Кожна господарка знає, як готувати смачну рибу. Проте, ми надамо вам 15 порад на будь-який випадок. Є одне питання. Чи є серед вас хоч хтось, кому не до вподоби смачна смажена риба, юшка, солоний оселедець або тараня? Чи інші рибні страви? Немає? Так ми й гадали. І серед нас теж!
Рибу людство споживає з давніх-давен, і дякувати рибалкам — має неабиякий досвід на цьому терені. Риба корисна, багата на числені вітаміни, мікроелементи й ненасичені жири. До того ж чудово смакує з пивом. Деякі сорти вважаються виключно дієтичним продуктом. Деякі коштують так недешево. Що аби спробувати їх, доведеться продати ваш автомобіль. А декотрі людство вже майже з’їло…
Як кажуть — дай людині рибу, й ти нагодуєш її лише раз. Навчи… Гаразд! Сьогодні ми не будемо вчити вас ловити рибу, вчіться самі, коли бажаєте. А от поділитися з вами куховарськими порадами стосовно приготування смачних страв з риби — це ми точно можемо. Можливо, деякі з відкритих нами таємниць вам уже відомі й ви успішно користуєтесь ними. Але, сподіваємося, нові хитрощі, які відкриються вам тут, неодмінно стануть вам у пригоді.
Деякі види морської риби, взяти хоча б мойву або скумбрію, мають різкий доволі неприємний запах. Позбутися його в супі допоможе, ви не повірите, огірковий розсіл. Або лавровий лист, а на пательні — відповідний маринад.
Рибні супи та юшки слід завжди варити на слабкому вогні. Довго, а тим більше сильно кип’ятити їх ні в якому разі не можна. Аби не погіршити смак страви.
Ніколи не ставте деку для запікання з рибою до холодної духовки. Спочатку її слід добряче розігріти й лише тоді..
Більшість видів риби вариться дуже недовго — десять, п’ятнадцять хвилин і все. Якщо це, звичайно, не осетер. Візьміть виделку і спробуйте — якщо м’ясо легко відділяється від кісточок — знімайте з вогню.
Щоб зберегти соковитість рибного філе, кладіть його варити одразу у киплячу воду. Але якщо маєте справу з замороженим продуктом — вода повинна бути холодною!
Якщо ви збираєтеся смажити рибу та є можливість обирати — віддавайте перевагу жирним сортам. Таким як товстолобик, сайра, камбала. Коли ж мова йде про варену рибу — краще пасують сухі — хек, короп, минтай.
Якщо хочете, аби риба коли ви її смажите, не прилипала до сковороди — додайте до олії кілька дрібочок солі.
Приємного золотистого кольору рибне філе набуває, якщо смажити його в олії з додаванням вершкового масла. До речі, кукурудзяне борошно для цієї справи пасує набагато краще за звичайне.
Ви повернулись додому з риболовлі та прагнете смаженої риби. Не слід відправляти улов на пательню, щойно його почистили. Щоб риба не скрутилася, не відірвалась від кісток та не прилипла – не полінуйтеся. Зробіть на спинках декілька поперечних надрізів. Або пересипте жменькою солі та поставте хвилин на 15 у холодильник.
Бажаєте не засушити запечену в духовці рибу на кістку? Тоді вам слід виймати її звідти за пару хвилин до готовності. Та вмить накрити кришкою або фольгою. Риба “дійде” й сама та при цьому ще й залишиться ніжною.
Якщо куплений вами оселедець виявився занадто вже солоним. Вимочіть його в молоці або настої міцного чаю. Отримаєте смачніший та ніжніший продукт!
Щоб риба просолилася не лише зовні, а вся цілком, не соліть її перед приготуванням. Краще потримайте декілька хвилин у солоній воді.
Риба вийде ніжною та соковитою та зовсім позбудеться запаху, якщо тушкувати або запікати її у молоці.
Бажаєте, аби м’ясо горбуші, форелі або сьомги було соковитішим? Ну тоді за 10-15 хвилин до того, як почнете її готувати, радимо залити рибу соком лимона. Також підійде й лайм.
Для риби, що її готують, запікаючи у фользі, необхідна набагато більша кількість солі. Бажано кам’яної.
Навіть якщо вам відомо, як готувати смачну рибу, наші 15 порад вам точно не завадять!