Стало відомо, що в Україні почалися перевірки пенсійних виплат. Журналісти повідомляють, чому простим українцям нічого боятися. Але дехто все ж таки буде змушений повернути те, що отримував довгі роки. Подробиці повідомляє Українські Новини.

Уже зараз в Україні розпочалися перевірки пенсійних виплат. З’ясувалося, що під час нарахування виплат дуже багато порушень. Тому від отримувачів незаконної допомоги вимагатимуть повернути все до бюджету.

Нагадаємо, що соціальну пенсію українці можуть отримувати тільки в тому випадку, якщо вони вже вийшли з працездатного віку, а їхній дохід менше прожиткового мінімуму.

Проте, буває, що отримуючи пенсію, українці, ще й працюють паралельно. Тому основним порушенням серед пенсіонерів є тіньова зайнятість. 

Також повернути доведеться те, що отримували шляхом махінацій. На приклад, пенсії мертвих душ.

“У Дніпрі в справу втрутилася навіть прокуратура. Оскільки в процесі перевірки Пенсійним фондом з’ясувалося, що хтось привласнював гроші вже померлих людей похилого віку. Таких історій у Дніпрі назбиралося відразу п’ять”, — повідомляє ЗМІ.

Втратити виплати можуть і ті, хто виїхав за кордон. 

“У схожу історію потрапив відомий релігієзнавець і колишній бранець бойовиків, Ігор Козловський. У минулому році Пенсійний фонд припинив виплачувати йому пенсію. Коли вчений пішов дізнатися, в чому справа, співробітники фонду сказали, мовляв, вони отримали інформацію від СБУ, що він перетинав кордон України. А згідно з постановою Кабміну, всім переселенцям, які виїжджають за кордон, припиняють виплати”, — йдеться у повідомленні.

Якщо людина свідомо “забула” повідомити, що вона вже не підлягає тій категорії відповідно до якої є соціальна допомога, то незаконно отримані гроші теж доведеться відшкодувати державі.

На приклад, пенсії, які отримують в результаті втрати годувальника.

“Зазвичай це студенти вузів або училищ, які отримували допомогу до 23 років, оскільки хтось із рідних у них помер. Але коли закінчують навчання або їх відраховують з навчального закладу, то вони “забувають” повідомити про це до Пенсійного фонду”, — йдеться у повідомленні.

В Україні почалися перевірки пенсійних виплат. Та простим українцям нічого боятися, якщо вони не порушують закон з нарахування допомоги та не обдурюють державу.

Нагадаємо: