Праця над розробкою препаратів проти нової кoрoнавiрусної iнфекцiї не припиняється. Видання The NYT повідомляє, що вже є країни, які готові до випробувань вакцин прoти кoрoнавiрусy. Всесвітньої історії ще не знайомі випадки, коли робота на вакциною проходила в настільки авральному режимі. І зараз всіх хвилює відповідь тільки на одне питання: коли чекати на результати?

«Всього через три місяці після початку пaндемiї вчені повідомляють про свої успіхи. Вже кілька біотехнологічних компаній починає випробування перспективних вакцин і методів лікування. Оскільки пaндемiя поширюється безпрецедентними темпами, проникаючи у легені людей будь-якого віку, етнічних груп та медичних історій, компанії нарощують свої зусилля по борoтьбі з цією хворобою з прискореними графіками створення нових вакцин і починають клінічні випробування для потенційного лікування», — повідомляє видання.

8 квітня біотехнологічна компанія Novavax, що базується в Меріленді (Австралія) зробила заяву. Вчені кажуть, що у середині травня вони почнуть випробування вакцини на людях. Novavax є однією з більш ніж двох десятків компаній, яка оголосила про перспективні програми вакцинації. Біологи, як ніколи раніше, прискорюють ранні етапи тестування.

Також 8 квітня компанія з виробництва стовбурових клітин Mesoblast заявила, що вона запускає клінічне дослідження на 240 пацієнтах. Дослідження проходе за підтримки Національного інституту охорони здоров’я. Воно дозволить перевірити, чи можуть клітини, отримані з кісткового мозку, допомогти пацієнтам. Особливо тим, у кого розвинулася смертельна імунна реакція на кoрoнавiрус.

фото media.israelinfo.co.il/news-pictures/17/16157.jpg

У звичайних умовах розробка нових вакцин і методів лікування зайняла б роки. Але фармацевтична індустрія стрімко стискає цей графік за підтримки некомерційних організацій, державних установ і регулюючих органів.

У Novavax заявили, що їх кандидат на вакцину стимулював потужну імунну відповідь у лабораторних умовах. Під час експериментів на тваринах вчені підтвердили, що виробляються антитіла, які можуть боротися з кoрoнавiрусом. Але не дивлячись на прискорені темпи роботи, випуск цієї вакцини для людей очікується не раніше, ніж через рік.

Крім цього, видання повідомляє ще про кілька вакцин і препаратів, які готують по всьому світу

Вакцина, виготовлена ​​біотехнологічною компанією Moderna, вже проходить клінічні випробування, які почалися 15 березня.

Ще одна вакцина, розроблена Inovio Pharmaceuticals, була введена першим дорослим добровольцям 6 квітня.

Очікується, що медичний гігант Johnson & Johnson почне клінічні випробування у вересні. Для цього компанія отримає підтримку на суму близько 500 мільйонів доларів США. Фінансування прийде через підрозділ Міністерства охорони здоров’я і соціальні служби США.

Також, експериментальні вакцини вже розроблені дослідниками з Університету Піттсбурга і Медичного коледжу Бейлора у Х’юстоні. Зараз вони чекають на дозвіл від Управління з контролю за продуктами і ліками, щоб почати тестування на людях.

«Ми всі намагаємося зробити щось, що прискорить вакцинацію під час пaндемiї». Про це сказав доктор Пітер Хотез, один з директорів Техаського центру дитячої вакцинації.

Крім цього, відомо, що Ізраїльські дослідники з інституту в Галілеї і інституту Вейцмана також намагаються розробити вакцину. Одна з них робиться на основі вакцини проти SARS, яка вже пройшла випробування на тваринах.

На цей час не існує схваленого лікування від вiрyсу Соvіd-19. Але дослідники і лікарі випробують безліч методів лікування. Кожного дня медики роблять неможливе у відчайдушній спробі врятувати життя людей.

Радує те, що вже є країни, які готові до випробувань вакцин прoти кoрoнавiрусy. Процедури з випробувань на тваринах пройдені в стислі терміни. Залишається сподіватися, що чекати на результати доведеться не довго.

На фото флакон потенційної вакцини від кoрoнавiрусy в Novavax, біотехнологічної компанії в Меріленді (Австралія). Фото видання The NYT.