7 предметів повсякденного використання, які можуть перетворитися на справжнє сховище мікробів та бактерій!

148

Ви коли-небудь замислювалися, скількох речей ми торкаємося протягом цілого дня? Ми навіть не усвідомлюємо, але нас буквально оточують різноманітні речі, в різних місцях, до яких часто навідуються інші люди. І на них повно мікробів та бактерій!

Справа не в панікерстві чи годуванні власних фобій, але все, чого ми торкаємося щодня, може бути реальним сховищем мікробів. І серед цих речей, можуть бути такі, про чию антисанітарію ми навіть не здогадуємось!  Тому нижче кілька прикладів речей, які потрібно принаймні використовувати з обережністю Ці приклади  підкріплені науковими дослідженнями.  Деякі з них очевидні, деякі — ні, але знати про них потрібно!

33853_1.jpg

Вже озброїлися  дезінфекційним засобом? Звичайно це жарт! Проте ми впевнені, що, прочитавши статтю, ви захочете забезпечити ідеальну чистоту для певних предметів.  З’ясуймо, що це?

1. Зубні щітки та тримачі для зубних щіток

Ми використовуємо їх для видалення мікробів, бактерій і залишків їжі з ротової порожнини. Та коли вони виконали свій обов’язок, ми залишаємо їх на місці, вологими й вільними. І вони поширюють все, що назбирали! Потрібно, щоб щітки та тримачі, в яких вони зберігаються, були чистими й сухими. І це ще не все: часто в наших ванних кімнатах зубні щітки знаходяться недалеко від унітазів. Уявіть, що стається коли ми зливаємо воду в унітазі, не закривши кришку? Тож основне правило – завжди тримати зубні щітки у закритому місці!

2. Клавіатури ПК і смартфони

Скільки разів ми натискаємо пальцями на клавіші клавіатури комп’ютера? Дуже багато! І кожного разу ризикуємо залишити зверху залишки всього, до чого торкаємося. Не кажучи вже про те, що між клавішами можуть ховатися мікроби, дріжджі та цвіль.  Смартфони, з їх екранами та обкладинками, не відстають! Вони з нами всюди. Ми торкаємося до них брудними руками й переносимо на різні поверхні багато шкідливих часточок. Тому переконайтеся, що ці гаджети завжди чисті й продезінфіковані. Це важливо!

33853_2.jpg

3. Губки та посуд

Предмет для очищення, сам стає забрудником? Так, це можливо завдяки тій функції, яку він виконує. Не бракує досліджень, які показують, що кухонні губки можуть містити мільйони бактерій, навіть на своїй невеликій поверхні. Це робить губку більш антисанітарною, ніж сидіння унітазу. Те ж саме, на жаль, стосується кухонних рушників, банних рушників та посуду.

33853_3.jpg

4. Пульт дистанційного керування

Не треба багато часу, щоб зрозуміти — пульти, це предмети, яких ми торкаємося знову і знову. На кшталт мобільних телефонів. При цьому нехтуємо їх чистотою і глибоко помиляємося! Фактично ці пристрої можуть вкритися шаром бактерій, мікробів та цвілі. На це вказують конкретні дослідження. Аспект, на який слід звернути особливу увагу, це дезінфекція пультів в громадських місцях, наприклад в готельних номерах.

33853_4.jpg

5. Раковини, крани, ручки й перемикачі

Щоб зрозуміти, наскільки ці предмети, які ми використовуємо щодня, схильні до ризику зараження брудом і бактеріями, корисне дослідження провела NSF International. Вона виявила бактерії групи кишкової палички в 45% проаналізованих кухонних раковин. Такі ж невтішні результати стосуються змішувачів, душових лійок, ручок і вимикачів світла. У такій ситуації можна убезпечити себе постійним та ретельним прибиранням.

33853_5.jpg

6. Візки для покупок

Тут все само собою зрозуміле, проте ви коли-небудь замислювалися, скільки людей торкається їх, раз за разом, година за годиною, протягом цілого дня? Кошики для покупок, за словами дослідників, є одними з найбільш “забруднених” об’єктів, з якими ми можемо стикатися. На щастя, немає дефіциту супермаркетів, які надають клієнтам спеціальні продукти для їх дезінфекції перед використанням. І завжди добре мати справу з відповідальними супермаркетами!

7. Сумка, гаманець

Коли ви востаннє чистили гаманець, або сумочку? Задумайтесь про це на мить, і зрозумієте, що між прибираннями в сумочці ви часто бували у багатьох місцях. Можливо клали свої речі на землю чи  інші поверхні? Це нормально. Але також нормально, що мікроби та бактерії ховаються на цих поверхнях. Це відбувається тому, що вони також живуть за межами наших  будинків. Там збільшується контакт зі шкідливими елементами, а також можливість торкатися до них руками.

33853_6.jpg

Турбота і забезпечення гігієни всього, що нас оточує, дійсно важливі, і ці приклади є тому доказом. Як думаєте? Чи подивитесь на звичні речі іншим поглядом?

Поділіться коментарем