За даними Ради із захисту природних ресурсів (Natural Resources Defense Council) перехресне запилення бджіл – перенесення пилку з однією квітки на іншу – впливає на функціонування 30 відсотків світових сільськогосподарських культур і 90 відсотків диких рослин. Бджоли – інструмент зародження нового життя рослини. Якщо ми хочемо ще довгі роки насолоджуватися ягодам, овочам фруктам, наприклад яблуком, то треба починати піклуватися про бджіл.
Бджоли – чудові істоти, які не тільки запилюють рослини. Комахи сигналізують про стан навколишнього середовища. Скорочення чисельності популяції бджіл – величезна ознака того, що щось відбувається неправильно. Але що може бути не так? Адже люди всього-на-всього розпилюють пестициди на посіви, аби захистити рослини від комах-шкідників. Токсини, небезпечні речовини призводить до втрати середовища проживання бджіл та зміни клімату. Якщо бджоли зникнуть, то це призведе навіть до загибелі людства.
Зараз, коли ще є час виправити ситуацію, ми повинні допомогти бджолами вижити. Якщо ви вважаєте, що тільки найталановитіші й найрозумніші здібні все змінити, то помиляєтесь. Для порятунку комах потрібні квіти та декілька ваших годин. Спробуйте посадити рослини цією весною, щоб залучити галасливих комах. Також це чудова нагода прикрасити вашу оселю.
Найбільш привабливі рослини для бджіл будуть вказані нижче.
1. Огірочник
Відомий як “бджолиний кущ”, бджоли люблять цю рослину (навіть судячи з неофіційної назви)! Огірочник має яскраво-синю квітку у формі зірки. З великої вірогідністю, комахи полетять до квітки, аби запилювати.
2. Розмарин
Розмарин – рослина, яка одразу може бути на кухні, як спеція, та в аптечці, як лікарський засіб. Бджоли люблять розмарин за манливий аромат і бузковий колір квітки.
3. Котяча м’ята
Навесні котяча м’ята виростає приблизно від 60 см до 1,2 м у висоту і прикрашає себе квітами білого або лавандового кольору. Якщо ви вирощуєте рослину у саду, цілком імовірно, що бджоли, метелики та інші запилювачі не оминуть ваше подвір’я.
4. Смородина червона
Яскраво-рожеві квіти привертають увагу бджіл і метеликів. Аромат рослини спокушає комах затриматися на деякий час і запилювати. Квітка смородини зацвітає ранньою весною. Цей період ідеальний, щоб допомогти бджолам відновитися після зими.
5. Крокус
Крокус – ранні весняні квіти, приманка для бджіл. Фіолетово-блакитні красуні проростають наприкінці зими, коли ще надворі морози. Цибулини цих квітів зазвичай висаджують восени, і квіти зацвітають вже в березні. Рослина не вибаглива в догляді.
6. Котики
Котики вербові також відмінно підходять для бджіл або інших комах завдяки тому, що рано цвітуть.
7. Ехінацея
Прекрасні квіти бувають різних кольорів. За їх форму ехінацею кличуть “конусоподібною квіткою”. Квіти – багаторічні рослини, але, на жаль, цвітуть пізніше від інших.
8. Соняшник
Соняшник, це та рослина, яка корисна і для комах, і для тварин, і для людей. Пилок і нектар призначений для бджіл, насіння – для птахів, білок та інших диких тварин. Насіння соняшника можна посадити прямо в ґрунт після зникнення ймовірності заморозків. Або просто вирощувати рослину на підвіконні, доки за вікном мінусова температура.
9. Бузок
Бузок – начебто ласощі для бджіл, так як він виробляє і пилок, і нектар. Яскраво-фіолетові квіти, які ростуть пучками, полегшують бджолам перехід від однієї квітки до іншої. Нектар насичує бджіл енергією, в той час як бузковий пилок необхідний для вирощування личинок комах у вулику.
10. Гіацинт
Гіацинт – яскраві, строкаті й ароматні квіти. Рослина є джерелом поживного нектару для комах.
Пам’ятайте, що при посадці вищевказаних рослин, не слід купувати гібридні сорти. Забороняється використання будь-яких хімікатів!
Прості дії зможуть змінить світ, навіть для бджіл.