Нарешті розкриті 6 хитрощів, які допомогли японцям стати здоровою нацією. Адже, всім відомо, що саме японці є довгожителями та нацією, яка найменше страждає на різні захворювання. Зокрема, що стосується хребта та суглобів. До речі, самі японці переконані, коли людина має криву шию — це означає, що її вік не буде довгим. Мабуть, в цьому більше працює не народна прикмета, а медична логіка. Адже, від здоров’я нашого хребта, суглобів і хрящів залежить загальний стан організму та якість життя.

Кацудзо Нісі — це японський майстер айкідо, який став відомий світу через свою унікальну систему оздоровлення. Він сам з дитинства був дуже хворобливими, тому, м’яко кажучи, на собі відчув, що таке біль в хребті, шиї, попереку. Японець прожив 90 років, поборовши своє тяжке захворювання, перед яким навіть лікарі розводили руками.
Коротко розповімо про головні аспекти його методики
Ліжко має бути жорстким
За тим, яка у вас постава варто слідкувати не легше під час руху, а й тоді, коли лягаєте спати.
Ніяких м’яких подушок — під голову твердий валик

Якщо спати на подушці, то важко вгадати, де саме розташовуються третій і четвертий хребці, які відповідають за тонус шиї. А на валику якраз саме те, що треба.
Вправа “Золота рибка”

Треба лягти на твердій рівній поверхні, руки підняти вгору, а стопи розташувати перпендикулярно до підлоги. Паралельно з тим, як потягти ліву п’яту вперед, потягти й ліву руку догори. Те саме зробити з правою рукою та ногою.
Потім долоні скласти одна на одну, руки зігнути в ліктях і покласти під шию (третій і четвертий хребець). Ноги звести разом, а стопи навпаки — в боки. Стопами рухати вліво і вправо.
Вправа для поліпшення кровообігу
Початкова позиція — та ж сама. А під третій і четвертий хребці шиї покласти твердий валик. Верхні і нижні кінцівки підняти догори і трохи зігнути в колінах та ліктях так, щоб відчути розслаблення. І робити вібраційні рухи верхніми та нижніми кінцівками.
Вправа для стоп і долонь
Початкова позиція — та ж сама, плюс валик під шию. Нижні кінцівки зігнуті в колінах, а стопи зімкнути. Долоні ж поставити перпендикулярно тілу, а пальці зігнути, щоб їхні подушечки торкалися одна до одної. Потім підняти руки вгору та опустити на груди.
Вправа для живота і хребта

У позі лотоса руками обхопити нижні кінцівки в районі кісточок і опустити плечі. Потім витягнути руки вперед долонями донизу. А голову повернути то вправо, то вліво так, ніби намагаєтеся подивитися, хто у вас за спиною. Такі ж рухи головою зробити піднявши руки вгору.
Ось такі 6 хитрощів, які допомогли японцям стати здоровою нацією. Отож, і ви застосовуйте ці поради та секрети, щоб жити довго і на повні груди.