12 особистих речей, якими не варто ділитися з іншими

673

Інфекції поширюються не тільки коли ви перебуваєте поруч із хворою людиною, а й ділитися з нею речами. Ознайомтеся зі списком того, чим не можна ділитися з іншими.

Телефон

На поверхні мобільних телефонів накопичується багато бактерій. Не рекомендується використовувати їх у медичних установах та в інших місцях. Також не забувайте регулярно дезінфікувати екран та кнопки.

Комп’ютерна клавіатура та миша

Як і мобільні телефони, комп’ютерні клавіатури та миші багаті на бактерії. На відміну від мобільних телефонів, ці пристрої широко доступні, але вони не дезінфікуються. Тож, якщо ви не можете користуватися персональним комп’ютером на роботі, треба звикнути ретельно мити руки перед та після сидіння за робочим комп’ютером.

Зубні щітки

Зубні щітки є у списку предметів ризику, що можуть передавати багато хвороб. Тому рекомендується уникати обміну зубними щітками з іншими.

Гребінці

Оскільки гребінці для волосся можуть переносити вошей, краще обмежити їх запозичення. Якщо у вас є дитина шкільного віку, вам потрібно навчити її не ділитися гребінцем з друзями. Досить очистити гребінець та замочити на 10 хвилин у гарячій воді, щоб знищити бактерії.

Тверде мило

Хоча мило є основним засобом гігієни, воно містить на своїй поверхні різноманітні бактерії. Регулярне використання та тривале зберігання його на мильницях можуть збільшити ризик передачі бактерій. Тому в громадських туалетах необхідно замість твердого встановлювати рідке мило.

Губка для миття

Хоча ми миємо губку після миття, бактерії все одно можуть залишитися в ній. Тому не рекомендується ділитися нею з іншою особою.

Очні краплі

Поділяючи очні краплі, можна передати різні захворювання очей, включаючи кон’юнктивіт. Також важливо мити та дезінфікувати руки перед нанесенням очних крапель. Також рекомендується викинути краплі, якщо вони тривалий час використовувалися, придбати нові та використовувати їх відповідно до вказівок лікаря.

Спортивний одяг та аксесуари

Спортивний одяг вбирає піт, що може призвести до шкірних інфекцій та різних захворювань. Одяг, особливо той, що носиться під час тренувань, є хорошим середовищем для бактерій, тому слід уникати їх спільного використання. Але якщо вам треба поділитися спортивним інвентарем, звикніть його дезінфікувати.

Сережки

Проколювання вух, пупка та губ може збільшити ризик алергії та різних шкірних інфекцій. Існує також ризик зараження кров’ю, якщо інструменти, які використовуються для проколювання будь-якої частини тіла, використовуються повторно та неправильно чистяться.

Посуд

Спільне використання страв збільшує ризик потрапляння бактерій через слину. Тому кухонне приладдя, наприклад посуд, слід регулярно чистити та дезінфікувати.

Ножиці для нігтів

Ножиці для нігтів інших людей можуть викликати різні інфекції, що поширюються через кров та рідини організму. Тому рекомендується переконатися, що зона обслуговування манікюру та педикюру добре продезінфікована, чи мати власні інструменти.

 

Голки та гострі предмети

Коли гострі предмети, такі як голки, стикаються зі шкірою, існує високий ризик передачі бактерій та вірусів. Тому ці речі не слід викидати у звичайні сміттєві баки для запобігання інфекціям, що передаються через кров.

Поділіться коментарем