Петро Порошенко заявив, що Володимиру Зеленському пора сказати правду про те, що буде далі з Україною. Він має розповісти українцям про свої рішення щодо миру на Донбасі, щодо тієї ж “формули Штайнмаєра”, яка вигідна лише російській стороні. Бо насправді там все не так, як нова влада подає це народу. Там багато брехні. І навіть пошкодував, що сам не розповів людям правду про відносини з Росією, коли був президентом. Подробиці повідомляє ЦН.

Екс-президент заявив, що зараз Україна йде на поводу Росії. Зокрема, це стосується підписання “формули Штайнмаєра”, яка на його думку є перевернутою логікою Мінських домовленостей. Такий собі Троянський кінь. Адже, Петро Олексійович говорить, що за президентства Зеленського підписали не те, що колись він погодив з німецькими та французькими партнерами щодо Росії.

“Влада повинна сказати суспільству правду хоча б через півроку після президентських виборів. Що простих рішень — немає. Що світ — це “просто припинити стріляти” — брехня. Що завершити все швидко — неможливо. Я сам колись мав це признати”, — сказав Порошенко.

Особливу тривогу у екс-президента викликає відведення українських військ в зоні ООС.

“З відходом на міфічні, неіснуючі позиції 2016 ми втрачаємо близько 30 населених пунктів і ряд абсолютно принципових ключових висот. Там кожен метр политий кров’ю українських героїв. І тепер військових готують до того, щоб вийти з облаштованих позицій в зиму в чисте поле”, — вважає екс-гарант.

Тому Петро Порошенко запропонував 7 кроків для Зеленського, які мають привести до миру в Україні.

Перше. Наполягати на принципах “спочатку — безпека”, “нічого не узгоджено, поки все не узгоджено” і “тільки через безпеку до виборів”.

Друге. Горезвісна “формула Штайнмайера” повинна розглядатися виключно як складова “дорожньої карти” виконання Мінських домовленостей. Включаючи виведення російських військових, техніки і зброї, роззброєнням незаконних мілітаристських формувань, переходом українсько-російської ділянки кордону під наш контроль.

Третє. Відведення — тільки за умови постійного і всеосяжного припинення вогню. 

Четверте. Моніторингова місія ОБСЄ повинна отримати безперешкодний і повний доступ до всієї окупованій території і встановити постійний контроль над неконтрольованою ділянкою російсько-українського кордону.

П’яте. Слід створити підгрупу з питань кордону в рамках Тристоронньої контактної групи в Мінську.

Шосте. Наполягати на розгортанні багатонаціональних миротворчих сил на всій території окупованого Донбасу, на підставі рішення Ради Безпеки ООН.

Сьоме. На території ОРДЛО має бути відновлено оподаткування в рамках правового поля України, а також фінансова та банківська системи, повернута українська власність, як це і записано в Мінських домовленостях. 

Петро Порошенко заявив, що Зеленському пора сказати правду, що слова “припинити стріляти” — це брехня, що досягти миру насправді дуже важко. Адже, він сам колись мав про це розповісти. Тому, схоже, що зараз хоче, щоб новий президент не повторив його помилок. Тому дав йому напуття, що робити задля миру у державі.

Нагадаємо: