Ділитися, звичайно, добре. Але іноді, перед тим, як віддати останнє, потрібно подумати. А з чим залишишся сам? Стало відомо, що в цей непростий час, лікарів України вербують для роботи в Італії. Італійські рекрути не скупляться — оплата 600 євро за день. Робота в умовах епiдемiї кoрoнавiруса. Глава нашої держави не тільки в курсі. Він не проти.

Офіційна сторона питання. Італійська сторона звернулася до України з проханням про допомогу. Цілковито ясно, що зараз, лікарі у них — на вагу золота. І абсолютно не вистачає кваліфікованих фахівців.

«Було б добре надати Італії бригаду з кількох наших фахівців, скажімо анестезіологів. До того, як у нас настане пік хвороби. Тоді вони повернуться з неоціненним досвідом боротьби з пандeмiєю. Однак ми повинні забезпечити їхню повну безпеку та найкращі умови роботи в Італії», – наголосив Володимир Зеленський.

А ось що про це розповідають українські лікарі. Які прямо зараз мають можливість оцінити перспективи нашої медицини. І що буде з нами, якщо кращі українські лікарі зберуться і поїдуть до Італії?

Багато наших медиків обурюється. Тому як вони бачать ситуацію зсередини. Та розуміють, що фахівці під час пандeмiї для України — це золотий запас. Ось що говорять про це на Вінничині.

«Блискавично медзакладами Вінниччини пройшла інформація від рекрутів про це. Вони залишають свої координати через сітку лікарів. І пропонують зайти на сайт, де йдуть повідомлення про те, що до Італії ОФІЦІЙНО запрошують наших лікарів і медсестер. Особливо анестезіологів (без підтвердження їхнього диплома!!!) для роботи в госпіталях, які лікують важкохворих на кoрoнавiрус».

І умови пропонують відповідно до ситуації. А грошей таких наші медики в Україні в очі не бачили.

«За 10 годин платять 600 євро. І забезпечують проживанням в цьому ж госпіталі та харчуванням», — розповідають українські медики.

Тому, не дивно, що охочи поїхати до Італії вже є. І їх чимало.

– Так, я виявив бажання, – ділиться вінницький лікар, – А яка мені різниця де лікувати – в нас чи там? Ризики однакові. Але зарплата – просто неймовірна.

– А тебе не лякає те, що там вже 4-та частина медперсоналу захворіла? І смертей здається за сорок.

– А у нас в автокатастрофах до 40 тис. гине за рік. Але прагнуть купити машину… – відповідає. Тут я все життя на авто буду збирати – а там куплю за місяць.

А зараз питання. А що буде робити Україна, якщо кращі, молоді фахівці поїдуть з країни? Які перспективи? На Вінниччини впевнені, що наслідки будуть найсумніші.

«Владі негайно потрібно звернути увагу на цю проблему. Пропоную звернутись до меценатів і створити фонд премій. Та зрозуміло, що підняти зарплати! ЗАБЕРІТЬ ДЕ МОЖЕТЕ – А ЇМ ДАЙТЕ! Бо буде так як у Монастирському р-ні, Тернопільської обл. Де 21 лікар захворів, 8-м написали заяви на звільнення! А це районна лікарня. І все. Хто лікуватиме? Тому довелось виділити мільйон на премії. Поспішаймо і ми! Бо ЗАБЕРЕ ІТАЛІЯ», — впевнені лікарі.

І поки свідомі медики б’ють на спалах, лікарів України вербують для роботи в Італії. Та якщо вірити інформації з Вінниччини, мова вже йде не про кількох фахівців. І чи можна судити тих, хто погодився? Всеж таки, лікарі — це люди. А коли оплата 600 євро за день… Про який патріотизм може йти мова?