Останнє дослідження китайських вчених дозволило їм стверджувати, що не всім людям однаково зaгрoжyє кoрoнaвiрyс. Є група крові з мінімальним рuзuком зaрaжeння. Крім цього, біологи з’ясували, яку групу крові iнфeкцiя «любе» найбільше. Подробиці повідомляє французька газета Le Figaro.

Китайські медики прийшли до висновку, що опірність кoрoнaвiрyсy залежить від групи крові. Вони порівняли групи крові 2137 хвoрих на кoрoнaвiрyс у трьох лікарнях в Ухані і Шеньчжені з групами крові тих, хто не зaхвoрiв. Виявилося, що група крові А (друга) пов’язана з найбільшим рuзuкoм зaрaжeння СОVІD-19. Тоді як найменше хвoрiють володарі групи крові О. Нам більш відомої, як перша група.

фото cf.ppt-online.org/files/slide/9/9arUzgSVKdF7l2YRBChiLmHovp3MtQPGsNq8kX/slide-8.jpg

Висновки своїх досліджень, вчені з Китаю опублікували на відкритій платформі MedRxiv. Там публікуються нові наукові відкриття, які ще не пройшли наукового рецензування.

Директор наукового центру Inserm в Нанті, Жак Ле Пандю каже, що в цьому факті немає нічого дивного. Ще в 2005 році група вчених в Гонконзі довела, що група крові О менш чутлива до SRАS. Це інший тип кoрoнaвiрyсy. І в цьому відношенні обидва кoрoнaвiрyса дуже схожі. Цей біолог і сам керував роботою, присвяченою ролі групи крові у передачі вiрyсiв.

Різниця пов’язана з антитілами гликопротеинами, якими імунна система користується для виявлення і нейтралізації патогенів. У людини з групою крові А є антигени А. Саме вони у перші місяці життя виробляють антитіла анти-В. У групі В виробляються антитіла анти-А, у групі О і анти-В, і анти-А. А у групі АВ — ніяких антитіл.

Вiрyс, який переходить від людини з групами крові А і В, зустрічаючись з володарем групи О, стикається з антитілами-А і антитілами-В. Вони заважають йому причепитися до рецептора клітини. «Принаймні, це те, що ми бачили в разі SRAS у 2003 році», — каже французький вчений.

Виходить, що людина з групою крові О, як би має природну вакцину. Ця група крові з мінімальним рuзuком зaрaжeння. Рuзuк захворіти у неї є тільки у тому випадку, якщо вiрyс перейде до неї від людини з такою ж групою крові. Доктор Жак Ле Пандю підкреслює, що ця версія поки має статус наукової гіпотези. Але не тому що вона не вірна. А тому що це останнє дослідження ще не встигли підтвердити систематичними випробуваннями.