Якщо у вашій скриньці з ювелірними прикрасами є експонати зі срібла, то наша стаття саме для вас, адже срібні вироби при носінні легко втрачають свій товарний вигляд. Тому розберемось, як продовжити життя вашим улюбленим срібним прикрасам.
Як би ви не мріяли, що через 10 років улюблена каблучка залишиться такою ж, як в перший день, мусимо вас засмутити. Потемніння світлого срібла неминуче з віком. Але наші поради по догляду за виробами зі срібла допоможуть їм надовго зберегти свій блиск і первісний вигляд.
#1
Запам’ятайте, що ювелірні вироби зі срібла повинні зберігатися в прохолодному сухому місці, щоб уповільнити процеси окислення металу.
#2
Зберігайте ексклюзивні та дорогі прикраси зі срібла в індивідуальному мішечку з тканини. Срібло — метал дуже м’який, тому на ньому відносно легко можуть залишатися подряпини.
#3
Перші ознаки потемніння і поява жовтуватого відтінку є сигналом того, що срібло потребує своєчасного очищування. Не чекайте, поки срібло стане чорним, надалі очистити його буде все важче і важче. До того ж збільшиться ризик пошкодження блискучої поверхні.
#4
Використовуйте м’яку тканину для чищення срібла. Ніколи не беріть для цього зубну щітку або інші абразивні матеріали, які можуть призвести до появи подряпин.
#5
Найдоступніший розчин для чищення срібла – засіб для миття посуду. Треба розвести його у теплій воді й на 5-10 хвилин залишіть в ньому срібло.
#6
Також при незначних забрудненнях спробуйте прополоскати виріб у звичайному мильному розчині води з господарським милом.
#7
Уникайте очисників, які містять багато аміаку. Щадний аміачний розчин можна приготувати в домашніх умовах. Для цього потрібно розвести воду з нашатирним спиртом у співвідношенні 1:10. Потім змочити розчином ганчірочку з натуральної тканини та протерти предмет. При сильному потемнінні виріб можна повністю опустити до розчину (при відсутності в ньому дорогоцінних і напівкоштовних каменів).
#8
Протерти вироби зі срібла зубним порошком або зубною пастою з содою.
#9
Нарізати скибочками картоплю і залити ії водою кімнатної температури. Потім на 2-3 години замочити в цьому срібло.
#10
Спробуйте приготувати такий розчин. Змішати 1 ст. ложку солі, шкаралупу двох курячих яєць і один літр води. Потім довести його до кипіння та опустити в нього на 15 секунд ланцюжки, персні, браслети. Потім ретельно промити холодною проточною водою і витерти суконною ганчіркою.
#11
Якщо прості домашні рецепти вже не допомагають повернути колишній вигляд, тоді потрібно вдатися до спеціальних засобів по догляду за певним видом металу Серед “ювелірної косметики” є безліч різновидів спеціальних серветок, рідин та кремів.
Сподіваємося, що наші корисні поради допоможуть вам в боротьбі з зовнішніми факторами, що атакують срібні прикраси. До речі, радимо знімати прикраси перед тим, як починаєте займатися домашніми справами, щоб запобігти забрудненню.
Літературний переклад – Ірина Подгурська