18 незвичайних правил здорового життя від Девіда Агуса, доктора Стіва Джобса

6758

Лікар і популяризатор здорового способу життя Девід Агус перетворився на найоплачуванішого медика Кремнієвої Долини.

Попри те, що його клієнт №1 помер у 56 років, провини Агуса в цьому немає: він довго вмовляв Джобса лягти на операційний стіл, щоб позбавити його організм ракової пухлини, але переконати такого примхливого і безкомпромісного пацієнта не зміг навіть він.

Девід Агус розробив власний набір правил, яким ви можете слідувати, якщо хочете прожити довге та безболісне життя:

1. Кофеїн.

По-перше, потрібно отримувати його тільки з натуральних продуктів — кавових зерен та цілісних чайних листів. По-друге, не варто пити каву або чай частіше за один-два рази на день. Втім, повна відмова від цього стимулятора швидше шкодить, ніж приносить користь: кофеїн — чудовий стимулятор для нервової системи, який у невеликих дозах є надзвичайно корисним, запевняє Агус.

2. Усміхайтеся.

Сама собою усмішка, навіть безпричинна, змушує організм викидати в мозок ендфорфіни та серотонін — гормони, які є для нашого мозку найкращим «заспокійливим» при стресах.

3. Не виснажуйте себе виснажливими тренуваннями у спортзалі кілька разів на тиждень.

Запорука міцного здоров’я — щодня давати організму 15 хвилин такого навантаження, яке б підняло пульс приблизно на 50% від його звичного ритму. Довгий піший підйом сходами на верхній поверх офісу — найкраща зарядка.

4. Стежте за своїм пульсом, руховою активністю, тиском.

5. Рибні дні.

Потрібно з’їдати за тиждень хоча б три обіди, що включають рибні страви. Для того, щоб допомогти своєму серцю та мозку, краще вибирати червону рибу – лосось, сьомгу чи форель.

6. Випивайте склянку червоного вина за вечерею.

Це хороша профілактика захворювань серця та судин.

7. Приймайте магній та риб’ячий жир, що через кілька років може врятувати від інсульту та інфаркту.

Слідкуйте за індексом тромбоцитів у крові – не допускайте загущування крові.

8. Снідайте обов’язково.

9. Частіше міняйте постіль – це важливо.

10. Носіть лише зручне взуття. Найкраще, яке тільки можете собі дозволити.

11. Щодня робіть піші прогулянки на 1-3 км.

12. Пийте зелені смузі та коктейлі – це наповнить вас вітамінами.

13. Їжте справжню їжу: м’ясо, а не ковбасу; рибу, а не консерви; овочі, а не покупні салати.

Що меншу обробку проходив продукт, то корисніший він для організму.

14. Не купуйте соки у пакетах.

15. Будьте позитивні.

Це справді працює.

16. Стережіться опіків. Збитки від них зазвичай не тільки зовнішні.

17. Уникайте опромінення рентгеном. Особливо в аеропортах.

18. Моліться. Навіть на роботі.

Девід Агус, особистий лікар знаменитого комп’ютерного генія Стіва Джобса, написав книгу “Правила здорового та довгого життя”, яка в Америці стала бестселером за версією New York Times. Права на переклад куплені у 20 країнах світу. Ось фрагменти із його книги.

— Стіву Джобсу всупереч прогнозам багатьох лікарів вдалося понад сім років прожити з рідкісною формою раку підшлункової залози — ракові клітини поширювалися повільніше, ніж зазвичай. А як і коли ви познайомилися зі Стівом?

— Десь за рік після того, як йому поставили діагноз. У нього трапився рецидив хвороби. Я сповідую агресивний та нестандартний підхід до лікування онкології. Вірю в сучасні технології та лікування організму в цілому. Думаю, що все це разом імпонувало Стіву.

— Те, що Джобс був вегетаріанцем, заважало чи допомагало йому боротися із хворобою? Що ви йому радили щодо харчування?

— Він був вегетаріанцем, але під час лікування я регулярно їв рибу. Я завжди кажу, що краще не виключати жири взагалі, жири мають бути, але вони мають бути хорошими, ненасиченими.

— А що Джобса відрізняло від інших як пацієнта?

— Він був дуже розумний і розумів медичну термінологію. Я міг обговорювати з ним усі питання щодо його стану, анітрохи не спрощуючи.

— Ваша співвітчизниця Анджеліна Джолі видалила груди лише через ризик онкології. Як ви ставитеся до її кроку?

— Я вважаю, що Анджеліна Джолі вчинила героїчно, розповівши про своє непросте медичне рішення публічно. Вона стала взірцем для багатьох жінок. Головне: немає нічого ганебного у хворобі, це не привід приховувати її, про неї можна і треба говорити відверто.

«Головна підлість раку — сама природа: він саморуйнуючий, у тому сенсі, що збиває з пантелику наші власні клітини. Рак — це жах, що спить у кожному з нас. Іноді він ненадовго прокидається, викидаючи групу дивних клітин, званих пухлиною, але здебільшого підкорюється і знову впадає у сплячку під впливом цілого арсеналу вправних способів впливу. Але іноді, коли ми цього найменше очікуємо, звір проривається через усі захисні організми, що призводить до порушення функціонування клітин та зростання злоякісних пухлин.

Ми не знаємо, що викликає рак і чому розвиваються пухлини, але існує невиразний здогад, що рак пов’язаний із системною проблемою — комплексним розладом функції нашого тіла, яке необов’язково лікувати хірургічно — важлива профілактика.

Поставте собі за мету постійно вивчати себе і вести записи. Прислухайтеся до тіла та запам’ятовуйте, саме ви знаєте себе найкраще. Лікар не зможе залізти вам у думки чи сприйняти відчуття. Не довіряйте лікареві сліпо. Будьте самі собі головним лікарем. Не залишайте ваші медичні дані лише у лікаря. Попросіть копії та зберігайте їх у себе.

Дотримуйтесь стабільного режиму 365 днів на рік. Дотримуйтесь режиму харчування, сну та фізичної активності незалежно від дня тижня. Треба звикнути все робити в один і той же час, наприклад щодня обідати в той самий час, лягати спати й вставати в той самий час. Зміна режиму сну на вихідних, щоб “доспати”, може зруйнувати здоровий ритм. Якщо ви лягаєте спати то о дев’ятій, то о десятій — це теж порушує природний цикл, навіть якщо ви спите однакову кількість годин.

Навчіться готуватися до сну. Випромінювання екранів телевізорів та комп’ютерів пригнічує секрецію мелатоніну – гормону, що стимулює сон. Відеоігри, телевізор та блукання в інтернеті стимулюють мозок, тому вимкніть їх не менше ніж за пів години перед сном. Нестача сну відключає мозок від шлунка, призводячи до «несвідомої їжі». Вона змушує організм повірити, що він голодний, коли це не так.

Заплануйте відпочинок для мозку. Час на «потопити» дає мозку перепочинок і можливість зрозуміти досвід.

Дослідження довели, що люди, які дивляться на світ з оптимізмом, живуть довше.

Твердження, що «хоч якісь заняття краще, ніж їхня відсутність, а багато фізичних вправ — краще, ніж трохи», може здатися спрощенням. Потрібно було 60 років досліджень, перш ніж воно стало загальноприйнятим.

Ведіть активний спосіб життя. Необов’язково ходити до спортзалу. Рух — це набагато простіше, ніж здається, особливо якщо ви знаєте, що це єдина науково доведена таємниця молодості, яка не потребує особливих вкладень, часу чи грошей».

Поділіться коментарем