Напередодні Нормандської зустрічі, яка запланована на 9 грудня, Порошенко написав Зеленському правила поведінки. Екс-президент дав безцінні поради на основі свого досвіду своєму наступнику, якими сам чомусь не скористався. Петро Олексійович таки розкрив секрет, що треба робити та казати Путіну, щоб врятувати Україну. Про те, як має себе поводити президент України у Франції, на думку Порошенка, повідомляє УП.

Відстоюючи державницькі позиції та хвилюючись за результат зустрічі, Петро П’ятий вирішив розповісти Зеленському, як пройти “найсерйозніший тест” та виснажливі розмови на зустрічі.

“Слід повернутися до теми берлінської “дорожньої карти”. Саме вона є ключем до миру та має стати “лакмусовим папірцем” для перевірки “щирості” миролюбних намірів агресора. Її ключовим аспектом є пріоритет безпекового компоненту всього комплексу Мінських домовленостей, включаючи виведення російських військ. Поспішна згода українських переговірників на прийнятність відповідності виборів “в цілому” демократичним стандартам ОБСЄ, а не “повністю”, дає широке поле для маневру російській стороні та її маріонеткам для забезпечення потрібного їм електорального результату. Підредагували ніби одне слово, а зміст помінявся докорінним чином. І це вже не формула Штайнмаєра — це формула Путіна”, — наголосив екс-президент.

Порошенко переконаний, що досягти миру на Донбасі допоможуть миротворці ООН.

“Невід’ємним елементом мирного врегулювання на Донбасі залишаються миротворці під проводом ООН. Однак з того часу, як нова переговорна команда зняла з порядку денного питання миротворчого контингенту, наші партнери логічно запитують — і мене особисто — під час заходів високого рівня: “Якщо Україна не порушує цю тему, чому ми маємо її просувати? Нам що, більше, ніж вам треба?» — зауважив Петро Олексійович.

Крім того, він попередив, що Україні не варто йти до мишоловки за дешевим сиром. 

“Не слід включати “газове питання” до загального порядку денного Нормандського саміту, аби не дозволити Росії сформувати невигідний для України “пакет домовленостей”, за яким за “дешевий” газ Україна зробить важливі поступки на політичному треку”, — попередив свого молодого наступника Порошенко. 

Також Порошенко написав Зеленському, що не варто вірити на слово опоненту. Бо він ще той хитрий лис — йому не писані жодні правила поведінки. Тому президенту України треба бути в постійному тонусі, не робити емоційних заяв відразу. Лише така поведінка гаранта Конституції допоможе врятувати Україну.

“І найважливіша порада: не довіряти Путіну. Ніколи і ні в чому. Путін маніпулює всім: змістом, фактами, цифрами, картами, емоціями. Він ненавидить Україну й українців і не бачить нашого місця на політичній карті Європи”, — резюмував Петро Олексійович.

Нагадаємо: