12 вересня Україні передали ще 54 полонених — засуджених. Президент Зеленський говорив про те, що переговори про визволення не припиняються. Але ніхто не думав, що це буде так швидко. Стало відомо, що сьогодні, 12 вересня, на Батьківщину повернулася ще частина полонених. Ми ще не встигли навіть усвідомити, що перший обмін полоненими — то реальність, а не казка, як тут знову хороша новина. Подробиці повідомляє Страна.ua.

Як повідомила, уповноважений Верховної Ради з прав людини, Людмила Денисова, про видачу засуджених громадян України у, так званій ЛНР, теж домовлявся Зеленський.

“Підкреслюю, що робота в цьому напрямку триває і перебуває під особистим контролем президента України Володимира Зеленського”, — написала вона на своєму Telegram-каналі.

Сьогодні, на мосту біля міста Щастя представники так званої “ЛНР” передали Україні засуджених, які перебували в пенітенціарних установах на непідконтрольній нам території. І це вже всьоме.

фото https://strana.ua/news/221900-osuzhdennye-s-territorii-tn-lnr-peredany-ukraine.html?fbclid=IwAR2AjsOHpNt8z1fi8oh-mUXGbL2qM7J0w6K8qv2IawqI9VYSlT5DPmhwX54

“Передали сьогодні 54 людини. Серед них, наймолодшому — 26 років, а найстаршому — 61 рік. Ці засуджені проживали на території Луганської, Донецької, Харківської, Запорізької та Кіровоградської областей, а також у Києві. Відразу після проходження всіх необхідних процедур одну людину сьогодні відпустять на свободу у зв’язку із закінченням терміну відбування покарання”, — повідомила Денисова. 

Також представники України отримали 10 кримінальних справ. Згідно цих документів, засуджені особи зможуть звернутися в судові органи в порядку апеляції або касації. Право цих громадян на вільний доступ до правосуддя в Україні відновлять.

фото https://strana.ua/news/221900-osuzhdennye-s-territorii-tn-lnr-peredany-ukraine.html?fbclid=IwAR2AjsOHpNt8z1fi8oh-mUXGbL2qM7J0w6K8qv2IawqI9VYSlT5DPmhwX54

Денисова зазначила, що з грудня 2018 року до сьогодні з непідконтрольної частини Луганської області було отримано 373 засуджених громадян України. А з непідконтрольної частини Донецької — 13. З них 105 осіб — звільнені.

Україні передали ще 54 полонених — засуджених громадян України, яких засудили в ЛНР.  Та ніхто навіть не думав, що це буде так швидко. Схоже, що у команді президента вже напрацювали механізм, який дозволить повернути на Батьківщину всіх полонених українців.

Нагадаємо: