5 ефективних способів позбутися цвілі на стінах!

556

Перш за все, ви повинні знати, що цвіль на стінах утворюється, коли в будинку занадто багато вологи. Тому спочатку необхідно зменшити вологість!

Цвіль, зазвичай, виникає у ванних кімнатах, підвалах та стінах на північній стороні чи в приміщеннях з поганою вентиляцією.

У цій статті ви дізнаєтесь, як позбутися цвілі раз й назавжди!

Цвіль — це багатоклітинний гриб, що формується та розмножується у вологому середовищі.

Ці мікроорганізми поширюються шляхом розмноження через дрібні спори, що розсіюються у повітрі та прикріплюються до поверхні.

Цвіль зазвичай являє собою темні та крихітні точки, які з часом починають поширюватися. Вони мають сіро-чорний чи зелений колір, що варіюється залежно від типу цвілі. Найчастіше зустрічається чорна цвіль. Частіше вона виникає:

У верхніх частинах приміщень (стелі та верхні кути) – якщо це викликано конденсатом;

Біля підлоги, якщо це викликано підвищеною вологістю.

Цвіль — це хвороба стін, тому що вона поступово руйнує їх. Спочатку впливає на зовнішню фарбу, а потім на штукатурку.

Крім того, утворення цвіль є небезпечним фактором для людей, тому що може призвести до погіршення стану здоров’я чи різної алергії.

Ефективні способи видалення цвілі

  1. Відбілювач

Налийте до пляшки з розпилювачем відбілювач та розпорошіть його на всі уражені цвіллю ділянки. Залиште на 20-30 хвилин та провітріть кімнату. Через цей час ви обов’язково помітите, що відбілювач допоміг!

Тепер вам залишається лише взяти вологу тканину, витерти залишки відбілювача та цвілі. Стіни знову стануть білими! Не варто використовувати на кольорових стінах!

Відбілювач містить хлор, що знищує цвіль, але його ефективність залежить від кількості хлору у відбілювачі.

Чим вище вміст хлору, тим кращий ефект. Ми рекомендуємо використовувати захисні рукавички та окуляри, щоб запобігти потраплянню відбілювача до очей.

2. Оцет

Цей спосіб видалення цвілі є одним з найпопулярніших, оскільки він економічний, ефективний й не містить шкідливих хімічних речовин.

Змочіть оцтом м’яку тканину та натріть всі уражені цвіллю ділянки. Ви можете додати суміш води та оцту до розпилювача та обробити найбільш уражені ділянки.

Залиште на 6 годин та протріть чистою ганчіркою. Повторюйте процес, поки цвіль повністю не зникне.

Для ще кращих результатів та приємного аромату додайте в оцет кілька крапель ефірної олії чайного дерева.

3. Аміак

Це високоефективний продукт, що може надати загрозу для здоров’я, тому рекомендується використовувати його в невеликих кількостях та дотримуватися техніки безпеки! За цим методом, необхідно розвести аміак з водою у співвідношенні 1:1.

Дайте розчину постояти кілька хвилин, потім змочіть тканину і покладіть її на уражені цвіллю ділянки. Через деякий час візьміть іншу тканину, змоченою чистою водою та ретельно протріть уражене місце.

4. Перекис водню

Цей універсальний засіб також дуже ефективний у боротьбі з цвіллю.

У цьому способі 100 мл перекису водню потрібно змішати з 200 мл води та залити до розпилювача. Обприскати уражені ділянки та просто витерти.

5. Харчова сода для миття шпалер

Змішайте 4 столові ложки соди з гарячою водою, розпорошіть розчин на поверхню шпалер та залиште на кілька хвилин. Потім промийте чистою водою та висушіть.

 

Як запобігти утворенню цвілі?

Стіни потрібно утеплити та висушити. Тільки так ви зможете позбутися від цвілі, викликаної вологою.

Встановіть вентиляцію та частіше провітрюйте приміщення.

Якщо у вас є проблеми із вентиляцією, ми рекомендуємо використовувати осушувачі повітря, що зменшують вологість повітря.

Якщо вода капає з даху чи виходить з підлоги, це більш серйозна проблема, яку потрібно вирішувати професіоналам.

Удачі!

Поділіться коментарем