Зараз ви дізнаєтесь, як готується домашня буженина без зайвого клопоту. Нічого складного – все геніальне просто. Буженину можна приготувати з будь-якого м’яса, але справжню — лише зі свинини. Надумавши її готувати, одразу ж визначтеся із часом. Вам знадобиться два дні від закупівлі й до подачі на стіл. Основа успіху — свіже м’ясо. Боронь боже, не заморожене й не свіжина! І ще: набагато смачніше буде, коли ви запечете великий шматок.
За два дні перед запіканням м’ясо неодмінно слід замаринувати.
Складові:
- Шматок свинини – 2,5 кг
- Червоне сухе вино – 2 літри
- Цибуля – 3 шт
- Одна головка часнику
- Ароматний чорний перець – 10 горошин
- Сіль – 4 столових ложки
- Гвоздика – 3 шт
- Лавровий листок – 4 шт
Домашня буженина без зайвого клопоту – рецепт
- Чистимо цибулю та ріжемо на великі часточки. Чистимо часник. Залишаємо чотири зубки на шпигування, решту ріжемо на четвертинки. Гвоздику та перець не молоти, а лише розчавити. Лавровий лист подрібнити на частини.
- Готуємо маринад. Виливаємо вино до просторої каструлі, насипаємо у неї сіль, розчиняємо повністю. Далі додаємо часник, цибулю, решту спецій. Вкладаємо у нашу місткість м’ясо. Маринад має повністю вкривати його. Закриваємо кришкою та ставимо у холодильник.
- Перед запіканням м’ясо старанно обсушити паперовим рушником. Тонким гострим ножем робимо у м’ясі неглибокі надрізи. Заправляємо у них часник, обкладаємо його чорним перцем та лавровими листочками.
- Духовку слід розігріти до 200 градусів. Забули сказати — маринад виливати не треба, він ще стане у пригоді. Перед тим як покласти м’ясо на деку, слід полити її маринадом, щоб врятувати буженину від підгорання. Можна ще спочатку покласти декілька китайських паличок, а буженину вже — на них. Проте, маринад все ж таки необхідний.
- Після перших п’ятнадцяти хвилин, знижуємо температуру запікання до 160 – 170 градусів. Решту часу, а це ще дві з половиною години, треба буде поливати буженину маринадом. А при потребі, щоб не сильно засмажився верх — накрити його фольгою. Якщо проколоти готове м’ясо ножем, його сік має бути прозорим, а не рожевим.
Врешті, дістаньте буженину з духовки, оберніть у фольгу та на півгодинки дайте їй спокій. А потім вже й подавайте до столу з хроном та гірчицею. Смачного! От бачите, робиться домашня буженина без зайвого клопоту. Був би лише час. Все геніальне просто.