Учорашній день ввійшов в історію України, як досі не бачений та не знаний людству етап. Так, депутати стали недоторканними. Але це був лише початок дня, протягом якого слуги народу прийняли цілий ряд історичних законів, які зможуть змінити життя простих українців. Про те, що відбувалося в стінах Ради, повідомили в партії президента.

Учора, 3 вересня, оновлений Парламент з самого ранку до останнього законопроекту змінював, переломлював та трансформував закорініле законодавство. І зрозумів, що без вчених та експертів у майбутньому не обійтися. А тепер, можна підсумувати результати 3 вересня. 

1.)Нарешті недоторканість скасовано: народні обранці стануть “відкритими” для поліції та почнуть нести відповідальність за свої дії та висловлювання. 373 голоси зняли “імунітет”, тож фракція “Слуга народу” виконала свою обіцянку.

2.)Парламент визнав, що потребує допомоги фахових спеціалістів: 264 народних депутати проголосували за залучення вчених, експертів та аналітичних центрів до прийняття законів. Мандат сподівається, що це посилить науковий підхід до дасть змогу діяти ефективніше, у рамках інтересів людей. 

3.)Змінити “адвокатську касту” запропонував президент Володимир Зеленський і його почули. Ні монополії: завдяки 373 голосам документ направили на розгляд до Конституційного Суду. Відтепер, аби захиститися в суді, громадяни зможуть обирати чи то адвоката, чи то будь-якого іншого законного представника. А то говорять їх “розвелося, що ні проїхати, ні пройти”.

4.)“Затрусилися ноги” й у корупціонерів: Верховна Рада направила на розгляд Конституційного Суду законопроект щодо закріплення повноважень Президента створювати незалежні регуляторні органи, Національне антикорупційне бюро України, призначати й звільняти з посад директорів НАБУ та ДБР.

5.)Успішно пройшов і законопроект про народовладдя. Закони будуть не тільки для людей, а й від людей, адже знизу вгору краще дивитися, ніж згори на низ. Думку народ Зеленський поставив на перший план з метою об’єднуватися та прислухатися до проблем і побажань українців.

6.)Права та свободи громадян: контроль за незалежними та вільними діями нестиме не тільки уповноважений парламенту з прав людини. За ініціативою Зеленського функція поширюватиметься на освіту, медицину, культуру й т.д., що дасть першокласний результат почувати себе вільними та захищеними.

7.)Мінус 150 депутатів — мінус “п’яте колесо до возу”. У Верховній Раді залишиться 300 народних обранців, а більше і не треба, вирішив Зеленський на численні запити людей.  А ще скасування мажоритарної виборчої системи та зобов’язання парламентарів розмовляти державною мовою.

Нова дисципліна, об’єднання з народом, без гри та гримас: “доторканним” депутатам доведеться бути справжніми та народними. А допоможуть їм у цьому експерти та вчені фахових профілів. А на людей нарешті чекає краща доля, початок якої поклали вже вчора. Ряд історичних законів, які змінять життя українців — це лише початок нового життя. Слуги народу виправдали сподівання захисту інтересів людей.

Нагадаємо: