Лікарі говорять, що без медичних досліджень можна визначити за запахом з рота багато хвороб. Виявляється, що неприємний запах з рота є ознакою ряду небезпечних захворювань. Багато людей, на жаль, стикалися з галітозом у співрозмовника — так по-науковому називається поганий запах з рота. Дізнайтеся, чому виникає галітоз, як самостійно визначити, пахне у вас з рота чи ні, а також як з цього запаху дізнатися, на що хворіє людина.
Запах з рота є індикатором здоров’я. Смердюче дихання, яке змушує вашого співрозмовника відскочити від вас під час розмови, може говорити про захворювання ротової порожнини і органів травлення. Зазвичай це супроводжуються збільшенням кількості анаеробних мікроорганізмів у роті, а також бути ознакою 7 небезпечних хвороб.
Як визначити, свіжий у вас подих чи ні
- Визначити, наскільки свіжий у вас подих, можна самостійно, не допитуючись близьких.
- Можна провести зовнішньою стороною ложки посередині язика, а потім принюхайтесь до нальоту і слини.
- Почистіть зубні проміжки зубною ниткою — запах, який буде вона виділяти, відповідає запаху з рота.
- Вимийте руки, а потім лизніть серединою язика зап’ястя. Коли слина трохи підсохне, понюхайте руку — запах буде трохи слабшим того, що відчувають оточуючі під час бесіди з вами.
- Візьміть ватний тампон і прикладіть до задньої частини язика. Через хвилину оцініть його на наявність неприємного запаху
Поганий запах з рота викликають
- захворювання зубів і ясен: карієс, гінгівіт, стоматит, кандидоз. А також неякісні ортодонтичні конструкції і недостатній догляд за ними;
- погана гігієна порожнини рота. Не слід забувати чистити зуби двічі на день по кілька хвилин, полоскати рот після прийому їжі, користуватися зубною ниткою або іригатором;
- захворювання ротової порожнини, носоглотки і ротоглотки: тонзиліт, гайморит і інші;
- зловживання алкоголем і сигаретами;
- використання деяких медикаментів, які викликають сухість у роті.
- захворювання внутрішніх органів.
Зупинимося на останньому пункті докладніше. 8 хвороб, які можна визначити за запахом з рота
Цукровий діабет
Хворі на цукровий діабет виділяють солодкий, «фруктовий» запах з рота. Цей симптом говорить про те, що організм починає добувати енергію з жирів, а не вуглеводів.
Ниркова недостатність
Ниркову недостатність допомагає розпізнати аміачний запах дихання.
Печінкова недостатність
Якщо з рота йде запах сирої риби — це говорить про те, що печінка не справляється з роботою. Вона не може переробляти токсини, в результаті чого вони надають специфічний запах диханню, поту і сечі.
Захворювання ясен
Якщо з рота йде запах несвіжих яєць — у вас проблеми з яснами. Найчастіше із захворюваннями ясен стикаються ті, у кого прорізалися зуби мудрості. Залишки їжі забиваються в «кишенях» і через деякий час починають виділяти «аромат».
Розсіяний склероз
За даними вчених, у більшості людей з розсіяним склерозом змінюється запах з рота, навіть на дуже ранніх стадіях хвороби.
Прееклампсія
Це провісник найнебезпечнішого стану під час вагітності — еклампсії. Його також можна визначити за диханням жінки. До поганого запаху з рота можуть додатися високий тиск, набряки, сильні головні болі, запаморочення. Це привід терміново звернутися за лікарською допомогою.
Онкологічне захворювання
Від таких людей виходить «сливово-дріжджовий» запах.
Хвороби органів травлення
При хронічному гастриті з підвищеною кислотністю, виразковій хворобі шлунка і 12-палої кишки з рота може доноситися кислий запах.
Як позбутися від поганого запаху з рота — народні рецепти
- Найдоступнішим засіб для усунення неприємного запаху з рота є звичайні яблука. Також добре освіжає полоскання настоєм свіжого кропу. Взагалі полоскання відварами лікарських трав давно застосовуються в народній медицині при захворюваннях порожнини рота.
- Для цих цілей підійде ромашка, шавлія, кора дуба, календула, м’ята, звіробій. Видаливши залишки їжі з міжзубного простору після обіду або вечері, прополощіть рот 0,5 склянки відвару, який готується з розрахунку 1 столова ложка трави на склянку окропу.
- Якщо в горлі часто скупчуються гнійні пробки, корисний настій гіркого полину. Заваріть 1 чайну ложку сухого полину 2 склянками окропу, почекайте близько 20 хвилин і процідіть. Таким розчином слід полоскати горло кілька разів в день.
- Якщо ви наїлися цибулі або часнику, впоратися з цим запахом допоможе корінь петрушки або селери, який потрібно вжити в їжу. Ще один спосіб поліпшити дихання — свіжозаварений міцний чай, який можна не тільки пити, але і полоскати рот. Потужним протигнильним ефектом володіє відвар дубової кори.
- Настої кропу, петрушки, кмину, анісу, м’яти і меліси, шавлії допомагають усунути надмірне газоутворення, яке часто супроводжує захворювання шлунка і кишківника. Половиною склянки такого настою можна прополоскати рот, а решту — випити.
У цьому матеріалі ми розповіли про 8 хвороб, які можна визначити за запахом з рота. Але якщо турбує ця проблема, то треба також звернутися за консультацією до лікаря.