«Ви не спекулянти, ви могильники…» Саме так заявив Ігор Ларін після того, як намагався купити медичні маски і одноразові рукавички. Ось, що розповів відомий психолог про те, як українцям продають засоби захисту. І як безсоромно на цьому заробляють. В той час, коли людям заборонено залишати будинки з відкритим обличчям.

фото s0.rbk.ru/v6_top_pics/ampresize/media/img/0/92/755833047695920.jpeg

«Маленький непримітний магазинчик на проспекті Глушкова — «1001 дрібниця».
Він реально завалений будь-якої хренью. Я туди потрапив, після того як об’їхав 15 (п’ятнадцять!) аптек у центрі Києва. І ні в одній з них не знайшов ні масок, ні рукавичок.

На п’яти квадратах, хороша, відкрита, красива і така ж дурна продавщиця, розповідає, як є. Де беруть, через кого, з ким діляться. Заспокоює і каже, щоб я не переживав. Весь товар якісний, заводський і сертифікований. Прямо з фармсклада.

Наприклад ось ці маски справжні, медичні, для докторів. І в аптеках вони коштують одну гривню і 80 копійок. Пояснює вона і посміхнувшись додає: «якщо доходять». Я брав 300 штук, тому мені одну гривню поступилися і продали за 29 гривень за одну маску. Їх ціна 540 гривень. Я віддав 9000.

Схожа історія і з рукавичками. Ще раз. Офіційно немає нічого і ніде. Зате один відомий посередницький інтернетресурс з продажу всякого різного барахла, завалений пропозиціями щодо продажу найнеобхіднішого. Тільки пропозиції ці не всім по кишені. І знаходяться не там де повинні знаходитися.

Це якийсь сюрр… Ви, всі, хто в цьому бере участь, навіть не спекулянти. Ви — могильники. Від першої ланки і до крайнього.

Максим Степанов, я розумний дорослий хлопчик. І навіть не питаю: чи знаєте ви про цю ганьбу. Упевнений, знаєте.

Навіть любов не безмежна. Хтось жертвує нею і життям, щоб зберегти гідність. У когось не вистачає сил переступити через копійчану медичну маску… Щоб не зірвати її з однієї особи і перепродати її іншому в тридцять разів дорожче».

Таку ось історію розповів психолог про те, як українцям продають засоби захисту. І це в той час, як у всьому світі, намагаються полегшити життя простим людям. Цивілізовані держави кожен день придумують нові способи, щоб їх громадяни не відчували себе покинутими перед обличчям пaндeмiї. Мабуть, рівень цивілізованості нашої країни зараз можна навіть не обговорювати?