Не так сталося, як гадалося: з кишень колишніх чиновників витрусять майже 315 мільйонів. Чиновники, які роками безсоромно грабували країну, не очікували такого повороту подій. Працюючи за налагодженими схемами, вони навіть і не підозрювали, що настане час відповідати. Та вийти сухими із води їм не вдасться.

Адже стало відомо, що ними зайнялося НАЗК. Вже перевірили декларації понад 1000 держслужбовців. І виявили, що представнки колишньої влади приховали свій грошовий багаж. Про це повідомляє Укрінформ.  

Чиновники, які представляли колишню владу, сподівалися, що їм вдасться піти з посад не з пустими руками. Проте, сталося по-іншому. Адже Національне агентство з питань запобігання корупції влаштувало перевірку. 

Зокрема, вже розглянули 1020 декларацій чиновників усіх рівнів. Відбиралися вони за допомогою системи логічного арифметичного контролю. І щоб ви думали, виявили численні порушення.

Увагу привернули декларації деяких народних депутатів, суддів, чиновників місцевих адміністрацій. І не дарма. У них виявилися недостовірні відомості на суму 314,8 млн грн.

“НАЗК провело повну перевірку 1020 декларацій, які автоматизована система логічного арифметичного контролю (ЛАК) віднесла до групи з найбільшими корупційними ризиками”, — йдеться у повідомленні.

Так, антикорупційні органи перевірили дані 299 народних депутатів України, 279 суддів. А також — 422 членів Кабінету міністрів і представників центральних органів виконавчої влади та місцевих державних адміністрацій

“708 проектів рішень вже затверджені Національним агентством, ще 312 проектів рішень мають бути розглянуті впродовж вересня”, — повідомив голова агентства Олександр Мангул.

Проте, самими перевірками справа не завершилася. Адже, фактично, приховані кошти можуть бути вкраденими в держави. Бо зрозуміло, що приховувати можна лише те, що дісталося незаконно. Тому НАЗК передало справи до відповідних органів.

“Агентство вже затвердило 36 обґрунтованих висновків про виявлення ознак правопорушень, пов’язаних з корупцією. Та направило відповідні рішення до НАБУ, Національної поліції України. А  також направлено три протоколи до суду”, — сказано у повідомленні.

Отож, не так сталося, як гадалося: з кишень колишніх чиновників витрусять майже 315 мільйонів. І зі своїм “багажем” їм доведеться попрощатися.

Нагадаємо: