Виявляється, в нашому організмі існує гормон гарного самопочуття і довголіття. Для того, щоб організм виробляв його в достатній кількості, слід слухати поради вчених. Людський організм дуже складний. Він містить у собі як механізм гарного самопочуття, так і механізм руйнування. В інтересах будь-якої людини — залишатися якомога довше у хорошій формі. Старіння ж, у свою чергу, відсунути на якомога більший термін.
Гормон, що виробляється нашим організмом і відповідає за нашу молодість, називається мелатонін. Вчені досліджували його і довели, що він грає величезну роль для підтримки гарного самопочуття.
В аптеках продається багато дорогих препаратів, які містять штучно виділений гормон здоров’я. Однак немає сенсу купувати те, що і так прекрасно виробляється нашим власним організмом. Потрібно тільки знати, як цьому сприяти.
Стара мудрість каже – “сон – то найкращі ліки”. Вчені знайшли доказ правоти старому прислів’ю. Виявляється, більша кількість добової норми мелатоніну виробляється саме вночі під час сну. Вироблення гормону починається у сутінках, досягає пікового значення в середині ночі та до ранку падає до нуля.
З віком виробництво мелатоніну падає і цим дає сигнал організму, що пора старіти. Однак і у молодої людини рівень цього гормону може суттєво знизитися, внаслідок, якщо людина банально недосипає.
Тому спати бажано саме вночі, для того, щоб виробити нормальну кількість гормону, який так сильно підтримує ваш організм в гарному самопочутті. І цьому чимало сприяє темрява. Наш гормон не любить світла. Тому люди, що живуть у великих містах, де постійно є багато світла, іноді банально не висипаються. Вчені навіть називають цей ефект “світловим забрудненням”
Для гарного сну, під час якого виробляється максимальна кількість мелатоніну, необхідно
- Закривати на ніч вікна щільними шторами
- Не лягати спати при включеному світлі або телевізорі
- Не вкладатися спати пізніше, ніж опівночі. Саме в проміжок між 0 до чотирьох ранку виробляється найбільша кількість мелатоніну
- При відвідуванні вночі туалету — не вмикати яскравого світла. Досить маленького каганця
- Якщо вам довелося засидітись допізна уночі — приберіть яскраве світло, не турбуйте організм, який вже приступив до вироблення важливого для вас гормону.
- Крім того, обмежте у своєму раціоні алкоголь, нікотин і каву — вони перешкоджають достатньому виробництву мелатоніну.
- Не вживайте на ніч важку білкову їжу — не змушуйте організм працювати над переварюванням, не відволікайте його від своїх основних нічних обов’язків.
Вчені стверджують, що біологічний потенціал дозволяє людині жити до 120 років. Якщо допомогти організму виробляти в достатній кількості гормон гарного самопочуття і довголіття, то жити ми зможемо набагато довше. Треба лише уважно слухати поради вчених.