Кожна розсудлива людина розуміє очевидну річ, що якщо неправильно правити країною — всі розумні люди поїдуть. Саме такими повинні бути думки мудрого політика. Однак, на жаль, більшість політичних діячів, яким дісталося управління країни, не розуміють цього або не хочуть розуміти. Сінгапуру в цьому відношенні поталанило значно більше.
Коли до влади Сінгапуру прийшов прем’єр-міністр Лі Куан Ю, його батьківщина була типовим представником третього світу. Те, що він зробив зі своєю країною за час правління, тепер у всьому світі називають не інакше, як “Сінгапурське диво”. Правити йому довелося жорстко. Але, в результаті, своєму наступнику Лі Куан Ю передав успішну країну, одну з найбагатших країн азіатського світу. Коли він помер у 2004 році — Сінгапур занурилася в траур.
Його цитати повинні стати девізом для кожного політика, який щиро хоче для своєї країни процвітання.
“У мене був вибір. Я міг грабувати, щоб зробити себе і своїх друзів найбагатшими людьми, а свій народ залишити на голій землі. Міг служити своєму народу і зробити його найбагатшим у світі. Я вибрав друге.”
“Я вважав за краще говорити правду, а не стежити за політичною коректністю.”
“В американців завжди присутнє нестримне прагнення тягнути всіх у свою віру.”
“Було б чудово, якщо населення тієї країни, яка тобі дісталося, мало б гарну освіту та виховання. Тоді тобі не доведеться застосовувати до них жорстоких заходів. Собак, наприклад, теж треба виховувати з малолітнього віку, щоб вони дзюрили у визначених місцях. Для цього їх тренують з щенячого віку. Але нам дісталося інше суспільство. Щоб ви розуміли — нам довелося дорослих собак вчити хорошим манерам. Тобто вчити тих, хто спеціально мочиться в ліфті, на зло всім.”
“Людина не повинна просто їсти, пити, дивитися телевізор. Мозок людини має творити, а не просто поглинати те, що йому пропонують як розвагу.”
“Якщо ви бажаєте перемогти корупцію, то будьте готові до того, щоб відправити за ґрати своїх друзів і родичів.”
“Ми нічого не втратимо, якщо будемо ввічливими. Можна відмовляти іншій людині, але треба робити це ввічливо і наводити причини відмови. Пояснюйте, чому ви сказали «ні». Не змінюйте своєї думки. Не будьте дурнем. Якщо є достатні підстави, щоб відмовити, то відмовте людині, але зробіть це ввічливо.”
“Мені нецікаво купувати новий костюм, нову машину і все інше з кожною зміною моди. Це все неважливо. Я обираю своїх друзів не по модному одязі. Звичайно, мені неприємно бачити людей одягнених неохайно. Але костюм за п’ять або десять тисяч доларів мене не вражає.”
“Мій обов’язок полягав у тому, щоб подарувати людям надію, а не ввести їх у відчай.”
“Хочете почати боротьбу з корупцією? Тоді будьте готові посадити за ґрати трьох своїх друзів. Ви будете знати за що ви їх посадили, і вони будуть знати, за що їх посадили. “
“Якщо неправильно правити країною — все розумні люди поїдуть.”
Сподіваємося, ви оцінили думки мудрого політика, який зумів домогтися для своєї країни такого процвітання, про який багатьом залишається тільки мріяти.