5 симптомів, які повинен знати кожен чоловік, щоб зрозуміти: чи є у нього проблема з простатою

101151

У нашому суспільстві не дуже заведено говорити про чоловічу простату і проблеми з нею пов’язані. Складно уявити собі компанію, там де раптом хтось каже: “А нумо обговорімо простатит!” Ні, це ж особисте! Й настільки, що багато хто воліє мовчати про свій біль до останнього.

І навіть похід до лікаря відкладати до тих пір, поки медицина вже не зможе допомогти. Як у нас кажуть деякі чоловіки: сокира у спині ще не заважає спати?

І це та ціна, яку ми платимо за культуру здоров’я, якої практично не існує у нашій реальності. Саме тому, ми зібрали все, що варте уваги з цієї делікатної теми. Можливо, комусь це допоможе задушити простатит у самому його початку. А значить у нього з’явиться шанс залишитися здоровою людиною, попри забобони.

Особливо це стосується чоловіків понад 50 років. Простатит, як і будь-яке захворювання захоплює тіло поступово. І на перших порах симптоми з’являються незначно. Урологи запевняють, що саме на ранній стадії, є впевнені шанси повністю позбутися від цієї вкрай неприємної хвороби.

Для чого потрібна простата?

Технічна назва – передміхурова залоза. Це орган розміром з каштан, який функціонує як вторинний сечовий міхур, забезпечуючи тиск для сперми, яка виводиться через уретру.

Простата виробляє біля 30% сполук, що містяться у спермі, і відповідає за її виділення під час еякуляції.

Які захворювання можуть вплинути на простату?

Найвідоміша проблема – рак простати, який розвивається, коли ракові клітини мутують і розростаються всередині і навколо залози. Інші досить поширені захворювання – простатит і доброякісна гіперплазія простати.

Простатит – це запалення залози, яке іноді викликається інфекцією. У той час як доброякісна гіперплазія передміхурової залози (ДГПЗ) означає стан, який виникає, коли простата набухає і стає занадто великою. Це чинить негативний вплив на сечовипускання і загальні функції сечового міхура.

Як визначити: чи є у вас проблеми з простатою?

Постійно хочеться до туалету по малій нужді

Постійні позови до сечовипускання, особливо вночі – один з найбільш частих симптомів запалення простати. Це пов’язано з певними порушеннями або з набряком простати.

Тиск, який чиниться запаленою простатою на сечовий міхур, змушує тіло відчувати постійні позови до сечовипускання.

Сеча з кров’ю

Кров у сечі – симптом, який однозначно має викликати тривогу. Чому це відбувається? Знову ж через набряк. Коли простата збільшується у розмірі, вона блокує відтік сечі. В результаті, відбувається подразнення і запалення уретри, яка починає кровоточити.

Переривчасте сечовипускання

Одним з найбільш неприємних побічних ефектів проблем з простатою є те, що позиви до сечовипускання не дозволяють підтримувати постійний потік сечі. Це ще одна ознака, яка вказує на те, що частина простати тисне на сечовий міхур і уретру. 

Тазовий біль

Проблема з передміхуровою залозою може викликати болісний тиск. Приблизно такий біль відчувають жінки під час менструації.

Якщо простата збільшена або інфікована, це може викликати хворобливі спазми внизу живота. Цей симптом вказує на те, що простата опухла до таких розмірів, що тисне на органи таза, викликаючи біль. У таких запущених випадках, сусідні органи можуть також постраждати.

Хворобливе сечовипускання і сім’явиверження

Чоловіки із захворюванням простати можуть відчувати біль при сечовипусканні або сім’явиверженні. Це відбувається тому, що запалена простата не тільки тисне на сечовий міхур і уретру, а й передає цей тиск на сім’явивідну протоку та інші крихкі частини статевого члена.

Чи треба говорити, такий хворий може назавжди забути про радість близькості з коханою людиною? Така ситуація вважається однією з найбільш запущених і вимагає негайного втручання фахівців. Тому що шанси на одужання все ще є.

Як чоловікам запобігти проблемам з простатою?

Проблеми з простатою до певної мірі є природною частиною старіння. Більшість випадків зустрічається у чоловіків понад 50 років.

На щастя, є деякі здорові звички, які можуть запобігти майбутнім і чинним проблемам з простатою.

Чоловіки повинні проходити щорічні медичні огляди після 50-річного рубежу. Ті, у кого в родині є рак простати, повинні починати таке обстеження у віці 40 років.

Здоровий спосіб життя, повний руху в поєднанні з хорошою дієтою – кращий спосіб уникнути проблем. З іншого боку, зайва вага – один з найбільш важливих факторів ризику, що призводять до простатиту.

Але є головне правило, яке допомагає з простатитом. Від цієї хвороби ніхто не застрахований. Тому перемогти її зможе тільки той, хто зловить болячку на ранній стадії. Тільки тоді можна ефективно її вилікувати.

Обговорюйте свої симптоми з лікарем і будьте здорові!

Поділіться коментарем