Інтернет став частиною життя практично кожної людини незалежно від країни проживання, соціального статусу і віку. Але постійне використання “всесвітньої павутини” може викликати залежність. Як же її розпізнати?
Інтернет – це чудове місце. Воно повне забавних тварин, милих дітей, а також корисної і не зовсім інформації. Цілком зрозуміло, чому люди проводять багато часу, гортаючи стрічку або читаючи новини. Однак, по кількості годин, проведених у мережі, можна помітити значні зміни у звичному ритмі життя. Що не завжди корисно.
Ознаки інтернет-залежності
Людина дуже ревно ставиться до комп’ютера або смартфону, проводячи там величезна кількість часу? Варто звернути увагу на цю проблему. Багато хто просто не помічає, що проводе там цілі дні.
Непереборне бажання бути онлайн в невідповідний час, також говорить про залежність. Ваш друг або родич навіть під час сімейного свята або важливої співбесіди всіляко намагається перевірити стрічку в Інстаграм? Це – ознака інтернет-залежності. А від неї необхідно позбавлятися.
Найчастіше люди, які страждають від інтернет-залежності рідко говорять на теми, які дізналися не в Мережі. Якщо близька людина завжди починає фразу “я тут прочитав в інтернеті, що…”, то йому потрібна допомога в боротьбі з прихильністю до “всесвітньої павутини”.
Людина найчастіше використовує картинки, GIF-файли або смайли для передачі емоцій? Це теж говорить про залежність. Ваш близький відправляє вам повідомлення у соцмережі, сидячи в сусідній кімнаті? Це точно привід задуматися про його прихильності до інтернету.
Ви починаєте нервувати, якщо йдете в місце, де немає Wi-Fi? Або відчуваєте полегшення, коли знаходите цю зону? Вам потрібно знати: це два явних ознаки інтернет-залежності.
Спонтанний сміх з поясненням: “Ой, вибачте, це нагадало мені відео, яке я бачив в соцмережі”? Це теж говорить про прихильність. Як і постійна згадка мемів.
При плануванні поїздки, головне завдання: вивчити ситуацію з бездротовим інтернетом? Це явна ознака проблеми. Як і те, якщо головним страхом стає розряджений телефон без доступу до розетки.
На всі ці прості моменти слід звертати увагу. Тому що інтернет-залежність – це не просто звичка, це проблема, з якою необхідно боротися.
Літературний переклад – Маруся Фріман