7 хитрощів, які змусять людину сказати вам правду

659

Професійні слідчі застосовують низку психологічних прийомів, щоб змусити підозрюваного «викласти всі карти на стіл». Більшу частину цього списку становлять способи, що викликають страх.

Звичайні люди не стикаються із закоренілими злочинцями чи підозрюваними. Тому є і простіші трюки без застосування страху чи допитів, щоб змусити співрозмовника говорити правду.

Webp.net-resizeimage-2019-08-09T101141.558.jpg

1. Дитяча цікавість

Ставте цілеспрямовані та провокаційні питання. Запитання завжди викликають інтерес у того, з ким ви розмовляєте. Він починає замислюватися «Чому йому це цікаво?» і «Що ще він хоче знати?».

Використовуйте таку цікавість співрозмовника. Питання повинні бути досить інтригуючими та створювати враження, що ви маєте певну інформацію, якої не має він.

Коли люди усвідомлюють якусь прогалину у знаннях чи поінформованості, це можна порівняти з укусом комара.Його просто потрібно почухати. Чим більше ви можете утримувати цікавість вашої «цілі», тим сильніший свербіж.

2. «Винагорода»

Людям дуже важливо отримувати заохочення. Причому негайні заохочення подобаються людям більше, ніж ті, що очікуються через якийсь проміжок часу. Спробуйте хвалити людину: “Ти так цікаво розповідаєш, дуже надихаюча історія”, і так далі.

Але найважливіше, що люди люблять отримувати цікаву їм інформацію замість своєї — послуга за послугу. «Ти розкажеш свою невинну таємницю, а натомість я розповім тобі свій секрет». За допомогою цього прийому можна легко дізнатися правду, яка вам необхідна.

3. Зіграйте на їхніх емоціях

Подумайте про позитивні та негативні емоції та про те, як ваше знання та розуміння цих емоцій у людях може допомогти дізнатися правду.

Є одна причина, чому негативні емоції допоможуть вам якнайшвидше досягти мети. Люди схильні довше і більш емоційно говорити про те, що огидно, неприйнятно, що завдало їм болю та викликало гнів.

4. Підживлюйте їхнє его

Можете бути цинічні та сказати, що лестощі продавця в магазині речей про ваше гарне почуття стилю — гордовите сміття. Але це працює. Лестощі – це тактика, яка працює завжди та скрізь.

Грамотні лестощі – ключ до співпраці. Вони роблять вас більш привабливим та доброзичливим в очах співрозмовника. Люди, які знають, як правильно робити компліменти, набувають психологічної переваги.

5. Або пригнічуйте їхнє его

Цей трюк прямо протилежний попередньому. Якщо виконувати його добре, то «атака» власної гідності людини переміщає її у вразливий емоційний стан і робить більш згідливим.

Якщо ж зробити цей трюк погано, то ви дуже відштовхнете людину. Тому спостерігайте за язиком тіла. Якщо співрозмовник нібито намагається обійняти себе, опустив плечі та трохи нахилив голову вниз, знайте — вам вдалося вразити його.

Тому в цей момент дайте йому можливість реабілітуватися, надавши вам необхідну інформацію.

6. Ослаблення страхів

Один із найпотужніших інструментів у вашому арсеналі – подолання страху того, хто хоче довіритися.

Запропонуйте якийсь захист: емоційний або фізичний, якщо цього вимагає ситуація, щоб викликати довіру співрозмовника, а потім продовжити розмову.

Спробуйте щось на зразок «це залишиться тільки між нами», «я заберу твою таємницю з собою в могилу» і так далі.

7. Мовчання

Саме ця незручна тиша змушує людей дивитися у свої ноутбуки та телефони, міняти позу або дивитися на двері, сподіваючись, що хтось увійде і розрядить обстановку.

Тому один зі співрозмовників не може виносити цієї незручної паузи та починає розмову. Це допоможе дізнатися правду, якщо ви підтримаєте розмову і буде ставити запитання.

В більшості людей мовчання викликає занепокоєння. Рано чи пізно вони почнуть розмовляти й будуть у ваших руках.

Поділіться коментарем