Новинні агентства повідомляють, що заради порятунку своїх громадян, країнам доводиться приймати нестандартні рішення. ЗМІ публікують список з 8 експериментальних ліків, які почали застосовувати в Ізраїлі проти вiрусу. Властивості і ефективність цих препаратів описує видання Vesti.so.il.

«МОЗ Ізраїлю дозволив, як виняток, застосовувати 8 препаратів, які не ліцензовані в жодній країні. Вперше за всю історію країни, отримано дозвіл на застосування ліків, що не пройшли клінічні випробування і не ліцензовани Федеральним управлінням США по контролю за ліками (FDA), або європейськими регуляторами. В їх число входять антивірусні препарати проти лихоманки Ебола, грипу та СНІДу. Ізраїль став однією з країн, де терміново перевіряють ці ліки на ефективність проти кoрoнавiрусу», — повідомляє видання.

Зазвичай процедура ліцензування ліків в Ізраїлі триває рік і більше. Цього разу МОЗ вирішила приймати радикальні заходи заради порятунку хворих. І в надії, що хоча б один препарат зможе впоратися з кoрoнавiрусом.

Ось ці 8 ліків

фото imgclf.112.ua/original/2019/08/20/399087.png?timestamp=1566298875

Хлорохін

Ці ліки відоми більше 70 років. Вони застосовуються проти малярії і ревматичних хвороб — артриту і системної червоної вовчанки. 38-річний водій з Єрусалиму, який заразився від грецьких паломників і надійшов до лікарні у критичному стані, отримував ці ліки у поєднанні з іншим противiрусним засобом, і його стан значно покращився.

Хлорохін був розроблений у 1934 році. Він проникає у кров і пригнічує деякі клітинні механізми, не дозволяючи інфекційним агентам розмножуватися. Ліки володіють також протизапальним ефектом, чим пояснюється їх застосування у ревматологичної практиці.

В останні тижні надійшла інформація з Китаю, що в 10 китайських лікарнях проводиться експеримент із застосування хлорохіну при інфекції СОVІD-19, і у більш ніж 100 хворих стан різко покращився. Китайці повідомляють, що скоротився час одужання, швидко знизилася температура, а комп’ютерна томографія показала поліпшення стану легень.

Ремдесівір

фото www.ynetnews.com/picserver5/crop_images/2020/03/16/HJeZ1Q3hBL/HJeZ1Q3hBL_0_0_633_637_large.jpg

Ці ліки поки знаходяться у первинній стадії випробування. Вже почалися їх випробування на людях, і результати стануть відомими через кілька тижнів. Вони проводяться у Китаї, США і низці інших країн. Ці ліки отримали кілька важкохворих ізраїльтян, включаючи згаданого вище водія, якому їх призначили паралельно з хлорохіном. У чоловіка різко покращився стан, і він почав самостійно дихати.

Ремдесівір уповільнює процес зараження здорових клітин, блокуючи копіювання генетичного матеріалу вірусу. Ліки виробляє компанія Gilead, яка довела їх ефективність при хворобах SARS і MERS, також викликаних кoрoнавiрусами.

В експерименті препарат запобіг зараженню мавп вiрусом MERS і поліпшив стан вже заражених особин. Особливо виражений ефект спостерігався, коли їх давали незабаром після появи симптомів. Крім того, Ремдесівір продемонстрував ефективність проти ряду інших вiрусiв.

Калетра

Цей противірусний препарат застосовується при ВІЛ-інфекції. У світі їм лікують ВІЛ-носіїв і хворих на СНІД. Він вважається ефективним і безпечним.

Резолста

Цей противірусний препарат використовується у поєднанні з іншими ліками для лікування носіїв ВІЛ. Він попереджує копіювання генетичного матеріалу вірусу всередині заражених клітин. Лікарський коктейль, до складу якого входе Резолста, знижує кількість вiрусу у крові і підтримує його на низькому рівні.

Ксофлюза

Її застосовують при важкому перебігу грипу з ускладненнями. Цей противірусний препарат блокує фермент ендонуклеази, необхідні для розмноження вiрусу грипу. Дослідження показують, що він може бути ефективним і проти кoрoнавiрусу.

Фавіпіравір

Уповільнює розмноження кoрoнавiрусу. Він використовується для лікування ряду інфекцій, що викликаються РНК-вiрусами (до них відноситься і СОVІD-19). За кордоном було проведено ряд випробувань з добрими результатами.

Гіперімунний глобулін

Цей склад містить антитіла до інфекційних агентів. Вони прикріплюються до останніх і сигналізують про них імунній системі. Антитіла препарату, прикріпляються до проникшего в організм кoрoнавiрусу і привертають до нього лейкоцити, які його знищують.

Інтерферон α-2В

Ці ліки застосовують для лікування гепатитів В і С, лейкемії і ряду інших захворювань. Інтерферони — це білки, що виробляються у ході реакції на інфекцію, які задіюють елементи імунної системи. Вони атакують і знищують вiрус.

Крім цього стало відомо, що 9 квітня до Ізралія доставлена партія препаратів, виготовлених в Індії.

«Це п’ять тонн гідроксихлорохіну (Hydroxychloroquine), експериментального препарату, який почали застосовувати для лікування кoрoнавiруса, доставлені у четвер, 9 квітня, в Ізраїль. Вантаж прибув на літаку ВПС ЦАХАЛа».

Гідроксихлорохін вже застосовується при лікуванні хвороби, викликаної кoрoнавiрусом. У тому випадку, якщо ізраїльські фахівці підтвердять ефективність препарату, його будуть рекомендувати для широкого застосування.

фото besttv232-ynet-images1-prod.cdn.it.best-tv.com/picserver5/crop_images/2020/04/01/9882523/9882523_3_174_485_273_large.jpg

Паралельно подібні випробування проводяться у США, де також почали використовування гідроксихлорохіну для лікування особливо важких випадків захворювання кoрoнавiрусною iнфекцiєю.

Так, у світі ще не існує схеми для боротьби з новою хвoробою. Тому, заради порятунку людей, доводиться вдаватися до експериментальних ліків. І сьогодні, будь-яку практику, яку почали застосовувати проти вiрусу, можна назвати не визнаною медичним співтовариством. Але на визнання немає часу, тому що під час пaндeмiї змінилися всі правила, які існували раніше.