Про зрадників: "Ніколи не перебільшуйте дурість ворогів…"

777
Про зрадників: Ніколи не перебільшуйте дурість ворогів...

Про зрадників написано багато — занадто великий матеріал для творчості вони давали в історії людства. “Ніколи не перебільшуйте дурість ворогів, та вірність друзів”, – сказав мудрий чоловік і був абсолютно правий. Психологи вже багато десятиліть поспіль намагаються визначити причини, з яких людина здійснює зраду стосовно іншої людини. А прикладів, на жаль, дуже багато.

Одного разу відомий професор на своїй лекції попросив підняти руки тих, кого хоч раз зраджували. Підняли руки всі. Хоча в залі сиділи ще зовсім юні студенти. Однак, кожен з них вже встиг зіткнутися зі зрадою.

Саме гірке в цьому всьому те, що зраджують не сторонні люди, а ті, кого вважали близькими друзями.

Великий Джек Лондон, ставши знаменитим і багатим, вибудував розкішний дім, в який запросив жити недооцінених письменників, поетів, художників

фото proza.ru

Він дав їм можливість не думати про хліб насущний і творити. У подяку вони спалили будинок, залишивши письменника з величезними боргами. Джек Лондон впав у страшну депресію і, в підсумку. покінчив із собою.

Біля Висоцького була ціла орда дармоїдів, які використовували славу поета, щоб отримати якусь свою вигоду

фото wikimedia.org

Цю людину, яка і так страждала від алкогольної та наркотичної залежності, постійно підтримували в стадії сп’яніння. Так було легше маніпулювати п’яним Висоцьким, випрошуючи у нього в борг гроші та цінні речі. Які ніколи не поверталися.

Один з так званих друзів навіть писав про це в мемуарах. Як він зайшов провідати поета і приніс з собою пляшку коньяку. Висоцькому категорично не можна було пити ні краплі спиртного. Але за примхою одного із друзів, він випив. Той, отримавши необхідне пішов, а поет встав на фінішну пряму, яка привела його до смерті.

Єсенін одного разу купив разом з другом на двох квартиру…

фото culture.ru

Друг, без жодних докорів сумління перевіз в цю квартиру свою дружину з маленькою дитиною, фактично виживши поета на вулицю.

Юлій Цезар оточив себе друзями, яким довіряв абсолютно…

фото regnum.ru

Саме вони вбили його на тому страшному засіданні сенату, куди прийшла найрозумніша людина свого часу.

Айседора Дункан, проживаючи в голодної Росії, отримувала спеціальний пайок…

фото culture.ru

У день видачі пайка в її будинку з’являлася весела юрба дармоїдів, які забігали пригоститися коштом великої балерини. Жінка виставляла на стіл абсолютно всі свої припаси, які знищувалися друзями. Весь інший час вона була змушена харчуватися мерзлою картоплею.

Майже аналогічна історія відбувалася з Едіт Піаф

фото pinimg.com

Люди, які крутилися біля неї, використовували співачку для того, щоб безкоштовно поласувати в ресторані її коштом. За спиною у співачки вони розпускали про неї брудні чутки. Співачка, дізнавшись про це, зазнала сильне потрясіння.

Одного разу, вона запросила всіх до ресторану, замовивши виключно варену картоплю. Потім на очах присутніх, вона спустила в унітаз свої коштовності. У підсумку, про неї розпустили слух, що вона божевільна.

Зрадники взагалі люблять розповідати таємниці своїх друзів, ті, які їм повідомили по великому секрету.

Прикладів зради величезна кількість. Але мало хто з психологів може пояснити, чому колишні друзі здійснюють такий вчинок. Абсолютно кожен зрадник може розповісти свої мотиви та виправдати себе. Однак, не варто забувати, що за версією Данте, зрадників на тому світі очікує найстрашніше коло пекла. Мабуть, поет теж свого часу був зраджений кимось із друзів. І це він показав у своїй “Божественної комедії”.

Можливо зрадниками рухає заздрість — недарма це почуття входить в список найстрашніших гріхів. Рани, які наносять колишні друзі, заживають набагато довше, ніж звичайні. Дуже часто такі рани стають смертельними.

Але не варто забувати головного — поряд зі зрадниками є і люди неймовірної шляхетності. І тому теж досить багато прикладів в історії.

Постарайтеся не думати про зрадників — їх потрібно вміти викреслювати з життя. Мудра людина сказавши: “Ніколи не перебільшуйте дурість ворогів…” Й тут же додав: “вірні друзі теж існують”.

Анна Кірьянова. Літературний переклад Ірина Подгурська

Поділіться коментарем