Вчора в мережі з’явився лист шановного лікаря з Лондона. Він прямо зараз бореться з коронавірусом, намагаючись врятувати своїх співгромадян від цієї напасті. Основне його посилання в тому, що діти — не в зоні ризику. «Бережіть старих» — радить доктор Рейчел Теннант. Саме ця тактика допоможе уникнути великих втрат і швидко нейтралізувати дію вірусу. Отже, ми пропонуємо вам ознайомитись з вмістом цього листа повністю. Тому як для нас цей досвід ще зовсім не відомий.

«Привіт всім

Що хочу сказати — за останній тиждень у нас було чимало людей з COVID 19. З більшістю все в порядку. Хвороба проходить наступним чином: близько тижня температури, кілька днів сухого кашлю, іноді утруднене дихання на 8 або 9 день. Більшість прекрасно переносять це вдома, і одужує за 10 днів. Якщо ускладнення настає, настає воно в районі 9-10 дня. Коли брак дихання збільшується з великою швидкістю. За тиждень у нас було 5 пацієнтів, яким ми змушені були робити штучну вентиляцію легенів. У всіх них були хронічні захворювання легень, і всі вони люди похилого віка. Слава Богу, діти, здається, невразливі.

Для мене це перший досвід такого роду. Але ми готуємося до прийняття великої кількості людей з потребою в інтенсивній терапії, і шукаємо способи впоратися. Ми змогли переструктурувати всю нашу лікарню. Та розділити її на позитивну і негативну зони з великою кількістю окремих кімнат. Ми змогли переробити відділення інтенсивної терапії та ще 4 відділення за 3 дні. Зазвичай це займає близько 6 місяців всіх погоджень.

Нам варто турбуватися про своїх літніх родичів. Але не про дітей і нас, людей середнього віку. Мені здається вже всім зрозуміло, що захворіє велика частина населення. Ми сподіваємося, що це розтягнеться на місяці, а не станеться відразу, як в Італії. Як тільки видужає велика кількість людей, включиться колективний імунітет, і вірус відступить. Так що якщо ослаблені люди похилого віку могли б самоізолюватися на кілька місяців, ми змогли ми знизити рівень смертності».

Д-р Рейчел Теннант

Гостра распіраторна медицина, консультує терапевт

Клінічний директор відділення гострої медицини

Лікарня Нортвик Парк

Лондон»

Схоже, що багато лікарів найближчим часом стануть національними героями у своїх країнах. І лист лікаря з Лондона, який не тільки бореться з коронавірусів, а й дарує людям надію на краще, зайвий раз це доводить. Молоде покоління і діти — не в зоні ризику. Але наші близькі похилого віку — це ті люди, яким дійсно потрібна допомога і захист. Тому, бережіть старих, влаштовуйте їм карантин. І при перших симптомах, звертайтеся за медичною допомогою. І, будь ласка, будьте здорові.

Літературний переклад Ірина Подгурська