Здається, що в усьому світі немає людини, яка б не знала, як звучить знаменитий “Політ кондора”. Ця 100-річна мелодія, яка дарує душевний спокій занесена до списку національної спадщини Перу. Ті, хто дивився відео з найвідомішим виконанням цієї мелодії зізнаються, що починають відчувати при цьому неймовірну гармонію.
Написав “Політ кондора” у 1913 році перуанський композитор Даніель Роблес. Але в ті далекі часи поява цієї приголомшливої мелодії пройшло непомітно. В епоху зародження джазу, перуанська сарсуела, як її називають на батьківщині, не справила належного враження.
Але на початку 60-х років французьке тріо, яке виконувало музику Перу, «Los Incas» включила цю мелодію у свій репертуар. Коли група була на гастролях у Парижі, “Політ кондора” вразив американського музиканта Пола Саймона. Він запам’ятав її та придумав для неї слова. З цього почалася тріумфальний хід знаменитої мелодії по світу.
Спочатку, Пол Саймон був упевнений, що це народна перуанська пісня та у нього навіть думки не виникало про якісь авторські права. Всі вершки визнання і успіх цієї мелодії діставалися йому.
Але тут слух про популярність “Польоту кондора” дійшов і до далекого Перу. Самого композитора, який написав мелодію, вже не було в живих. Але його син дуже добре знав усю спадщину батьківської творчості. Його обурило навіть не те, що пісня має такий шалений успіх. Син Роблеса був засмучений тим фактом, що ім’я його батька не згадується поряд з мелодією, яку слухає весь світ.
Щоб виправити цю несправедливість, він зібрав всі старі папери батька, нотні начерки та, домовившись про зустріч, пред’явив Полу Саймону.
Музикант спочатку подумав, що це черговий шахрай, який намагається пред’явити права на знамениту мелодію. Такі досить часто зустрічаються в музичних колах.
Однак син композитора зумів пред’явити незаперечні докази авторства свого батька і Полу Саймону довелося змиритися. Тим більше, що він особисто ніколи не говорив, що це саме він написав мелодію. Музикант щиро думав, що вона належить народу, а на таке авторські права не поширюються. Мелодія подорожувала по світу і мала різних виконавців.
Один з найвідоміших виконавців «Польоту кондора» є еквадорський музикант Лео Рохас. Виконує він її за допомогою пан-флейти що додає їй особливої чарівності та магнетизму.
“Політ кондора” корисно слухати, якщо вам необхідно привести свою душу в гармонійний стан. Ця 100-річна мелодія, яка дарує душевний спокій, прекрасно підходить для медитації. А зараз подивіться відео з одним із самих знаменитих виконань цієї мелодії.