«Тільки ідіот дає своїм дітям чипси». У цього різкого твердження є автор. Це Джеймі Олівер, відомий англійський шеф-кухар. І він не тільки досконало володіє таємницями кулінарії. Але й стверджує, що більше за нього про якість продуктів не знає ніхто. Саме він роками бореться за правильне харчування дітей в школі. Та переконує батьків, що давати дітям все підряд — небезпечно.

фото newsone.ua/img/article/769/10_original.jpg

Революцію у шкільному раціоні Олівер розпочав 2005-го року у Грінвічі, знявши документальне кіно про його особисту лінійку страв для школярів. Уряд Британії дав згоду на такі зміни. А лондонські шкільні їдальні відкрили свої двері для його страв. Замість калорійних бургерів, сосисочних ролів, рибних паличок, нагетсів, чипсів та пудингів, компанії Джеймі почали постачати сосиски, ростбіфи, фрукти, смажену картоплю та менш калорійні десерти.

А вже за рік його продукцію в пух і прах рознесли батьки та міністр охорони здоров’я Великобританії, Ендрю Лансло. Батьки були незадоволені невеликими порціями, якими діти не наїдаються. А міністр зауважив, що кухар читає всім “нотації, як треба харчуватися”.

фото reston.ua/images/img/jamie_oliver.jpg

Та вже у 2010 році Джеймі Олівер почав підкорювати американців своїми кулінарними ноу-хау. Він відкрив школу правильного харчування. А ще телевізійну програму, де намагався перевиховати у батьків та дітей культуру харчування. Але знову напоровся на критику та нерозуміння.

“Річ у тім, що людям важко змінюватися. Пролити світло на найнеприємніші речі у світі не вийде мило та по-дружньому”, — вважає відомий ведучий.

Та все ж таки він домігся свого, показавши, з чого роблять котлети для гамбургерів насправді, назвавши їх “рожевим слизом”. Після низки викривальних проблем, до нього потяглися батьки з проханням удосконалити шкільне меню їхніх дітей. А місцева влада дала дозвіл всім школам самостійно вирішувати, яке м’ясо використовувати для шкільних обідів. І хоча більшість підтримала й зрозуміла Джеймі Олівера, влада заборонила йому відвідувати школи.

“Якщо ви дозволяєте дітям пити напої, що містять газ, ви — виродок. І тільки ідіот дає своїм дітям чипси. Якщо дитина не їсть гарячого — негайно виправте це”, — наголошує він.

Після наполовину вдалої революції в шкільному харчуванні, Джеймі Олівер взявся змінити культуру харчування в родині.

“Не треба весь час повторювати людям, що вони не правильно харчуються. Що в них з цим суцільна катастрофа. Треба бути поруч з ними, ближче до них, щоб навчити, як правильно готувати здорову їжу. Це єдиний шлях руху тільки вперед”, — говорить кулінар.

Нині чоловік відкриває одне за одним “Міністерства харчування” у містечках всієї Великобританії. Там всі охочі можуть навчитися, як готувати корисну їжу. Та, як відмовитися від напівфабрикатів, що несуть загрозу життю. Олівер отримав грант на £ 130 млн, який дозволяє вчити 8 тисяч людей.

фото zimamagazine.com/wp-content/uploads/2019/05/Jamie_Oliver_cooking.jpg

До речі, й досі його критикують за те, що таким чином відомий мастер-шеф заробляє гроші. Та робить з цього показуху. Як відомо, пан Олівер — найбагатший кухар світу. Його капітал оцінюється в £ 150 млн. Чоловік створив велику махіну — цілу бізнес-імперію з ресторанів, компаній з виробництва продукції, кухонних аксесуарів, літератури та кіно. Минулого року цим він заробив £ 44 млн.

Та, схоже, що чоловік не буде на цьому зупинятися. Адже говорить, що хотів би зайти в усі школи графства Ессекс. Та навчити кухарів, як правильно годувати школярів. Готовий робити це навіть безкоштовно. Та цього не достатньо, бо треба створювати універсальні проекти, які можна перевозити куди заманеться.

Та поки що його головне гасло, що тільки ідіот дає своїм дітям чипси та газовані напої, безперечно допомагає Оліверу заробляти чималі гроші. Бо англійський шеф-кухар про якість продуктів не тільки знає, а й може відкрито про це сказати.