6 точних ознак того, що ви дружите з тим, хто вас не цінує

514

Дружба схожа на романтичні стосунки.

Вони вимагають стільки ж поваги, уваги та любові, скільки й для того, щоб вони працювали. Однак ми часто говоримо про романтику і відкидаємо той факт, що дружба не менш життєво важлива і потрібна.

Через те, що ми мало знаємо про якості хорошого друга, ми можемо дружити з людьми, які нас не поважають і не цінують по-справжньому. Навіть якщо ми думаємо, що вони це роблять, якщо ми придивимося до їхніх вчинків і поведінки, ми можемо виявити, що вони зовсім не ті, ким ми їх вважаємо.

Тепер я знаю, що ніхто не є досконалим, і ми не можемо поставити всі правильні галочки. Ми всі живемо насиченим життям і боремося з багатьма особистими проблемами, які іноді завдають нам великої шкоди. Однак є деякі моделі поведінки, які виходять за рамки зайнятості або кількох простих невдач.

У мене були друзі, які були не справжніми, а іноді й фальшивими. Присутність справжніх друзів у моєму житті навчила мене багато чому про тих, хто ними не є. І повірте, я знаю, як важко усвідомлювати наші фільтри. Це складно і відверто боляче, нарешті, прийняти когось таким, яким він є. Правда може нас здивувати, а може навіть поранити.

Однак що довше ми зберігаємо односторонню дружбу в нашому житті, то більше вона може вплинути на наше психічне та емоційне здоров’я.

Ось шість очевидних ознак того, що ці люди нам не підходять:

1. Вони не відповідають на ваші зусилля. Можливо, ви запрошуєте їх до себе додому, але вони ніколи не запрошують вас до себе. Можливо, вони не відповідають на вашу доброту і турботу. Можливо, ви вислуховуєте усі їхні проблеми, а вони ніколи не вислуховують ваших. Можливо, ви завжди даруєте їм подарунки, а вони ніколи не відповідають вам взаємністю. Річ у тому, що ви відчуваєте, що дружба не збалансована, і ви вкладаєте в неї більше, ніж інша людина.

2. Вони пристосуванці. Якщо у вас є доступ до можливості, яка може принести їм користь, вони пірнуть у неї з головою, не оцінюючи наслідків. Вони можуть навіть бути настирливими та не зважати на ваші кордони або думки. Вони зроблять все, щоб отримати те, що хочуть. Тому остерігайтеся людей, які використовують вас. Ви ніколи не дізнаєтесь, про що насправді думає людина, доки не побачите її деструктивність у дії.

3. Вони зв’язуються з вами, коли їм щось потрібно. Ми можемо зрадіти новому повідомленню від них, але в той момент, коли прочитаємо його, можемо бути розчаровані, дізнавшись, що з нами зв’язалися тільки тому, що від нас щось потрібно. Справжні друзі так ніколи не роблять.

4. Вони не поважають ваші кордони. Коли друг порушує межі, які, як він знає, є у вас, це ознака неповаги. Незалежно від того, наскільки ви близькі або як довго знаєте один одного, хороші друзі, які поважають вас, ніколи не перейдуть межу.

5. Вони егоїсти. Ми всі трохи егоїстичні, і це нормально. Однак друг, який постійно робить те, що робить його щасливим і комфортним, не беручи до уваги ваші власні потреби, — це точно не той друг, якого ви хочете мати у своєму житті.

6. Вони все контролюють. Друг, який контролює, — це той, хто не поважає наш вибір. Він може контролювати наші плани, побачення, соціальне життя і навіть наші думки та емоції. Якщо ми скажемо йому “ні”, це може серйозно засмутити його, тож ми можемо погодитися на все, бо боїмося його втратити.

Якщо ви опинилися в дружбі, на яку не заслуговуєте або яка постійно впливає на вашу самооцінку, не бійтеся встановити чіткі межі. І якщо інша сторона все ще не поважає вас або демонструє поведінку, яка не узгоджується з вашими цінностями, будь ласка, любіть себе настільки, щоб розірвати стосунки або повідомити про свої потреби.

Поділіться коментарем