10 рятівних вправ для суглобів, не встаючи з ліжка – поради та відео

36851

Ці прості вправи допоможуть не тільки при остеохондрозі і артрозі. Щоранку, не встаючи з ліжка, можна допомогти своєму організму. Ці вправи – з арсеналу відомого лікаря-кінезітерапевта Сергія Бубновського.

Для стоп:

фото avatars.mds.yandex.net

Ці кілька вправ добре виконувати при: плоскостопості, подагрі, шпорах стоп, артриті гомілковостопного суглоба, після травми або операції на п’ятковому (ахілловому) сухожиллі, варикозному розширенні вен, набряклості гомілковостопного суглоба, мігрені. Всі їх потрібно виконувати 15-20 разів, поки не відчуєте тепло у суглобах. Якщо почуєте хрускіт, не звертайте уваги, скоро він пройде.

1. «Відштовхування»

Початкове положення – лежачи на спині, руки лежать вільно по боках, ноги прямі – на ширині плечей. По черзі тягніть великий палець ноги (до максимально можливого випрямлення). Потім згинайте його до себе знову ж по максимуму, роблячи якби витягуючий рух п’ятою. Вперед і назад. Можна разом, можна по черзі кожною ногою.

2. «Двірники»

Початкове положення те ж, що у першій вправі. По черзі зводить великі пальці ніг і розведіть їх максимально у сторони. При зведенні намагайтеся великі пальці покласти на поверхню ліжка. При розведенні повільно, не поспішаючи якби скручуючи всю гомілку.

3. «Обертання»

Повертайте стопою за годинниковою стрілкою і проти, поперемінно. Слідкуйте за великими пальцями ніг і саме ними намагайтеся накреслити кола.

4. «Кулак»

Максимально стисніть пальці ніг, немов збирайтеся схопити ними яблуко або м’ячик. Потім також максимально розчепірте пальці, немов розправивши долоньку.

фото medaboutme.ru

Для колінного суглоба:

Ці вправи корисні не тільки для розминки. Вони допомагають при остеоартриті колінного суглоба і після його травми. Виконувати ці вправи теж потрібно по 15-20 разів.

5. «Ковзання п’ятами»

Початкове положення – ноги прямі, руки вздовж тулуба. По черзі згинати й розгинати ноги у колінах, якби ковзаючи підошвами по ліжку. При згинанні намагайтеся п’ятою торкнутися сідниці (можна навіть допомогти собі рукою).

Для тазостегнового суглоба:

Дві наступні вправи допомагають при коксартрозі, асептичному некрозі головки тазостегнового суглоба та від болю у нижній частині спини.

6. «Колеса поїзда»

Початкове положення – коліна напівзігнуті. По черзі витягайте пряму ногу п’ятою вперед на максимальну довжину, буквально до зміщення тазу. Руками можна триматися за спинку ліжка.

7. «Коліно в стіну»

Початкове положення – ноги на ширині плечей зігнуті в колінах. Руки злегка розведені у сторони, долонями вниз. По черзі опускайте зігнуту ногу до ліжка всередину – ліве коліно до правої ноги, праве коліно – до лівої.

8. «Пів – містка»

Ця вправа дуже корисна при опущенні тазових органів, запорах, геморої, тріщинах прямої кишки.

Початкове положення – зігніть ноги в колінах, коліна разом, стопи торкаються одна одної, руки лежать вільно по боках. Майте на увазі – вправа досить складна, але ефективна. Отже, на видиху намагайтеся якомога вище підняти таз, при цьому стискаючи сідничні м’язи кілька разів.

9. «Підтягування»

Дуже ефективно при болях у спині. Початкове положення – лягти рівно, ноги прямі, руки – з боків. Обхопіть руками зігнуту в коліні ногу і притисніть її до грудей, піднімаючи спину від ліжка і намагаючись торкнутися підборіддям коліна. Поміняйте ногу. Повторіть вправу 15 разів. Можливі болі у поперековому і грудному відділах хребта. Тому вправу потрібно робити плавно, на видиху.

Для черевного преса

10. «Втягуємо живіт»

Початкове положення – ноги зігнуті у колінах, підошви щільно стоять на ліжку. Долоні рук – на животі.

На вдиху випинайте, на видиху втягуйте живіт (щоб долоня опускалася разом з животом). Після невеликої затримки дихання вдих якби сам повертається. Зробіть 20-30 повторень.

Важливо!

Іноді при виконанні цих вправ можуть виникнути судоми в литкових м’язах. Не лякайтеся – ви на правильному шляху. Помасажуйте м’язи і продовжуйте вправи.

До речі: чому важливо зміцнювати стопи

Стопа разом з гомілковостопним суглобом не просто амортизує і знижує навантаження на спину. Вона ще й несе на собі всю вагу тіла, часом надлишкову. У стопі і гомілковостопному суглобі 27 кісток, стільки ж м’язів і 109 зв’язок – трохи менше, ніж в кисті. А на ділі наші стопи далеко не так рухливі і розроблені, як кисті рук.

Це при тому, що саме на стопах знаходяться так звані висхідні меридіани, з якими працюють голко – рефлексотерапевти, позбавляючи нас від болю. Тому так важливо робити хоча б невелику розминку вранці у ліжку, щоб допомогти нашим ногам бути рухливими й легкими.

Подивіться і послухайте: які поради дає доктор Бубновський.

Увага, цей матеріал несе інформаційний характер. Перш ніж застосовувати поради на практиці, обговоріть їх зі своїм лікарем.


Джерело

Літературний переклад – Маруся Фріман

Поділіться коментарем