На фоні того, скільки останнім часом українці отримують інформації, у декого вже розпочалася паніка. Схоже на те, що здоровий глузд теж пішов на карантин. Та як не накручувати зайвого в голові, коли навколо всі говорять про коронавірус? Давайте послухаємо, що говорить психолог про те, як не зійти з розуму від новин.

фото www.vladtime.ru/uploads/posts/2017-04/1493314752_4.jpg

Здається, що в режимі карантину весь світ просто завис в очікуванні того, що ж буде в кінці. І, мабуть, досі нікому так не було цікаво правильне миття рук, як зшити маски вдома з підручних засобів, як важливо не кашляти на тих, хто поруч. Цей список можна продовжувати безкінечно. Адже паніка породила стільки фейків та різних порад “супер відомих” лікарів, що офіційні джерела не встигають їх спростовувати.

Серед тих фахівців, які не жахають людей цифрами, а інформують доцільними порадами, є і психолог з Білорусі, Наталія Оліфірович.

Звісно, що вона не вірусолог. Але ж пам’ятаймо, що багато хвороб чіпляються до нас саме через наш нестійкий психологічний стан. І тому, в паніці щодо коронавірусу, цілком можливо загнати себе в депресію. А ще гірше — довести до серцевого нападу. Отож, її рекомендації будуть доцільними, як не переборщити з емоціями та переживаннями. 

Пані Наталія переконана, що в даній ситуації тривога не допоможе розв’язати проблему. А навпаки — тільки погіршить стан людини. Тому варто подбати, щоб з нервами у вашій родині все було гаразд.

Фахівець радить, як тримати себе в руках та не піддаватися стресу, що йде з мас.

“Може здатися, що найпростіший спосіб не піддаватися масовій тривозі, це не читати інформацію на цю тему. Та чи це правильне рішення? Відмежуватись й закрити очі на загрозу теж нерозумно. Як і розводити паніку з пустого місця”, — говорить Наталія.

“Новини, що надходять ззовні, ігнорувати не можна. Але, ввімкнувши мізки, варто проаналізувати те, що чуєте й бачите. Відразу відсіяти те, що видається підозрілим та не перевіреним. Адже люди влаштовані від природи так, що перебільшувати — це в них просто в генах.

Хоча, коли знаєте, що схильні до зараження негативними емоціями, тоді справді варто максимально усунутися від цієї теми.

Ще пам’ятайте, що COVID-19 — не єдина зараза, яка поширюється світом. Тобто, коли температура вище норми й кашель, то, швидше за все, ви просто застудилися. Це не говорить про те, що у вас є хвороба, яку не можна вилікувати. Звісно, навіть на легке нездужання варто звернути увагу та звернутися до медзакладу. Просто перед тим, як панікувати й бити на сполох на всі усюди, спробуйте лікування, яке призначив лікар.

Ми щодня піддаємо себе психологічним тортурам, очікуючи, що от-от заразимося цим вірусом. А тим часом, через стрес, падає імунітет. А також здатність мислити критично й мудро, та навіть просто адекватно. Тоді й з’являється більший ризик захворіти. Ось тому не треба піддаватися масовій істерії навколо коронавірусу.

Крім цього захворювання є багато речей, які потребують нашої уваги й концентрації. Стосунки, родина, кохання, діти, політика — кінець кінцем.

Аби запобігти зараженню вірусу треба не панікувати, а виконувати ті інструкції, які склали фахівці. Хоча б на цей час відучіть себе від звички накручувати й драматизувати ситуацію”.

Отож, вчімося не накручувати зайвого у своїй голові. Саме так радить психолог про те, як не зійти з розуму від новин про коронавірус.