4 домашні засоби для зміцнення легенів

71

Деякі лікарські рослини мають властивості, пов’язані з покращенням функції легенів. Однак докази їх безпеки та ефективності залишаються обмеженими. Тут ви дізнаєтеся про них більше.

У наш час зміцнювати легені стає все більш важливим. Адже так багато факторів може загрожувати нашому здоров’ю органів дихання — від забруднення навколишнього середовища до інфекцій різними вірусами.

У цьому сенсі дуже важливо підтримувати здоровий спосіб життя, щоб зберегти здоров’я наших легенів. Крім того, регулярні огляди допоможуть запобігти захворюванням та іншим недугам.

Ви також можете спробувати деякі природні засоби, які можуть до певної міри допомогти зміцнити ваші легені. Ми говоримо тут про трав’яні засоби, які, згідно з натуральною медициною, принесуть користь дихальній системі. Продовжуйте читати, щоб дізнатися про них все.

Навіщо зміцнювати легені?

Легені, як відомо, є частиною дихальної системи. Вони розташовані всередині грудної клітки, захищені ребрами та знаходяться з обох боків серця. Дихальна система відповідає за транспортування О2 із зовнішнього повітря в кров.

Зокрема, функція легенів – здійснювати газообмін з кров’ю. Для цього альвеоли тісно стикаються з капілярами.

Однак протягом життя на якість газообміну впливають різні фактори. Це пов’язано з такими факторами, як забруднювачі ззовні, або через різні звички, наприклад, куріння, не кажучи вже про інфекції дихальних шляхів (застуди та випадки грипу).

Зміцнення легенів допоможе їм краще виконувати свої функції, що, своєю чергою, покращить наше загальне здоров’я, оскільки кисень буде легше надходити до тканин, а органи працюватимуть краще.

Натуральні засоби для зміцнення легенів

Є кілька уточнень, які ми повинні зробити щодо природних засобів для зміцнення ваших легенів. По-перше, вони не є препаратом першої лінії для лікування захворювань, тому їх слід розглядати як доповнення до здорового способу життя.

З іншого боку, це засоби, безпека та ефективність яких обмежена і дещо неясна. Тому їх слід застосовувати з обережністю, особливо якщо захворювання вже існує або якщо ви приймаєте ліки, які можуть взаємодіяти. У цих випадках важливо проконсультуватися з лікарем і обговорити свій намір спробувати ці типи засобів.

1. Пари евкаліпта

Eucalyptus tea.

Евкаліпт є однією з найбільш часто використовуваних рослин для зміцнення органів дихальної системи завдяки своєму ментоловому аромату. Він забезпечує максимальне відкриття бронхів і, таким чином, чудовий забір повітря.

Фактично, дослідження, опубліковане в Alternative Medicine Review, розповідає про те, що парові інгаляції з евкаліптом дають переваги проти симптомів таких захворювань, як бронхіт, астма та хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ).

Це пояснюється його активною речовиною, 1,8-цинеолом, який має протимікробну дію проти багатьох бактерій, включаючи Mycobacterium tuberculosis і Staphylococcus aureus.

Інгредієнти для приготування засобу

 • 2 столові ложки листя евкаліпта, 20 г
 • 8 склянок окропу, 2 л

Підготовка

 • Спочатку закип’ятіть воду, а потім додайте листя евкаліпта. Потім накрийте каструлю кришкою, щоб лікувальні властивості листя зосередилися у воді.
 • Зніміть суміш з кипіння і перекладіть її в миску або таз — обережно, щоб не обпектися. Почніть вдихати пару ментолу цього листя протягом кількох хвилин. Ви швидко відчуєте покращення дихання. Багато людей під час цього прикривають голову рушником, але будьте обережні, закрийте очі.
 • Щоразу, коли ви відчуваєте задишку, а також інші проблеми, пов’язані з легенями, чи то через астму, чи захворювання пазух, і завжди після попередньої розмови з фахівцем, повторіть процес.

2. Кінський каштан

Кажуть, що кінський каштан може послужити засобом для зміцнення легенів. Багато в чому це пояснюється вмістом речовини під назвою есцин, що міститься в його екстрактах. Згідно з інформацією в Experimental and Therapeutic Medicine, есцин діє як протизапальний засіб.

Інгредієнти

 • 1 чайна ложка кінського каштана, 5 г
 • 1 склянка окропу, 250 мл

Підготовка

 • Для початку додайте кінський каштан в склянку окропу. Потім дайте йому відстоятися на дні та, нарешті, приступайте до проціджування отриманої рідини.
 • Бажано приймати лікування 2-3 рази на тиждень, якщо ви страждаєте від будь-яких розладів дихання, наприклад, астми, кашлю або бронхіту. Звичайно, не забувайте звертатися до фахівця при появі будь-яких симптомів.

3. Корінь солодки

Fennel and licorice infusion.
Поєднання природних відхаркувальних засобів, таких як солодка і фенхель, сприяє виведенню слизу і полегшенню кашлю.

Цей природний засіб може допомогти заспокоїти подразнення дихальних шляхів. Крім того, як детально зазначено в дослідженні, опублікованому в журналі Acta Pharmaceutica Sinica B, він має противірусні та протимікробні властивості.

Необхідні інгредієнти

 • 1 шматочок кореня солодки
 • 1 склянка води, 250 мл

Підготовка

 • Спочатку нагрійте воду і, коли вона закипить, додайте шматочок кореня солодки та дайте настоятися протягом 5 хвилин. Потім процідіть і через кілька хвилин приступайте до вживання.
 • Цей засіб, як правило, не рекомендується людям з гіпертонією. Причина цього в тому, що засіб може значно погіршити цей стан. Через це важливо завжди проконсультуватися з лікарем щодо будь-яких симптомів, від яких ви потерпаєте.

4. Лавровий лист

Немає багато досліджень, які пов’язують використання лаврового листа зі здоров’ям легенів. Однак у народній культурі вони роками використовувалися як засіб для відмови від куріння та для зняття подразнення дихальних шляхів.

Однак примітно те, що є докази антиоксидантного та протизапального потенціалу лаврового листа. Це може допомогти пояснити його сприятливий вплив на здоров’я дихальної системи.

Інгредієнти

 • 2 лаврових листки
 • 1 склянка води, 250 мл
 • 1 столова ложка жимолості, 10 г

Підготовка

 • Для початку нагрійте воду до кипіння. Потім додайте лавровий лист і жимолость, і, нарешті, дайте поваритися приблизно 5 хвилин.
 • Зніміть рідину з вогню, накрийте її, і дайте настоятися ще 10 хвилин, поки вона не досягне температури, придатної для вживання.
 • У випадку людей, які живуть з курцями, бажано вживати по одній чашці на день. Процедуру можна повторювати тричі на тиждень. Таким чином легені будуть зміцнені, і це допоможе їм залишатися здоровими.

Інші способи зміцнити легені

Ви, безумовно, можете спробувати деякі з цих природних засобів, щоб покращити функцію легенів. Однак, з огляду на відсутність доказів, їх слід використовувати помірно та обережно. Якщо можливо, перед регулярним прийманням слід проконсультуватися з лікарем.

Однак є й інші природні способи зміцнити легені. Серед можливих дій та заходів є такі:

 • Уникайте куріння в будь-якому вигляді
 • Зберігайте приміщення, де ви живете чи працюєте, чистими від пилу
 • Не використовуйте сильні мийні та дезінфекційні засоби
 • Використовуйте маски під час прибирання або при високому рівні забруднення
 • Не використовуйте дрова, не готуйте шашлики та не спалюйте сміття
 • Робіть багато фізичних вправ на свіжому повітрі.
Поділіться коментарем