Виявляється, що батьківські обійми можуть зробити ваше чадо набагато розумнішим та інтелектуально розвинутішим. Бо чим більше обіймаєш дитину — тим розумнішою вона стає. Ця думка вченого підтверджена численними науковими дослідженнями. Вони показали, що між обіймами матері та розумовими здібностями її дитини прослідковується чіткий взаємозв’язок.
Якщо ви дуже часто обіймаєте своє дитя, то продовжуйте в тому ж дусі. Адже обійми — це прояв не лише любові, а й турбота про майбутній розвиток вашого малюка. Якщо вірити вченим, то під час розвитку малого дитяти фізичний контакт з мамою — це перше, що потрібно для його здоров’я, розвитку інтелекту та розумових здібностей.
Про це свідчать і дослідження, проведені в Національній дитячій лікарні Огайо. У експерименті брали участь діти, які народилися в термін, і ті, що трохи раніше. Всього для спостережень було залучено 125 діток. Вчені поставили ціль — визначити, як фізичний контакт між матір’ю і дитиною впливає на розвиток малечі.
Як виявилося, дітки, які з’явилися на світ раніше свого терміну і перебували в кувезі без мами, менш розвинено демонструють свою реакцію на світ. А ті, хто були з мамами або ж частіше йшли на контакт із медсестрами, проявляли більшу мозкову реакцію.
Вчені дійшли висновку, що це пов’язано із фізичним контактом між мамою і дитям. Зокрема, доктор Наталі Метр переконана, що для новонароджених важливі дотики й навіть колисання на руках. Вони це відчувають і швидше розвиваються та реагують на оточення. Здавалося б, що це такі прості речі. Але, виявляється, дуже важливі для розумового розвитку малюка.
Крім того, пані Наталі наголосила, що найбільше такої звичайної турботи потребують недоношені дітки. Саме той контакт, який дитя інтуїтивно відчувало ще в утробі матері, йому конче потрібен і після народження.
Отож, такі дослідження — це ще одне підтвердження, що материнська любов, піклування і навіть прості дотики важливі для дитини. Тому пам’ятай, чим більше обіймаєш дитину — тим розумнішою вона стає. Отож, розумовий розвиток твоєї малечі у прямому сенсі — у твоїх руках. Ця думка вченого підтверджена дослідженнями, які показали, що з самого народження дитя треба обіймати, колисати, цілувати та обожнювати. Бо дітлахи це відчувають!