В усьому світі вступили в силу нові карантинні заходи. І лікарі вирішили роз’яснити правила поведінки для людей з хронічними хворобами. Бо саме вони входять до групи ризику перед COVID-19. Заборони, що вводяться під час епідемії вкрай важливі для тих, хто страждає хронічними хворобами. Це хвороби пов’язані з імунітетом, серцево-судинними захворюваннями, хворобами легень, діабетом, раком.

Деяким хворим коронавірус загрожує скороченням тривалості життя, у деяких може різко погіршитися її якість. Подробиці повідомляє ізраїльське видання vesti.co.il. Фахівці дають роз’яснення про способи захисту.

фото images.zahav.ru/newopinionimages/3_2020/original_11_03_2020_10_03_11_12061003.jpg

Хто в групі ризику?

Професор Ярон Арбель, кардіолог з лікарні «Іхілов», пояснює.

«До групи підвищеної смертності від коронавіруса відносяться люди з серцево-судинними захворюваннями. Включаючи тих, хто переніс серцевий напад та інсульт».

Завідувач клінікою пульмонології лікарні «Кармель», професор Йохай Адір бачить загрозу також у хворобах легких.

«Частина таких хворих отримують стероїди в таблетках. А це пригнічує імунітет. І ризик для них навіть вище, ніж у сердечників», — говорить він.

Багатьом хворим хронічними обструктивними захворюваннями легень (COPD) більше 60 років, що посилює ступінь небезпеки.

Інша група ризику — це діабетики. Д-р Євген Мошковіц, ендокринолог, завідувач окружний діабетичної клінікою лікарняної каси «Клали», пояснює.

«Імунна система діабетиків вже ослаблена, що робить їх більш уразливими перед будь-якою інфекцією».

Зараження коронавірусом може порушити баланс цукру в організмі.

«У хворих з компенсованим діабетом при зараженні інфекційними хворобами може розвинутися декомпенсація», — стверджує доктор Мошковіц.

Подвійний загрозі, як і в попередньому випадку, піддаються літні діабетики. Особливу загрозу становить вірус для онкологічних хворих.

«Хворі з активним пухлинним процесом або ті, кому залишилося до завершення курсу лікування кілька місяців, наражаються на небезпеку ускладнень при зараженні коронавірусом, — говорить д-р Мор Мошковіц з онкологічної клініки лікарні «Рамбам».

А тому їм не слід залишати будинок, за винятком поїздок на лікування. Треба уникати контактів з іншими людьми. І уточнити у лікаря ступінь необхідності одержуваних на даний момент процедур.

Як захиститися

«Оскільки про вірус відомо недостатньо, хворим з серцево-судинними захворюваннями треба строго слідувати інструкціям, носити маску і дотримуватися правил гігієни», — стверджує професор Арбель.

Він рекомендує продовжувати курс лікування, щоб ліки допомогли тримати недугу в стані компенсації.

«Нам відомо, що коронавірус може викликати порушення роботи серця. Тому вкрай важлива медикаментозна терапія. Це необхідно, щоб звести до мінімуму ризик загострення хвороби в разі зараження коронавірусом. Крім того, треба кинути курити, це допоможе уникнути ускладнень коронавіруса і підтримувати оптимальний рівень здоров’я».

Професор Адір радить легеневим хворим утримуватися від виходу з будинку, особливо в літньому віці.

«Хворі повинні самоізолюватись і не приймати гостей. При появі кашлю наростаючою інтенсивності, посилення задишки або при підвищенні температури треба негайно зателефонувати лікарю. При необхідності він призначить аналіз на коронавірус і з’ясує причину загострення хронічної хвороби. Хворим, які отримують профілактичний курс, наприклад, при астмі, слід подбати про регулярний прийом ліків «.

Діабетики також повинні поставитися до свого стану дуже серйозно.

«Якщо знадобиться консультація з лікарем, найкраще здійснювати її по телефону. Або через інтернет, без відвідування поліклініки. Для збереження балансу вуглеводного обміну слід займатися вдома фізкультурою і правильно харчуватися», — говорить д-р Мошковіц.

Д-р Мор Мошковіц дає поради онкологічним хворим.

«Якщо можна відмовитися від деяких обстежень і змінити графік процедур, бажано зробити це. Щоб якомога рідше приходити в лікарню. Якщо відкласти процедури не можна, треба прийти з мінімумом супроводжуючих. Та постаратися уникнути використання громадського транспорту, не торкатися до перил і кнопок в ліфті. Як можна частіше стерилізувати руки і йти прямо в потрібний кабінет. Без ходіння по всій лікарні. Тим, хто приймає на дому біопрепарати в таблетках, вкрай важливо підтримувати в цей період безперервність лікування».

Ми впевнені, що слід взяти до уваги поради від лікарів Ізраїлю. Тому як репутація медицини в цій країні — на найвищому рівні. Світила ізраїльської медицини наполягають, що, правила поведінки для людей з хронічними хворобами можуть врятувати чиєсь життя. А тому будьте уважні і бережіть своїх близьких.