9 продуктів, які можуть викликати печію

250

Печія — це дискомфортний симптом, який є досить поширеним.

Люди часто описують її як болісне, пекуче відчуття, яке виникає в нижній частині грудної клітки і поширюється до рота. Деякі люди з печією також описують кислий присмак у роті.

Якщо ви часто відчуваєте печію, можливо, ви помітили, що певні продукти можуть її викликати або погіршити.

У цій статті перераховано 9 продуктів, які можуть викликати печію. Також ми розглянемо методи, які можна використовувати для зменшення симптомів печії.

pizza, bread, and chicken legs on table

Що таке печія?

Печія є найпоширенішим симптомом гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ), шлунково-кишкового розладу, який вражає до 27,8% дорослого населення США.

ГЕРХ розвивається, коли вміст шлунка затікає назад у стравохід, викликаючи такі симптоми, як:

  • печія;
  • відрижка;
  • біль у грудях;
  • кислий присмак у роті від відрижки.

У нормі шлунковий сік не потрапляє в стравохід через бар’єр між стравоходом і шлунком, який називається нижній стравохідний сфінктер (НСС). Цей кільцеподібний м’яз природно залишається закритим і зазвичай відкривається тільки при ковтанні або відрижці.

Порушення і розслаблення НСС є лише однією з можливих причин ГЕРХ.

Інші фактори, які можуть підвищувати ризик розвитку ГЕРХ, — це:

  • затримка спорожнення шлунка;
  • хіатальна грижа;
  • ожиріння;
  • людині понад 50 років;
  • вживання надмірної кількості алкоголю;
  • куріння;
  • вагітність;
  • захворювання опорно-рухового апарату;
  • приймання певних ліків, таких як бензодіазепіни, нестероїдні протизапальні препарати або антидепресанти.

Лікування ГЕРХ включає в себе лікування супутніх симптомів, в тому числі печії. Модифікація способу життя вважається найважливішою частиною лікування ГЕРХ, хоча люди використовують і інші методи лікування, такі як медикаментозні препарати.

Американський коледж гастроентерології (ACG) в даний час не рекомендує людям з ГЕРХ виключати певні продукти зі свого раціону.

Однак багато медичних працівників рекомендують людям з ГЕРХ і симптомами печії уникати вживання певних продуктів.

Якщо у вас печія, ви можете виявити, що відмова від певних продуктів допомагає контролювати симптоми.

Ось 9 продуктів, які можуть викликати печію.

1. Продукти з високим вмістом жиру

Їжа з високим вмістом жиру може викликати печію, особливо смажена та важка їжа, така як картопля фрі та піца.

Дослідники все ще вивчають способи, за допомогою яких жир може викликати симптоми ГЕРХ, але продукти з високим вмістом жиру можуть погіршити печію, стимулюючи ваш організм виділяти речовини, які призводять до роздратування стравоходу.

До них відносяться жовчні солі, які присутні в шлунку, і гормон холецистокінін (ХЦК) в крові, який може розслабити СОШ і привести до кислотного рефлюксу.

Одне дослідження у людей з ГЕРХ показало, що більше половини з 85 осіб, які повідомили про харчові тригери, також повідомили, що смажена їжа з високим вмістом жиру викликала у них симптоми ГЕРХ, такі як печія.

Крім того, в дослідженні повідомляється, що після того, як учасники вилучили тригерні продукти на 2 тижні, відсоток тих, хто повідомив про печію, знизився з 93% до 44%.

Важливо відзначити, що дослідники все ще намагаються з’ясувати, які типи жирів можуть посилювати симптоми ГЕРХ, але смажена і жирна їжа, схоже, має найсильніший вплив.

Підсумок

Деякі продукти з високим вмістом жиру, такі як смажена їжа, можуть викликати печію, стимулюючи виділення подразників стравоходу, таких як солі жовчі. Вони також можуть стимулювати секрецію гормону холецистокініну (ХЦК), який розслабляє ШКТ.

2. М’ята

Часто вважають, що такі види м’яти як звичайна та перцева заспокоюють травлення. Однак є деякі докази того, що ці види м’яти можуть викликати печію.

Дослідження показують, що м’ята перцева знижує тиск НПВ і може викликати печію.

Хоча м’ята може викликати симптоми ГЕРХ, це, здається, є проблемою тільки для невеликої частини людей з ГЕРХ.

Якщо ви відчуваєте печію після вживання продуктів з м’ятою, можливо, слід вилучити їх зі свого раціону, щоб перевірити, чи допоможе це вам впоратися з печією.

Підсумок

Види м’яти, включно з перцевою, можуть викликати печію у деяких людей. Якщо ви відчуваєте печію після вживання м’яти, краще уникати її.

3. Цитрусові соки

Вживання цитрусових соків може спровокувати симптоми печії.

Люди зазвичай повідомляють, що апельсиновий і грейпфрутовий соки викликають такі симптоми ГЕРХ, як печія.

Хоча не зовсім зрозуміло, яким чином цитрусові соки викликають її, багато людей з ГЕРХ уникають їх, намагаючись зменшити симптоми печії.

Підсумок

Багато людей з ГЕРХ вважають, що цитрусові соки, включно з апельсиновим або грейпфрутовим, викликають кислотний рефлюкс і печію. Однак не зовсім зрозуміло, як це відбувається.

4. Шоколад

Шоколад є ще одним поширеним тригером печії.

Інгредієнти шоколаду, такі як какао і кофеїн, можуть розслабити НПС і збільшити вплив кислоти на стравохід.

Багато людей повідомляють про симптоми печії після вживання шоколаду, і дослідження показали, що шоколад може знижувати тиск НПВ. Однак, неясно, чи усунення шоколаду з раціону покращує симптоми печії.

Якщо ви виявили, що вживання шоколаду викликає у вас печію або погіршує симптоми печії, спробуйте вилучити його зі свого раціону.

Підсумок

Шоколад може викликати печію шляхом розслаблення LES. Неясно, чи корисно виключити шоколад для всіх людей з печією, але це може зменшити симптоми у деяких людей.

5. Гостра їжа

Гостра їжа відома тим, що викликає печію. Проте як саме вони сприяють виникненню печії, неясно.

Однак одне дослідження, в якому брали участь люди з ГЕРХ, показало, що капсули чилі збільшують шлункову акомодацію, тобто коли верхня частина шлунка розслабляється у відповідь на прийом їжі.

Дослідження показало, що люди з ГЕРХ, як правило, мають посилений рефлекс шлункової акомодації. Це пов’язано з підвищеним розслабленням НПВ, що може викликати печію.

У цьому ж дослідженні було виявлено, що капсули чилі були пов’язані з більш сильними відчуттями печіння в животі і більш сильною печією в учасників з ГЕРХ, в порівнянні з лікуванням плацебо.

В іншому дослідженні, що включало 4633 дорослих іранців, було виявлено, що високе споживання гострої їжі було пов’язано з більшим ризиком виникнення печії у чоловіків, але не у жінок.

Крім того, гостра їжа може дратувати вже запалений стравохід, і це може погіршити симптоми печії.

Якщо ви вважаєте, що гострі продукти можуть викликати у вас печію, подумайте про їх вилучення зі свого раціону.

Підсумок

Гостра їжа може викликати печію, а також подразнювати стравохід, ще більше погіршуючи симптоми печії.

6. Цибуля

Овочі, особливо сира цибуля, є поширеним фактором, що викликає печію.

Як і інші продукти з цього списку, цибуля викликає симптоми печії у багатьох людей з ГЕРХ. Однак незрозуміло, як саме цибуля викликає печію або погіршує її стан ().

В одному дослідженні 1990-х років люди з печією їли звичайний гамбургер в один день, а потім ідентичний гамбургер з цибулею в інший день. Вживання гамбургера з цибулею значно погіршувало симптоми печії в порівнянні з вживанням гамбургера без цибулі.

Однак необхідні майбутні дослідження, щоб визначити, чи всім людям з печією слід розглянути можливість виключення або зменшення споживання цибулі.

Крім того, цибуля є багатим джерелом FODMAP (зброджуваних олігосахариди, дисахариди, моносахариди та поліоли), клас дрібних неперетравлюваних вуглеводів, які викликають проблеми з травленням у деяких людей. Вони можуть викликати печію у людей, чутливих до FODMAP.

Підсумок

Цибуля, особливо сира, є поширеним тригером печії.

7. Алкоголь

Помірне або надмірне вживання алкоголю може погіршити симптоми ГЕРХ, включаючи печію.

Це пов’язано з тим, що алкоголь розслабляє НПС, що може дозволити шлунковій кислоті виходити в стравохід і викликати печію.

Крім того, дослідження показують, що вживання алкоголю є фактором ризику ГЕРХ.

Один огляд 29 досліджень показав, що люди, які вживали алкоголь понад 5 разів або днів на тиждень, у понад два рази частіше мали ГЕРХ, ніж люди, які не пили або рідко вживали алкоголь.

Підсумок

Алкоголь є поширеним тригером симптомів ГЕРХ, таких як печія, а надмірне вживання алкоголю вважається фактором ризику ГЕРХ.

8. Кава та кофеїновмісні напої

Деякі люди можуть відчувати печію при вживанні кави та інших напоїв з кофеїном.

Це відбувається тому, що кофеїн розслабляє нижній стравохідний сфінктер, що може збільшити ризик кислотного рефлюксу та печінки. було показано, що кофеїн розслабляє нижній стравохідний сфінктер, що може збільшити ризик виникнення кислотного рефлюксу і печії.

Плюс, кава може стимулювати секрецію шлункової кислоти, що може посилити печію.

Незважаючи на те, що кава може викликати печію у деяких людей, не всі дослідження спостерігали зв’язок між кавою і симптомами кислотного рефлюксу.

Одне дослідження, яке включало 1 837 осіб, 25% з яких мали ГЕРХ, не виявило значущого зв’язку між споживанням кави і симптомами ГЕРХ.

Хоча дослідження залишається непереконливим, якщо ви переносите каву, немає необхідності уникати її вживання. З іншого боку, якщо кава викликає у вас рефлюкс і печію, краще уникати її або обмежити споживання.

Підсумок

Деякі люди можуть відчувати печію при вживанні кави, хоча зв’язок між споживанням кави та печією не дуже чіткий. Якщо кава викликає у Вас печію, краще уникати її або зменшити її споживання.

9. Газована вода та газовані напої

Багато людей відчувають печію після вживання газованої води та газованих напоїв.

Дослідження показують, що ці напої можуть розслабити стравохідний сфінктер і підвищити кислотність шлункового соку — два фактори ризику виникнення печії.

Насправді споживання безалкогольних напоїв вважається основним фактором, що сприяє виникненню печії, що виникає вночі й відома як нічна печія.

Деякі дослідження виявили зв’язок між вживанням безалкогольних напоїв і погіршенням симптомів у людей з ГЕРХ.

Наприклад, старіше дослідження показало, що люди, які вживали газовані напої, мали на 69% вищий ризик розвитку симптомів рефлюксу, таких як печія.

Якщо ви відчуваєте печію після вживання газованої води або інших газованих напоїв, краще обмежити їхнє споживання або повністю відмовитися від газованих напоїв.

Підсумок

Газована вода та інші газовані напої можуть викликати печію шляхом розслаблення нижнього стравохідного сфінктера. Якщо газовані напої або інші газовані напої викликають у вас печію, подумайте про те, щоб скоротити їх споживання або повністю відмовитися від них.

Інші способи полегшення печії

На додаток до вилучення зі свого раціону продуктів, які можуть викликати печію, є й інші способи приборкати її.

  • Підтримувати здорову масу тіла. Ожиріння пов’язане з ГЕРХ. Схуднення і підтримання здорової маси тіла може зменшити симптоми ГЕРХ, такі як печія.
  • Спробуйте дієту з низьким вмістом вуглеводів. Деякі дослідження показують, що дотримання дієти з низьким вмістом вуглеводів може допомогти зменшити симптоми ГЕРХ. Просто зменште споживання рафінованих вуглеводів і доданого цукру також може допомогти.
  • Уникайте лежання після їжі. Медичні працівники часто рекомендують тим, хто страждає ГЕРХ, їсти принаймні за 3 години до сну. Лежання незабаром після їжі може погіршити симптоми ГЕРХ, такі як печія.
  • Дотримуйтесь середземноморської дієти. Середземноморська дієта багата на волокнисті продукти, такі як боби та овочі, а також здорові жири, такі як оливкова олія та риба, тож може допомогти в управлінні симптомами ГЕРХ.
  • Збільште фізичну активність. В одному з оглядів було виявлено, що фізичні вправи протягом 30 хвилин 3 рази на тиждень були пов’язані зі зниженим ризиком ГЕРХ.
  • Піднімайте голову в ліжку. Підняття верхньої частини тіла в ліжку може допомогти зменшити симптоми ГЕРХ і поліпшити режим сну.

Існує багато інших способів поліпшити і контролювати симптоми ГЕРХ.

Якщо у Вас є печія, найкраще розробити план лікування разом з медичним працівником.

Підсумок

Існує багато інших методів, які можна використовувати для управління симптомами ГЕРХ. Медичний працівник може допомогти скласти план лікування, який найкраще підійде саме вам.

Кінцеві підсумки

Печія — найпоширеніший симптом, пов’язаний з ГЕРХ. Від неї страждають мільйони людей у всьому світі.

Багато продуктів можуть викликати печію, розслабляючи нижній стравохідний сфінктер — кільцеподібний м’яз, який діє як бар’єр між стравоходом і шлунком.

Якщо ви часто відчуваєте печію, спробуйте вилучити зі свого раціону деякі продукти з цього списку, щоб побачити, чи покращилися ваші симптоми.

Корисно вести щоденник харчування, щоб відстежувати, які продукти викликають у вас печію.

Попри те, що вилучення певних продуктів може допомогти контролювати печію, найкраще співпрацювати зі своєю командою лікарів, щоб розробити комплексний план лікування для контролю симптомів ГЕРХ.

Ще одна річ

Спробуйте це сьогодні: Скорочення споживання газованої води та інших газованих солодких напоїв може допомогти контролювати симптоми печії. Спробуйте замінити газовану воду простою водою або додати пакетик гібіскусу, імбиру або зеленого чаю в пляшку з водою для додання аромату.

Поділіться коментарем