13 способів позбутися спазмів під час менструації

183

Вода, вода, вода

mint lemon water

Вживання води не зменшить спазми безпосередньо, але може допомогти впоратися зі здуттям живота, яке погіршує відчуття спазмів. Коли наближається менструація, тримайте під рукою пляшку з водою і кидайте туди м’яту або вичавлений лимон, щоб заохотити себе до пиття. Зменште кількість солі (не більше 2300 міліграмів на день) і уникайте алкоголю — і те, і інше виводить воду з організму.

Їжа для комфорту

bibb lettuce

Пончики, картопляні чіпси та інші жирні смажені продукти — не ваші друзі. Дотримуйтеся дієти з низьким вмістом жиру і високим вмістом клітковини: цільні зерна, сочевиця і боби, овочі (особливо листові темно-зелені), фрукти та горіхи.

Такі поживні речовини, як вітаміни E, B1 і B6, магній, цинк і омега-3 жирні кислоти, зменшують кількість гормоноподібних речовин, відповідальних за болісні спазми, або допомагають зняти м’язову напругу і запалення.

Відмовтеся від лате

vegetable smoothie

Кофеїн може посилити спазми, тому тримайтеся подалі від кави до і під час менструації. Переконайтеся, що ви не запиваєте її газованою водою, енергетичними напоями, шоколадом або чаєм. Якщо вам потрібно підбадьоритися вранці або вдень, спробуйте замість цього приготувати невеликий смузі з овочів.

Проковтніть пігулку

ibuprofen

Аспірин, ібупрофен та напроксен натрію зменшують біль і загалом зменшують спазми. Тримайте невелику заначку в косметичці або в машині, щоб не шукати її, коли вона вам найбільше потрібна. Бонус: ібупрофен і напроксен також можуть допомогти полегшити перейми.

Додайте трохи тепла

microwavable heating pad

У наші дні вам не потрібно підключатися до мережі, щоб отримати користь від теплого, розслабляючого полегшення. Незалежно від того, чи ви на побаченні, чи за робочим столом, у вас є варіанти. Зверніть увагу на теплові грілки, які можна використовувати в мікрохвильовій печі, акумуляторні бездротові теплові обгортання або одноразові теплові обгортання, розроблені спеціально для зняття менструальних болів. У багатьох аптеках є кілька варіантів, якщо ви в дорозі.

Почніть рухатися

exercising on period

Хоча немає багато доказів того, що фізичні вправи зменшують біль під час менструації, багато жінок клянуться, що заняття спортом допомагають їм розслабитися. Фізичні вправи вивільняють хімічні речовини мозку, які називаються ендорфінами, що покращують самопочуття. Тож прогуляйтеся, пострибайте на біговій доріжці або поплавайте!

Масаж

essential oil

Всього 5 хвилин на день на живіт можуть прискорити кровообіг і зняти напругу, що допоможе вам почуватися краще. Почніть за кілька днів до очікуваних місячних.Жінки, які почали втирати в живіт крем із сумішшю олій лаванди, шавлії та майорану після менструації, мали менше спазмів під час наступного циклу. Ці ефірні олії мають знеболювальні сполуки.

Рослинна допомога

tumeric capsules

Чорний кохош, чорноплідна горобина, кора крушини та куркума традиційно використовуються для зняття болю. Олія примули вечірньої також допомагає деяким жінкам від спазмів, але наукові докази цього не є переконливими. Проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж заварювати чай з будь-якою з цих трав або приймати добавки. Деякі трави можуть викликати проблеми з ліками або зробити їх менш ефективними, включаючи протизаплідні засоби.

Точковий масаж

pain pressure point

Дотик до ключових місць на животі, спині та ступнях може посилити кровообіг і вивільнити ендорфіни, щоб заспокоїти ваше тіло і розум на деякий час. Також є точка на м’ясистій частині між великим і вказівним пальцями, яка полегшує біль і ломоту. Зверніться до кваліфікованого, сертифікованого фахівця, який допоможе вам знайти ці точки та пояснить, як їх стимулювати.

Прийміть позу

yoga for cramps

Вправи, які тренують м’язи, допомагають від спазмів так само добре, як і масаж. Почніть з кількох глибоких вдихів, лежачи на спині із зігнутими колінами. Спробуйте пози йоги, такі як “зв’язаний ангел”, “міст” і “посох”. Хоча деякі йоги забороняють інверсії (коли голова опускається нижче серця) під час менструації, інші медичні експерти кажуть, що ця порада застаріла, і робити їх цілком нормально.

Розумний сон

napping during period

Під час сильних спазмів заснути може бути нелегко. Щоб отримати максимум користі від нічного відпочинку, відкладіть смартфон від ліжка. Засинайте заспокійливою процедурою перед сном у дні, що передують менструації. Можливо, вам також доведеться спробувати різні пози для сну, особливо якщо ви зазвичай спите на животі. Якщо є можливість, коротко подрімайте протягом дня.

Побалуйте себе ванною

woman in hot bath

Наповніть ванну, додайте трохи піни та влаштуйтеся з улюбленим журналом або книгою (і гумовою качечкою). Тепла вода допоможе заспокоїти ваші м’язи та розум. Не маєте ванни? Теплий душ теж може бути заспокійливим.

Поговоріть з лікарем

birth control for cramps

Не можете отримати достатнього полегшення? Деякі види протизаплідних засобів контролюють рівень гормонів, щоб зменшити біль. Для більшості жінок спазми є нормальним явищем, але іноді вони можуть бути ознакою більш серйозного захворювання. Занотуйте, наскільки частими та інтенсивними є ваші спазми.

Поділіться коментарем