7 кольорів сечі – як організм намагається нам послати сигнали

101168

Багато людей ходять до туалету, не турбуючись про колір своєї сечі. Але правда в тому, що наша сеча може дати нам багато інформації про наше здоров’я. Відмінності в кольорі і запаху – це знак, на який слід звернути увагу.

Оскільки це може означати що завгодно. Від нешкідливих проблем до пухлини. Тому ми повинні приділяти цьому пильну увагу.

7 кольорів сечі, котрі говорять про стан здоров’я

Рожевий і червоний

фото rolloid.net

Цей колір сечі може з’явитися, коли ви їсте буряк або ожину. Не хвилюйтеся, звичайно це проходе наступного дня. Іншою причиною зазвичай є деякі антибіотики, проносні й ліки для сечовивідних шляхів.

Однак найважливіша і небезпечна причина – кров у сечі. Це може бути пов’язано з інфекцією сечовивідних шляхів, захворюванням нирок або пухлинами. У цьому випадку, до лікаря потрібно звернутися негайно.

Коричневий колір

фото rolloid.net

Коричнева сеча може бути ознакою зневоднення. Але якщо ви п’єте багато води і колір не змінюється, це може означати проблеми з печінкою і нирками.

Якщо колір супроводжується болем у животі або висипанням на шкірі, це може бути пов’язано з генетичним захворюванням.

Солом’яно-жовтий

фото rolloid.net

Цей колір – ознака того, що вам нема про що турбуватися. Блідо – жовтий зразок – показник здоров’я.

Прозорий

Коли ми п’ємо занадто багато води, наша сеча стає прозорою. Це може нести кілька ризиків, оскільки солі розчиняються в нашому організмі, створюючи проблемний хімічний дисбаланс.

Помаранчевий

фото rolloid.net

Цей колір може бути викликаний прийманням деяких протизапальних, хіміотерапевтичних або проносних препаратів. Крім цього, помаранчевий колір може вказувати на надмірне споживання бета-каротину.

Якщо це не один з перерахованих вище варіантів, спробуйте пити більше води. І зверніть увагу на колір білків ваших очей. Якщо ви помітили жовтуватий відтінок, можливо, ваша печінка не працює належним чином.

Зелений або синій

Ці кольори в сечі дуже шокують, але для цього може бути кілька причин. Вживання штучно забарвлених продуктів і ліків, таких як пропофол, можуть пояснити таке забарвлення.

Однак, якщо ви не знаходите пояснення, вам слід звернутися до лікаря. Оскільки це може бути рідкісна інфекція сечовивідних шляхів, викликана бактеріями Pseudomonas або каменями в нирках.

Сеча з піною

Час від часу піна – нормальне явище, яке пов’язане зі швидкістю сечовипускання. Однак, якщо піна є постійно, це може бути ознакою білка в сечі, що вимагає професійної оцінки.

Незвичний запах сечі також, як й колір, може вказувати на проблеми зі здоров’ям. Тому, якщо ви помітили щось незвичайне, найкраще відразу повідомити про це лікаря.

Поділіться коментарем