Оснoвні прaвилa дезiнфекції житла в умовах кaрaнтинy

947
Оснoвні прaвилa дезiнфекції житла в умовах кaрaнтинy

Зараз, щоб yберегтиcя від xвoрoби, яка охoпила вeсь свiт, люди змyшені проводити більше часу вдома. У даних обставинах дуже важливо засвоїти оснoвні прaвилa дезiнфекції житла. Дотримання чистоти в умовах кaрaнтинy допоможе уникнути проникненню xвoрoби в дім.

Загальні правила

Головний принцип збирання: від чистого до брудного. Тому слід починати з верхніх площин і з далеких кімнат, поступово переміщаючись вниз, до плінтусів і статі, а також до виходу з квартири.

Відомо, що на різних поверхнях кoрoнaвiрус може жити від декількох годин до тижня. Приміром, на алюмінії 2-8 годин, на сталі до 2 днів, до 5 днів на склі та до 6-8 днів на пластиці. Звідси випливає необхідність регулярно дезінфікувати всі контактні поверхні: ручки дверей, поручні, кнопки ліфтів, вентилі кранів.

Увійшовши у квартиру, слід відразу ретельно вимити руки з милом. Потім роздягнутися і знову помити руки, адже на одязі теж може бути вiрyс. Взуття краще очистити поза домом з допомогою антисептика або розчину спирту.

фото 24tv.ua/resources/photos/news/1200x675_DIR/202003/1296943.jpg?202003150323

Вологе прибирання

Вологе прибирання — це основа ефективного захисту від вiрyсy. Під час його проведення необхідно користуватися одноразовими рукавичками. Також слід забезпечити достатнє провітрювання квартири, щоб не дихати парами дезінфекційних засобів.

  • Мити підлоги та протирати поверхні бажано двічі на день. Для дезінфекції підлоги підійде перекис водню. Для цього слід взяти одну склянку на десятилітрове відро води.
  • Дерев’яні меблі можна обробляти лляним маслом, яке є сильним антисептиком.
  • Скляні поверхні оптимально промивати водним розчином оцту з розрахунку один до трьох. Раковину, ванну й кухонні поверхні можна обробити нашатирним спиртом з розрахунку одна столова ложка на літр води.

Пластикові предмети бажано обробляти хлоровмісними засобами. Речі та поверхні, до яких постійно торкаєшся (ручки, вимикачі, комп’ютерні мишки та клавіатури) можна час від часу протирати з використанням спиртових серветок та антисептика.

Провітрювання

фото servise-okon.com.ua/wp-content/uploads/kak-provetrivat-komnatu-2.jpg

Провітрювання допомагає боротися з усіма iнфeкцiями, які потрапляють в організм повітряно-крапельним шляхом. Слід регулярно відчиняти вікна в кімнатах, але не варто забувати про основні способи дезінфекції.

Важливу роль відіграє і комфортна вологість повітря. Адже сухе повітря висушує слизову, зменшуючи опірність організму iнфeкцiям. Тому медики рекомендують громадянам користуватися зволожувачами повітря і частіше проводити ревізію вентиляційних систем.

Для дезінфекції повітря, профілактики грипу і простудних захворювань здавна використовують ароматичні лампи з ефірними оліями. Ефірні олії чайного дерева, чебрецю, ялівцю, евкаліпта, шавлії мають дезінфекційні властивості. Евкаліпт, чайне дерево, чебрець, ялівець, ялина, кориця, лимон допомагають боротися з грипом та ГРЗ.

Прання

фото severdv.ru/wp-content/uploads/2020/03/stirka-vesshej-v-stiralnoj-mashine.jpg

Повернувшись з вулиці, ми несемо на своєму одязі бaктeрiї та вiрyси. Фахівці уточнюють, що ймовірність заразитися таким чином є.

Брудний одяг до прання краще не витрушувати та зберігати в поліетиленовому мішку. Прати одяг зараз, в пору eпiдiмiї треба відазу після повернення до дому.

При прасуванні одягу слід використовувати максимально допустимий тепловий режим, оскільки вiрyси чутливі до впливу високих температур. Можна обробляти речі пором, для цього підійде праска з паровим ефектом.

Кімнатні рослини

фото flo.discus-club.ru/images/stories/komnatnie/komnatnie1.jpg

За деякими даними, кімнатні рослини здатні нейтралізувати до 85 % забруднень повітря в приміщенні. Зелені друзі виділяють у повітря леткі речовини, які навіть у незначних концентраціях очищають повітря від шкідливих мікроорганізмів і покращують самопочуття людей.

Серед найбільш корисних домашніх рослин — кавове дерево, герань, аспарагус, азалія, фікус, цитрусові.

Ультрафіолетове випромінювання

фото 1.bp.blogspot.com/-PnIxhfxHo4k/Xmzv0-K-aFI/AAAAAAAAY0c/ULJBBb4bMzAWk8A5hUod8kX47PHQHOmhACLcBGAsYHQ/s1600/E27-15-25.jpg

Кварцові лампи давно й успішно застосовуються для знезараження інструментів і медичних установ. Перед кварцуванням кімнати необхідно звільнити її від людей, домашніх тварин і рослин.

Перший сеанс виконується протягом півгодини. Потім приміщення слід провітрити протягом десяти хвилин. Надалі можна проводити кварцування пару раз на день по десять хвилин.

Пам’ятайте про oснoвні прaвилa дезiнфекції житла в умовах кaрaнтинy, користуйтеся засобами індивідуального захисту і будьте здорові.

Поділіться коментарем