти, сервери, шини), які працювали і раніше.

Михайло Федоров завершив свій “звіт” тим, що зробив ставку на команду, партнерство і технічний розвиток в Україні.

“Роблю ставку на ефективну команду і міжнародно-технічну допомогу, державно-приватне партнерство, волонтерство. У нашому напрямку, на даному етапі розвитку країни, потрібно вміти досягати мети з обмеженим ресурсом. А діджиталлізація — це ефективність, трансформація, та, сподіваюсь, вплив на збільшення бюджету на 2021 рік”, — написав він.

Отож, Олексій Гончарук попросив українців не вірити в чутки. І вже названі реальні цифри бюджету 2020 у публікації народного депутата від партії “Слуга народу”, Михайла Федорова. Акцент на тому, що у центрі людина та її першочергові потреби. 

Нагадаємо: