6 важливих причин для життя: чому не можна пити з пластикових пляшок

10243

Всі ми знаємо, що вода – найкорисніший напій, який ми можемо пити щодня. На жаль, зазвичай ми п’ємо з пластикових пляшок. Чому? Відповідь очевидна: вона в них продається і це зручно.

Але правда в тому, що пластик – це той самий вбивця, який повільно, але вірно знищує наше здоров’я і навколишнє середовище.

Чому пити зі скла краще, ніж з пластику?

фото rolloid.net

1. Пластик виділяє в воду потенційно шкідливі хімічні речовини BPA

Під впливом тепла, шкідливі речовини із пластику потрапляють в рідину, яка знаходиться в пляшці. Це може статися навіть при невеликому нагріванні.

Проблема в тому, що коли ви п’єте воду, забруднену хімічними речовинами, вони в першу чергу впливають на ендокринну систему. У довгостроковій перспективі, це може викликати хронічні захворювання і навіть онкологію.

2. Хімічні речовини в пластиці можуть утруднити зачаття дітей

фото rolloid.net

Дослідники виявили, що у чоловіків і жінок, що піддаються ЕКО, високий рівень BPA в крові й сечі. Це ті самі речовини, які потрапляють в організм із пластику. Саме вони знижують їх шанси на успішну вагітність.

3. Пластикові хімікати збільшують ризик серцевих захворювань

фото rolloid.net

Люди, які піддаються впливу високих рівнів BPA, мають високий ризик серцевих захворювань. Хоча кореляція не обов’язково доводить причинний зв’язок. Дослідники вважають, що це може бути пов’язано з тим, що BPA впливає на високий кров’яний тиск. А це, один з факторів ризику серцевих захворювань.

4. Вплив потенційно шкідливих бактерій

фото rolloid.net

На відміну від скляних пляшок, пластикові пляшки проходять вторинну обробку. Тобто, це – виробництво по колу. Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі «Практична гастроентерологія», ймовірність вмісту шкідливих бактерій при цьому виробництві – дуже висока.

Тобто, відкриваючи пластикову пляшку, будьте готові до того, що вона може містити бактерії, що викликають грип та інші віруси.

5. Пластик вбиває навколишнє середовище

фото ria.ru

Згідно з дослідженням Science Advances 2017, більшість пластикових пляшок придатні для вторинного перероблювання. Але менш як 1% пластика переробляється більш ніж один раз. Тому велика його частина виявляється в смітті.

За оцінками авторів дослідження, якщо ця тенденція збережеться, до 2050 року наша планета перетвориться на звалище пластикових відходів.

6. Використання пластикових пляшок в побуті, несе пряму загрозу для здоров’я

фото regnum.ru

На жаль, багато людей не викидають пластикову тару. Ми набираємо в неї водопровідну воду і зберігаємо. Тобто, по добрій волі, піддаємо себе впливу канцерогенів.

Згідно зі звітом Робочої групи з навколишнього середовища (EWG), майже всі системи водопровідної води містять канцерогени, такі як шестивалентний хром і нітрати. Можете собі уявити: які хімічні реакції відбуваються, коли така вода вступає у взаємодію з пластиком?

Поділіться коментарем