На фоні інформаційного голоду, який утворився в Україні навколо питання з коронавірусом, вкрай важливо не панікувати. Борис Херсонський впевнений, що хвороба обійдеться дорожче, якщо просто зараз не почати приймати міри безпеки. Він навів пять фактів про коронавірус. Український лікар розповів про те, що нас чекає найближчим часом.

На жаль, велика ймовірність того, що в нашій ситуації: порятунок потопаючих — справа рук самих потопаючих. І розраховувати треба, в першу чергу, тільки на себе. Поради лікаря ми публікуємо повністю. 

фото naked-science.ru/wp-content/uploads/2020/03/ep2QXQvCzMbNVfeADhmp94.jpg

“Я не інфекціоніст і не епідеміолог. Я просто літній лікар і розумна людина. Думаю, що це дає мені право сказати кілька слів.

Перше — епідемію треба зустрічати не з панікою, але з повною серйозністю. Не вірте тим, хто переконує, що коронавірус — це простий різновид грипу. В те, що від звичайного грипу теж є смертність. Що від нього люди мруть частіше, ніж від коронавірусу. Повірте, це не звичайний вірус. Можливо, згодом у процесі мутації, він і справді перейде до ряду ГРВІ. Та не цього року, точно.

Друге — Україна дуже мало готова пережити цю епідемію. І в матеріальному плані, і в психологічному. Зокрема, в Одесі всім наплювати на здоров’я людей.

Організація теж кульгає — карантин треба було ввести набагато раніше. Та й, звісно, що суворо дотримуватися. Річ у тому, що українці мають досвід виживати, коли в державі дефіцит ресурсів та не компетентна влада. Надія тільки на це.

Третє — особливість коронавірусу в його хаотичній заразності. Відстань, на яку він передається, в рази більша, ніж у простого грипу. Хоча, перебуваючи поруч з хворим, можна й не заразитися. Ще у коронавірусу великий інкубаційний період. Тому людина, яка візуально виглядає здоровою, може бути носієм коронавірусу.

А передається він не лише повітряно-крапельним шляхом. Ще й через контакти зі слизовими оболонками очей, губ і т.д. Цей вірус дуже живучий — у середовищі він зберігається довше, ніж звичайний грип. Найчастіше на пластикових, мідних поверхнях. А на мідних — найдовше. Тому його можна назвати “хворобою брудних рук”. Бо після контакту з такими поверхнями без постійної дезінфекції шанси заразитися коронавірусом зростають.

Четверте — гігієна та самоізоляція мають бути першочерговими заходами. Навіть Маяковський говорив, щоб хвороба не здолала тебе — перед обідом мий руки з милом. А в молитві юдей йдеться: “Благословенний Ти, Господь, Бог наш, цар всесвіту, що одарив нас законами своїми та заповідав мити руки”. Отож, краще сидіть вдома, працюйте онлайн, розваги скасуйте.

П’яте — фінансові втрати, звісно, не обійдуть вас стороною в такий період. Та якщо захворієте, це обійдеться дорожче. Економіка держави втрачає кошти погодинно. А ми, прості українці, її складова. Без втрат нам не пережити цю епідемію. Особливо у сфері обслуговування. Але тут нічого не вдієш… Бо хвороба обійдеться дорожче».

Ці п’ять фактів про коронавірус говорять, що варто дослухатися до порад фахівців, дотримуватись карантину, дбати про свою гігієну, зайвий раз не виходити з дому. Але й не поширювати паніку. Краще зайвий раз помити руки. Так говорить український лікар про те, що нас чекає під час епідемії коронавірусу в Україні.

Якщо у вас з’явилися будь яки симптоми застуди, відразу проконсультуйтеся з вашим лікарем.