Є така думка, що фейк-карантин пора закінчувати. Через яке місце в Україні відбувається цей найважливіший процес видно навіть не озброєним оком. Влада нічого не контролює. Громадяни, в основній масі не мають почуття самозбереження під час карантину. А без тестування він не має сенсу. Природно, такий хід подій може привести до сумних наслідків. І тому, досвідчений аналітик Андрусів запропонував Кабміну України ввести «розумний карантин». Поки не пізно.

Кандидат політичних наук, аналітик і публіцист, директор Українського інституту майбутнього Віктор Андрусів розповів, чому з карантинним фарсом треба закінчувати. І переходити до розумних карантинних заходів. Які дозволять зберегти економіку і людські життя.

«На сьогоднішній день ми ще не пройшли пік поширення кoрoнавiрусу в Україні. А тому заяви про продовження карантину аж до 15 травня слід вважати реальними і обгрунтованими. Однак, продовжувати карантин у тому вигляді, в якому він є сьогодні — немає сенсу. З кожним днем ​​кількість людей, які не дотримуються самоізоляції і карантину, буде рости з об’єктивних причин.

По-перше, закінчення березня позначиться на доходах великої кількості громадян. Особливо на працюючих в тіньовій економіці (а це 40-50% всієї економіки). Це змусить їх різними шляхами відновлювати працю. Незважаючи на погрози штрафів. За даними Infosapiens, 38% українців вже відчули зменшення доходу під час карантину. А 74% продовжують працювати. З них — 30% стали працювати більше, ніж раніше.

По-друге, чинний карантин є несправедливим до бізнесу. Вчора влада дозволила відкрити ринки. Чому дозволяється торгувати продуктовими магазинами, ринками, а наприклад, магазинам іграшок або одягу — ні? Адже це той самий формат. Хоча і зрозуміло, що іграшки або одяг не відносять до речей першої необхідності.

По-третє, чисто з фізичних міркувань людина не може добровільно перебувати тривалий час в закритому приміщенні. Вона буде виходити гуляти, шукати інші шляхи розваг. Зрештою, людині банально постригтися треба. А про те, як зараз працює карантин, свідчать вечірні пробки в Києві.

фото 24tv.ua/resources/photos/news/202003/1299441.jpg?1584516504000

Таким чином, якщо зараз не перейти до нового типу карантину, є ризик, що даний карантин втратить сенс. І буде порушуватися в самий пік. Віктор Андрусів пропонує перейти від фейкового карантину до карантину розумного. Цей карантин продовжить зберігати заборону на публічні масові заходи. Залишаться закриті школи і дитсадки і т.д. Але в той же час, він пропонує інше регулювання.

Ось перелік кроків, які повинні прийти на зміну чинному карантину

Обов’язкові маски, окуляри, рукавички і дезінфекція. Коли в 1368 році вперше застосували карантин, то в той час не було засобів індивідуального захисту належного рівня. Сьогодні ми допускаємо лікарів із захистом для роботи з хворими вірусом. Таким чином, погоджуючись з тим, що це їх захищає. Значить, треба ввести обов’язкове носіння масок, окулярів і рукавичок поза домом. Саме за відсутність цього треба ввести штрафи.

Запуск громадського транспорту. Очевидно, що від перекриття громадського транспорту найбільше страждають бідні верстви населення. Це був вірний крок, який зіграв важливу роль в запобіганні масового поширення вірусу на ранніх етапах. Однак, зараз необхідно почати відновлювати роботу транспорту. Оскільки люди будуть шукати інші, менш контрольовані методи проїзду на роботу.

Відновлення роботи громадського транспорту має відбуватися за таких умов:

  • Зміна часу початку роботи на різних типах підприємств. Щоб уникнути перевантаження транспорту підприємства і служби повинні ввести різний час початку праці. Наприклад, комунальні служби і виробництва на 8:00, держслужба і місцеве самоврядування на 9:00, послуги, офісні співробітники — 10:00.
  • Вхід в громадський транспорт тільки в масках, окулярах і рукавичках. Регулярна дезінфекція транспорту.
фото gdb.rferl.org/2549066E-A4EE-436F-9A21-42C65F75E7A8_w1200_r1.jpg

Робота магазинів. Необхідно відновлювати торгівлю. Не можна дозволяти торгувати одним і забороняти іншим. Якщо насправді це один і той же формат.

Однак, така торгівля повинна жорстко регулюватися:

  • Ввести час роботи тільки для людей старшого покоління. Наприклад, з 10 до 12, з 15 до 17.
  • Ввести віддалену запис. Така функція вже реалізована в додатку poboremo.org для всіх магазинів
  • Обмеження кількості людей всередині магазину.
  • Контроль наявності маски, окулярів, рукавичок та дезінфекція.
фото kiev.informator.ua/wp-content/uploads/2020/03/bc3745fe-3926-4414-bf65-78d928cde033.jpg

Масштабне тестування під час карантину. Бо без тестування він не має сенсу

На жаль, запуск тестів є одним з найбільших провалів антивірусної боротьби. Тестів мало, ними не вміють користуватися, вони часто браковані, інструкції на китайському».

Це далеко не всі кроки, які детально прописани в разрахунках Віктора Андрусіва для різних груп. Автор упевнений: фейк-карантин пора закінчувати. І якщо не запустити розумний карантин, то вже через тиждень діючий карантин виявиться небезпечним фарсом. І за його наслідки Україні доведеться заплатити дуже вісокую ціну.

Автор — Юлія Карч