10 причин, чому японки залишаються стрункими і не старіють

107

Японія — прекрасна країна. Зелені гори, блакитне море, яскрава культура та апетитна кухня – все додає їй краси.

Якщо ви подорожували Японією або зустрічалися з японцями, вам могло спасти на думку одне питання: «Чому японки такі стрункі та виглядають так молодо?»

Саме кухня та спосіб життя японців зберігають їх здоровими та молодими. Наприклад, японська їжа заснована на принципах здоров’я і довголіття. Фактично, Японія є домом для найвищої у світі частки людей, які живуть понад 100 років.

В Японії їжу вживають не лише заради смаку. Японці вірять в те, що вона корисна для здоров’я.

Ось 10 основних причин, чому японки залишаються стрункими та не старіють.

1. Вживання зеленого чаю

Японці люблять пити зелений чай.

Матча (порошкоподібний зелений чай) виготовляється з листя найвищої якості, яке висушують і подрібнюють в порошок. Потім цей порошок змішують з гарячою водою. Ця форма зеленого чаю використовується в чайній церемонії, яка є японською культурною діяльністю, що включає церемоніальне приготування та презентацію матча.

Зелений чай не тільки смачний, але і дуже корисний. Це один із найкорисніших чаїв у світі, багатий антиоксидантами, які допомагають боротися з вільними радикалами та уповільнюють процес старіння. Він навіть сприяє схудненню.

Вживання зеленого чаю також знижує ризик серцевих захворювань і раку.

Згідно з дослідженням 2006 року, опублікованим в JAMA, дорослі в Японії, які споживали більшу кількість зеленого чаю, мали нижчий ризик смерті від будь-яких причин і від серцево-судинних захворювань. Дослідження також показує, що у японців, які випивали 5 чашок зеленого чаю на день, рівень смертності був на 26 відсотків нижчим.

2. Вживання ферментованих продуктів

Японці часто їдять ферментовані продукти, такі як кефір, комбуча, квашена капуста, місо, темпе і кімчі.

Ферментовані продукти — це продукти, які пройшли процес лактобродіння. У цьому процесі природні бактерії харчуються цукром і крохмалем у їжі та утворюють молочну кислоту. Ферментація зберігає природні поживні речовини в їжі та створює корисні ферменти, вітаміни групи B, омега-3 жирні кислоти та різні штами пробіотиків.

Оскільки ферментація сприяє розвитку дружніх кишкових бактерій і розщеплює їжу до більш засвоюваної форми, вона сприяє травленню, що, своєю чергою, також сприяє втраті ваги. Крім того, він сприяє виведенню шкідливих токсинів і важких металів з клітинної тканини.

Дослідження 2014 року, опубліковане в Journal of Physiological Anthropology, повідомляє про зв’язок між ферментованими молочними продуктами та зростанням корисних кишкових мікробів.

У дослідженні також відзначається важливість висновків про те, що немолочні ферментовані продукти та трави можуть мати позитивний вплив на мікробіоту кишківника, оскільки це може впливати на довготривалу комунікацію кишківника та мозку.

3. Популярність морепродуктів

На відміну від американців, японці люблять їсти морепродукти, а не червоне м’ясо, що пов’язано з багатьма проблемами зі здоров’ям, такими як ожиріння, високий рівень холестерину та запальні захворювання.

Рис або локшина в супроводі різних видів морепродуктів є звичайними стравами в Японії. Оскільки Японія оточена морем, риба та молюски, такі як тунець, лосось, скумбрія та креветки, надзвичайно популярні в японській кухні.

Риба корисна для вас завдяки високоякісним білкам, різноманітним необхідним поживним речовинам і жирним кислотам омега-3, які чудово впливають на роботу мозку, серця та органів.

Омега-3 жирні кислоти, зокрема, корисні для зменшення жиру в організмі, особливо на животі. Крім того, морепродукти також зменшують запалення в організмі та приносять користь нервовій системі.

Омега-3 жирні кислоти також сприяють гладкості шкіри. Ці корисні жири допомагають запобігти багатьом шкірним захворюванням, таким як атопічний дерматит, псоріаз, акне, немеланомний рак шкіри та меланома.

Японці також вірять: що здоровіша риба, яку ви їсте, то вона корисніша для вас. Ось чому вони подають рибу різними способами, наприклад, сирою, вареною, на грилі, смаженою, запеченою або приготованою на пару.

4. Їжте меншими порціями

Подача невеликих порцій є частиною японської культури.

Менші порції можуть змусити вас їсти менше, тим самим допомагаючи вам схуднути. Порції також виглядають більшими на менших тарілках, що сприяє зменшенню кількості їжі. Це, своєю чергою, запобігає ненавмисному переїданню і високому споживанню калорій.

Коли справа доходить до контролю ваги, менші порції, ймовірно, важливіші за тип їжі, яку ви їсте.

Деякі з головних основ презентації японської домашньої їжі включають:

  • Не заповнюйте тарілки повністю.
  • Не подавайте велику порцію будь-якого товару.
  • Найкраще — свіже.
  • Їжа повинна бути прикрашена, а кожен пункт меню має бути правильно організований, щоб продемонструвати його природну красу.

5. Ходьба — це ритуал

В Японії й чоловіки, і жінки багато ходять. Ходьба – це хороший вид вправ, щоб залишатися струнким і підтягнутим.

Прогулянки не тільки допомагають схуднути, але також покращують серцево-судинну систему, підвищують енергію та настрій, а також допомагають зняти стрес.

Населення Японії значною мірою зосереджено в містах, і багато людей їздять на роботу поїздами та метро. Це означає, що їм потрібно йти пішки або їздити на велосипеді до вокзалу і назад.

Навіть діти йдуть значну частину шляху до школи, замість того, щоб їх висадили батьки.

Крім пішохідних прогулянок, також популярно їздити на велосипеді. Багато людей всюди їздять на велосипедах, що є ще одним хорошим видом фізичних вправ.

6. Їсти на ходу – в жодному випадку.

Час приймання їжі в Японії — це священні періоди заряджання енергією вашого тіла, тому тут немає обідів на ходу. Вважається неввічливим, хоча в Японії прийнятно їсти, коли ви в дорозі. Ось чому ви рідко побачите, щоб хтось їв на вулиці або їздячи в громадському транспорті.

У Японії ви нічого більше не робите під час їжі. Ні телевізора, ні роботи. Чистота та подача їжі також є невідійманою частиною японської їжі.

Вони також їдять повільніше, даючи своєму шлунку час, щоб переробити їжу і сигналізувати мозку, що вона наповнена. Палички насправді відіграють певну роль, перешкоджаючи кількості та швидкості, з якою люди їдять їжу.

Більш повільна їжа означає, що ваш шлунок встигає сказати вам «досить», у порівнянні зі швидким переїданням американців, коли шлунок уже переповнений до того часу, коли сигналізує мозку, що він наповнений, що призводить до переїдання.

7. Здорові методи приготування їжі

Японська кухня використовує не тільки корисні інгредієнти, але й здорові методи приготування.

В Японії переважають приймання сирого, тушкованого та смаженого на грилі, які допомагають уникнути використання надлишку олії. Ці технології приготування також допомагають зберегти смак і поживні речовини інгредієнтів.

Смаження у фритюрі страви в Японії зустрічаються рідко. Коли подають смажену їжу, наприклад темпуру, кілька шматочків подають разом з іншими стравами. Таким чином, загальний баланс їжі буде здоровим.

8. Займатися бойовими мистецтвами

В Японії популярні різні види бойових мистецтв, і як чоловіки, так і жінки практикують деякі з них.

Насправді стилі японських бойових мистецтв — карате, дзюдо, айкідо та інші — відіграють ключову роль у покращенні рівня фізичної підготовки та загального здоров’я японських жінок.

Більшість видів бойових мистецтв покращують серцево-судинну форму та витривалість, допомагають наростити силу м’язів та покращують гнучкість м’язів. Вони також сприяють схудненню та уповільнюють процес старіння.

Дослідження 2013 року, опубліковане в Clinical Medical Insights: Women’s Health, свідчить про те, що вправи з бойових мистецтв покращують композицію тіла, сприяють біомаркерам кісткового обміну (збільшенню формування кісток і зменшенню резорбції кісток) і зменшують запалення у жінок з надмірною вагою або ожирінням у пременопаузі.

9. Термальні ванни

Ванна з гарячими джерелами, яка є звичайною практикою в Японії, продовжує життя.

Місцевою мовою гаряче джерело відоме як «онсен». Як вулканічно активна країна, Японія має їх тисячі на всіх своїх основних островах.

Гарячі джерела мають цілющу силу і корисні для здоров’я завдяки температурі води разом із вмістом мінералів, таких як магній, кальцій, кремнезем і ніацин.

Коли ви насолоджуєтеся ванною в гарячому джерелі, ваша шкіра просочується цими мінералами, а гідростатичний тиск підвищується. Це сприяє кращому кровообігу і припливу кисню по всьому тілу. Краща циркуляція крові та кисню корисна для вашого серця, а також для інших життєво важливих органів і тканин.

Вона навіть допомагає зменшити стрес і покращує сон, що, своєю чергою, сприяє здоров’ю вашої шкіри.

Прийняття ванни в гарячих джерелах принаймні двічі на місяць є однією з причин, чому японки виглядають молодо і залишаються стрункими.

10. Корисні десерти

Десерти не є невіддільною частиною японської кухні. Японки рідше їдять солодке, і це один із секретів, чому вони залишаються стрункими.

В Японії люди вважають за краще їсти свіжі фрукти наприкінці їжі, а не десерти з цукром. Цукор є одним з головних винуватців зростання ожиріння в Сполучених Штатах.

Крім того, в японських солодощах набагато менше карамелі, рафінованого борошна та всіх інших жахливо жирних інгредієнтів, які зазвичай використовуються в США. Солодощі виготовляються із корисних інгредієнтів, таких як солодка картопля, гречане борошно та свіжі фрукти.

Навіть коли подають солодкі десерти в західному стилі, порції значно менші.

Поділіться коментарем