10 головних переваг граната для здоров’я

3617

Гранат деякий час був популярним фруктом на Близькому Сході, в Індії та інших азіатських країнах. Тим не менш, вони стають все популярнішими в усьому світі завдяки їх численним перевагам для здоров’я та багатій поживній цінності.

Вони є чудовим джерелом харчових волокон, а також вітамінів С, К і кількох вітамінів групи В. Інші поживні речовини включають залізо, магній, фосфор, калій, фолат, марганець, селен і цинк. Цей фрукт також є хорошим джерелом омега-6 жирних кислот.

Вохри, як і шкірка, мають багато лікувальних переваг завдяки антиоксидантам, що містяться в них, таким як поліфеноли, дубильні речовини, флавоноїди та антоціани.

Вони також мають противірусні, протипухлинні та протизапальні властивості. Будучи відносно низькокалорійним, цей фрукт може сподобатися всім, хто стежить за своєю вагою.

Насіннєві коробочки можна їсти сирими або робити з них сік. Сік має яскраво виражений терпкий смак. Їх також можна додавати в супи, солоні страви, коктейлі та десерти. А ще насіння гранату використовують для виготовлення олії, яка має багато косметичних та оздоровчих переваг.

Ось 10 головних переваг граната для здоров’я.

1. Підтримує здоров’я серця

Гранат корисний для серця. Ці фрукти допомагають поліпшити приплив крові до серця і очистити закупорені артерії. Завдяки багатому вмісту поліфенолів вони забезпечують антиатерогенну дію та зменшують зростання утворення зубного нальоту.

Насправді, згідно з дослідженням 2005 року, проведеним в Університеті Неаполя в Італії, темний гранатовий сік допомагає в профілактиці та лікуванні атеросклерозу.

Крім того, дослідження 2010 року, опубліковане в British Journal of Nutrition, показало, що вживання 800 мг олії гранатових кісточок може знизити рівень тригліцеридів і покращити співвідношення ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ).

Щоб зміцнити здоров’я серця, випивайте 1 склянку свіжовичавленого гранатового соку щодня. Або ж ви можете з’їсти 1-2 склянки зерен граната.

2. Регулює артеріальний тиск

Гранат корисний для людей, які мають справу з високим кров’яним тиском, також званим гіпертонією. Високі антиоксиданти, вітамін С і поліфеноли стимулюють вироблення оксиду азоту, який підтримує кровотік і відкриває артерії.

Вони навіть зменшують наявні утворення бляшок в артеріях, що своєю чергою знижує ризик інсультів та інфарктів.

У дослідженні 2011 року, опублікованому в Complementary Therapies in Clinical Practices, говориться, що споживання гранатового соку пригнічує активність ферменту, що перетворює ангіотензин, і знижує систолічний кров’яний тиск.

У пізнішому дослідженні 2013 року, опублікованому в ARYA Atherosclerosis, робиться висновок, що вживання гранатового соку можна розглядати в контексті як дієтичних, так і фармакологічних заходів для лікування гіпертонії.

  • Щодня випивайте склянку свіжовичавленого гранатового соку.
  • Також готуйте фруктові салати та смузі з гранатами.

Примітка. Продовжуйте стежити за рівнем артеріального тиску, коли приймаєте гранати, щоб знизити кров’яний тиск, особливо коли приймаєте ліки від артеріального тиску.

3. Знімає біль у суглобах та при артриті

Болі в суглобах та при артриті є основною проблемою серед літніх людей, особливо жінок. Щоб позбутися остеоартриту, ревматоїдного артриту та загального болю в суглобах, включайте гранати у свій раціон.

Гранат має протизапальні та антиоксидантні властивості, які допомагають блокувати ферменти, які, як відомо, пошкоджують суглоби та викликають біль і скутість.

Дослідження 2005 року, опубліковане в Journal of Nutrition, повідомляє, що екстракт плодів граната містить певні сполуки, які блокують ферменти, що можуть викликати пошкодження суглобів.

Дослідження 2011 року, опубліковане в журналі Ізраїльської медичної асоціації, приходить до висновку, що щоденне споживання гранатів знижує окислювальний стрес у сироватці крові та знижує активність захворювання у мишей з активним ревматоїдним артритом. Необхідно провести додаткові дослідження на людях.

  • Щодня випивайте склянку гранатового соку. Однак, якщо приймаєте ліки, завжди спочатку проконсультуйтеся з лікарем.
  • Крім того, змішайте рівну кількість олії кісточок граната з будь-яким базовим маслом і використовуйте його для масажу хворобливих суглобів один або два рази на день.

4. Бореться з симптомами анемії

Цей суперпродукт корисний навіть для тих, хто страждає на залізодефіцитну анемію. Залізо в гранатах підвищує кількість еритроцитів.

Це призводить до підвищення гемоглобіну в крові і навіть сприяє здоровому кровотоку. Крім того, велика кількість вітаміну С в них допомагає організму засвоювати залізо.

Дослідження 2015 року, опубліковане в Lifescience Global, підкреслює потенційну роль граната як харчової добавки в лікуванні залізодефіцитної анемії.

Інше дослідження 2013 року, опубліковане в Journal of Pharmacognosy and Phytochemistry, свідчить, що екстракт кісточок граната допомагає зменшити симптоми анемії, включаючи втому, запаморочення та слабкість.

  • Якщо ви страждаєте на анемію, випивайте чашку гранатового соку щодня під час сніданку.
  • Інший варіант — додати 2 чайні ложки порошку сухого гранатового зерна в склянку теплого молока і пити один або два рази на день.

5. Допоміжні засоби у профілактиці та лікуванні раку

Ще одна користь граната — захист від раку. Протизапальні та антиоксидантні властивості забезпечують профілактику раку в організмі.

Вони надають протипухлинну дію на різні типи ракових клітин, особливо на рак простати, молочної залози, легенів і шкіри.

Дослідження 2012 року, опубліковане в ISRN Pharmaceutics, повідомляє, що цитотоксична активність екстракту граната, ймовірно, буде цінною для лікування клітинної лінії простати шляхом індукції апоптозу.

Багато досліджень довели позитивний вплив гранатів на профілактику та лікування раку грудей. Дослідження 2014 року, опубліковане в Molecular Carcinogenesis, підкреслює антипроліферативний вплив екстракту граната на клітини раку молочної залози.

Раніше дослідження 2011 року, опубліковане в Journal of Medicinal Food, також підкреслювало антиоксидантну дію гранатової шкірки, яка допомагає зменшити проліферацію клітин і індукувати апоптоз раку грудей.

Він навіть ефективний для лікування та профілактики раку легенів і шкіри. Таким чином, включення гранатів у свій раціон важливо, якщо у вас високий ризик розвитку раку.

6. Покращує пам’ять

Гранат покращує пам’ять, а також запобігає і лікує хворобу Альцгеймера. Вважається, що поліфеноли в них забезпечують позитивні когнітивні переваги.

Дослідження 2013 року, опубліковане в Evidence Based Complementary and Alternative Medicine, зазначає, що щоденне вживання гранатового соку покращує пам’ять і функціональну мозкову активність у людей середнього та старшого віку з легкими скаргами на пам’ять.

Раніше в дослідженні 2006 року, опублікованому в Neurobiology of Disease, повідомлялося, що гранатовий сік зменшує накопичення і відкладення амілоїду в мозку на 50 відсотків у мишей, які страждають на хворобу Альцгеймера. Необхідно проводити подальші дослідження на людях.

7. Зберігає шкіру здоровою

гранат для шкіриГранат має переваги проти старіння шкіри, щоб зберегти її пружною, гладкою та молодою. Завдяки вмісту вітаміну С фрукт сприяє утворенню колагену, який допомагає уповільнити в’ялість шкіри та появу зморшок.

Вони містять різні інші поживні речовини, які також допомагають уповільнити процес старіння.

Дослідження 2006 року, опубліковане в Journal of Ethnopharmacology, зазначає, що фракції граната сприяють проліферації та синтезу проколагену та зупиняють вироблення матричної металопротеїнази-1 у клітинах шкіри. Це важливо для підтримки молодості шкіри.

Масло гранатових кісточок також підтримує живлення клітин шкіри, сприяє регенерації та загоєнню. Крім того, олія захищає шкіру від шкідливого ультрафіолетового (УФ) випромінювання, яке викликає зморшки і підвищує ризик раку шкіри.

  • Використовуйте олію гранатових кісточок для масажу шкіри один раз на день.
  • Також регулярно вживайте гранати в соку або в сирому вигляді.

8. Покращує здоров’я порожнини рота

проблеми з зубамиЩе однією перевагою гранатів для здоров’я є захисний ефект проти нальоту, який підтримує загальне здоров’я порожнини рота. Вони містять поліфенольні флавоноїди, які виявляють антибактеріальну активність, яку можна вважати корисною для здоров’я порожнини рота.

Вони також забезпечують захист від зубного нальоту. Зменшуючи утворення зубного нальоту, ви можете зменшити ризик стоматологічних проблем, таких як карієс, пародонтит, гінгівіт та стоматит зубних протезів.

Дослідження 2011 року, опубліковане в Ancient Science of Life, повідомляє, що полоскання рота гранатовим соком може значно зменшити утворення зубного нальоту: на 32%!

  • Використовуйте для полоскання рота свіжовичавлений гранатовий сік.
  • Ви також можете використовувати настій гранатової шкірки як ополіскувач для рота.

9. Контролює цукровий діабет

цукровий діабетЦей фрукт навіть корисний людям, які страждають на цукровий діабет або інші порушення обміну речовин. Він може покращити чутливість до інсуліну та знизити ризик ускладнень здоров’я, пов’язаних із цукровим діабетом.

Дослідження 2013 року, опубліковане в Nutrition Research, показало, що гранатовий сік містить унікальні антиоксидантні поліфеноли (таніни та антоціани), які допомагають контролювати діабет 2 типу.

Однак необхідні більш контрольовані клінічні дослідження, перш ніж рекомендувати його для лікування діабету 2 типу.

10. Підвищує фертильність

покращують фертильністьГранат дуже корисний для жінок, які намагаються завагітніти, оскільки він підвищує фертильність. Він також збільшує приплив крові до матки і потовщує слизову оболонку матки, що допомагає зменшити ризик викидня.

У дослідженні 2015 року, опублікованому в журналі Pharmacognosy Magazine, повідомляється, що екстракт граната можна використовувати як добавку для збільшення тривалості життя, фертильності та швидкості росту.

Проте дослідження підкреслює необхідність ретельного коригування дозування, щоб уникнути негативних наслідків.

Цей фрукт також містить багато поживних речовин, включаючи вітаміни С і К, а також фолієву кислоту, які сприяють здоровому розвитку плода.

Це може знизити рівень стресу, що важливо для фертильності, а також загального здоров’я.

  • Візьміть зерна граната і порошок шкірки і змішайте їх в рівних кількостях. Зберігайте цю суміш у герметичній ємності і приймайте її по ½ чайної ложки зі склянкою теплої води двічі на день протягом двох тижнів.
  • Випивайте 1 склянку свіжовичавленого гранатового соку щодня, щоб збільшити шанси завагітніти.

Додаткові поради

  • Зберігати цілі гранати при кімнатній температурі можна близько тижня.
  • Якщо ви зберігаєте їх у холодильнику, загорніть їх у поліетилен.
  • Свіжі зерна граната можна зберігати в холодильнику до 3-4 днів.
  • Якщо ви помітили ознаки харчової алергії після вживання зерен граната, припиніть їх споживання та зверніться до лікаря.
  • Гранатовий сік може взаємодіяти з деякими рецептурними препаратами, такими як розріджувачі крові та інгібітори ангіотензин-перетворюючого ферменту. Тому, якщо приймаєте ці ліки, завжди проконсультуйтеся з лікарем.
  • Перш ніж вибрати будь-яку добавку екстракту граната, завжди проконсультуйтеся з лікарем.
Поділіться коментарем