У той час як влада показує у телевізорах красиві картинки про боротьбу з пандемією, є люди, які вважають, що наша медицина на порозі катастрофи. «Пора говорити вголос», — заявила волонтер з Одеси Катерина Ножевнікова. Вона чесно описала те, що відбувається з COVID-19 в Одесі. Однак, напевно в Україні є місця, де ситуація набагато сумніше. Тому як на місцях досі повно чиновників, які бачать шанс заробити навіть в такій ситуації.

«Я отримала за сьогоднішній день десятки повідомлень від лікарів. О пневмоніях неясної етіології, які заповнюють лікарні міста та області. Про те, що не дозволяють робити тестування (ПЛР та експрес). Згідно наказу 663 при відсутності у пацієнта епідеміологічного аналізу та перебування в контактній країні. Про те, що лікарям швидкої заборонили викладати фото в соцмережі. І повідомляти про те, чим і як вони забезпечені.
Про те, що в обласну привезли жінку з двостороннею полісегментарною пневмонією, яку відмовилися госпіталізувати і тестувати в інфекціонку. Тому що «вона не була за кордоном».

Про чоловіка в районній лікарні, у якого ввечері піднялася температура, а вже вранці сатурація була 56% і через годину зупинка серця. Реанімували його11 осіб. Всі лікарі тепер по суті контактні. Але хто ж знає на що хворий пацієнт? Тестів як не було так і немає…

У 10 лікарні жінка з пневмонією лежала 8 днів. Переведена в інфекціонку. Підтверджений COVID-19. Питання що з лікарями в десятій? Скільки змін контактували з пацієнтом? Хто їх ізолював? Відповідей немає…

Дорогі наші лікарі. Виходьте в ефір будь ласка так, як зробила ваша колега з лікарні № 5. Пора говорити вголос. Зараз і ваше життя і наше залежить від вашої мужності прямо сказати правду і не бояться!!!

Так вийшло, що тепер все залежить від вас. І ми не впораємося без вашої підтримки.
Але ви до сих пір не зрозуміли, що боротися потрібно і за себе теж. Самим. А ті, хто повинен вас забезпечити всім досі не зрозуміли, що полетіти на літаку лікуватися у іншу країну не вийде…

А тепер звернення до влади. Якщо ви не наведете порядок у процесі, не включите усю силу адміністративної машини і не почнете щось робити — всі наші зусилля будуть безглузді.

І тоді я розповім докладно про всі ваші наради і метання. Про штаби, які не можуть узгодити жодне питання у справі. Про всі обіцянки губернатора і команди. Жодне з яких не було виконано. І про повний провал нашої комунікації з Владою. Про десятки людей, які намагаються по старому зайняти нове крісло під виглядом порятунку «всієї Русі». І про тих, хто за своє крісло так тримається, що забуває про свої прямі функції. Про те, що крім запитів, скільки чого ми відвезли для звітів президенту, вся наша комунікація скоро зведеться до нуля…

Я звернуся до Бізнесу, який зараз вкладає колосальні гроші, щоб закрити ваші проблеми і ваші помилки. Ваші і ваших попередників. До Бізнесу, який купує дорогі ШВЛ, робить ремонти у відділеннях за тиждень, тягне на своїх літаках засоби захисту з-за кордону. Та встановлює цистерни і кисневі станції у ваші лікарні, а ви повідомляєте мені «це не входить у процедуру швидкої закупівлі».

До усіх бізнесменів, які готові навіть видавати преміальні лікарям. І які виділяють суми, що перевищують у рази суму, виділену вами на усю нашу багатостраждальну область. До усіх городян та жителів області, які витрачають свій час, гроші і нервову систему, поки ви не можете видати один наказ за два тижні.

До слова передаю привіт з опікового відділення лікарні Водників, який опинився в середині опорної лікарні. Пацієнти якої до цих пір не видалені з відділення. На момент 17:00 вчорашнього дня наказу так і не було. У четвер на останньому штабі сказали: завтра буде наказ. Минуло 5 днів…

Я звернуся до Бізнесу з пропозицією вийти з процесу. Адже кожен з них, в змозі собі особисту лікарню облаштувати… Але вони намагаються зараз врятувати максимальну кількість простих людей, виконуючи вашу роботу.

Шукайте захист, апарати, медикаменти самі. Вишукуйте постачальників, цілодобово вивчайте ціни китайських заводів. Спілкуйтеся з посольствами, щоб випустили вантаж. Вантажте, купуйте, розвозьте по місту і області. Думайте як облаштувати гуртожиток для лікарів: завезти апаратуру, меблі, продукти, побутову техніку і засоби особистої гігієни. Та як умовити лікарів залишитися і на далі.

Спілкуйтеся з лікарями ЦРЛ, підстанцій, амбулаторій, центрів здоров’я та слухайте самі їхні благання про допомогу…

Меблі чомусь можна замовити, а кисневу станцію не можна. А ще можна замовити пам’ятник собі. Як тим, хто готується покласти сотні життів громадян цього міста і області через власні політичні та особисті амбіції.

Максим Куций, на жаль частина вашої команди саботує процес і робить усе, щоб дискредитувати дії влади у цілому. По дурості чи або спеціально. Не беруся судити. Але прошу вас негайно почати діяти і особисто реально очолити штаб області. Інакше ми всі стрімко опинимося на дні…

фото scontent.fdnk4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/91106333_4040396619364060_1491617407184142336_n.jpg?_nc_cat=1&_nc_sid=110474&_nc_ohc=u313cUYw0TMAX_Gcz4a&_nc_ht=scontent.fdnk4-1.fna&oh=f83942b895317a04a8fc685be359eabb&oe=5EAA4B34

P.S. На фото «респіратор маска» яку видали лікарям на швидкій. Пишуть, що водіям, а не лікарям… Мабуть водії не люди. Респіратори, закуплені паном Совіком. Керівником КП «База санітарного транспорту». Ось такі справи. Одеса 2020.»

Сказати, що картина — сумна, це не сказати нічого. І добре, що зараз є люди, які розуміють: мовчати не можна, пора говорити вголос. Тому як до сих пір є чиновники, які в будь-якій біді бачать «живу копійку» і думають, що саме вони безсмертні.